گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 374142

بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند پیرامون حواشی اخیر کشت و صنعت مغان

در قسمتی از بیانیه آمده است: با ابطال واگذاری کشت و صنعت مغان تازه چراغ اول روشن شده است. رهبر انقلاب در اکثریت دیدارهای دانشجویی خود بر این موضوع تاکید داشتند که این علم مطالبه گری به دست نامحرمان غصب نگردد و افراشته بماند.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند پیرامون حواشی اخیر کشت و صنعت مغان و برخورد امنیتی با دانشجویان مطالبه‌گر بیانیه‌ای صادر کرد.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بیت المال مسلمین را به ثمن بخس فروختند بدهکاری اش هم برای ملت مستضعف باقی ‌ماند. خصوصیون منافع ملی را به یغما می‌برند در پاسخ می‌گویند ما خودمان جزء منافع ملی هستیم. طبقه ی مقتدرِ مستکبری شده اند که زمین بازی را حتی به سمت تهدید می‌برند، می‌گویند قدردان نباشید،  سرمایه گذاری تعطیل است.داده های آماری را به استخدام درآورده اند و نمودار از آستین خارج می‌کنند، می‌گویند برهوت تحویل گرفتیم، به گلستان تبدیل کردیم.

دست به دامان اساطیر شده اند، می‌گویند ببینید ما آمدیم کشت و صنعت مغان همچون ققنوس از خاکستر برخاست همینطور می‌گویند و می‌گویند و می‌گویند ...

با ابطال واگذاری کشت و صنعت مغان تازه چراغ اول روشن شده است. رهبر انقلاب در اکثریت دیدارهای دانشجویی خود بر این موضوع تاکید داشتند که این علم مطالبه گری به دست نامحرمان غصب نگردد و افراشته بماند.ما هم به فرمان، لبیک گفته و قدم در راه آرمان های انقلاب و مطالبه عدالت به عنوان ارزش درجه یک نظام اسلامی نهادیم.

هدفمند و با دغدغه مندی نسبت به مستضعفین انقلاب اسلامی و احقاق حقوق مسلمشان در حرکتی نمادین به سمت شرکت کشت و صنعت مغان رهسپار گشتیم.

برخی از این دغدغه ها را اینگونه بیان می‌کنیم:

الف) باید نسبت به نحوه ی واگذاری و مدیریت آن، تصمیم عاجل گرفته شود!

ب) نیروهایی که اخراج شدند باید به کار خود بازگشته و از تعلیق و عدم تمدید قرارداد و هرگونه تضییع حقوق مسلّم آنها، ممانعت بعمل آید!

ج) با توجه به تغییر مدیریت، این نگرانی وجود دارد که از حقوق کارکنان کسر گردد که با توجه با وضعیت معیشتی آنها، از انجام آن نیز باید اجتناب ورزید!

د) حقوق عشایر منطقه به طور تمام و کمال تامین گردد.

ه) خسارت هایی که مدیریت قبلی به ساختار شرکت وارد کرده است ،باید مورد وارسی مجدد قرار بگیرد تا از لطمه ی بیشتر، جلوگیری شود!

ما به عنوان سربازان خستگی ناپذیر عدالت اجتماعی در راه احقاق حقوق مستضعفان بدون مماشات پیش می‌رویم اما هر از چند گاهی وقایعی رخ می‌دهد که موجب تعجب می‌شود و شاید با تفکرات پوچ و ناآگاهانه به منظور ناامید کردن دانشجویان آرمانخواه رخ می‌دهد که بیان وقایع آن برای خود ما نیز آسان نیست.

قبل از رسیدن به میعادگاه مان برای برگزاری مراسم جشن آزادسازی کشت و صنعت و تجدید میثاق با کارگران و مستضعفان منطقه و نیز ابراز تشکر صمیمیانه از قوه عادله (که منطبق با نص صریح اصل ۲۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی است) متاسفانه با مشت آهنین پلیس مواجه شدیم که بدون به همراه داشتن حکم، اقدام به تهدید و ارعاب به وسیله سلاح گرم، اسپری فلفل و باتوم و ... نیز توهین به ای نحو کان نموده و اتوبوس ما را بازگردادند.

لازم است به نیروی محترم انتظامی که در هفته ای به نام خودشان دست به این اقدام شنیع زدند یادآوری کنیم

» یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا کُونُوا قَوَّامِینَ لِلَّهِ شُهَدَاءَ بِالْقِسْطِ»

حداقل یک بازنگری در رفتار خود انجام دهید باید عدالت را گواهی دهید نه اینکه عدالت را لگدمال و سربازانش را منکوب نمایید.

زینهار...

ما دانشجویان رهروان خط امام روح الله، اعلام میکنیم که همچنان پیگیر حق کارگران و البته مسئله امنیت غذایی کشور هستیم و اگر کسی بخواهد در این باره، بار دیگری از خطوط قرمز عبور نماید ، مجددا با واکنش قطعی نیروهای انقلاب روبرو خواهد شد.

باب انابت و عذرخواهی باز است و گرنه ما حق برخورد قانونی را برای خود محفوظ میدانیم.

والسلام

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری