گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 374296

آغاز فراخوان پویش باران رحمت

می‌خواهیم مجموعه‌ای از بهترین داستان‌های کوتاه را که این سال‌ها در ایران و در بزرگداشت مقام و منزلت رسول خدا(ص) نوشته شده را، با کمک دوستان حضرتش، و خیرین فرهنگ‌دوست، به دو زبان فرانسه و ایتالیایی ترجمه کنیم.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ پویش «باران رحمت» برای پاسخ‌گویی به اهانت‌های اخیر صورت گرفته به اسلام و پیامبر(ص) به منظور ترجمه آثار ادبی مرتبط با پیامبر(ص) آغاز به کار کرد.

ترجمه کتاب‌های با موضوع پیامبر (ص) برای اروپایی‌ها در پویش «باران رحمت»به گزارش ایکنا؛ پویش «باران رحمت» برای پاسخ‌گویی به اهانت‌های اخیر نسبت به اسلام و پیامبر(ص) به منظور ترجمه آثار ادبی مرتبط با پیامبر(ص) زیرنظر محمدرضا زائری، مجید قیصری، علی‌محمد مودب، محمدمهدی سیار و علی‌اصغر عزتی‌پاک به عنوان اعضای هیئت اجرایی آغاز به کار کرد. 

در متن این پویش آمده است: در سال‌های اخیر و نیز در همین روزها، خط توهین به باور‌های ما و به ویژه توهین به رسول‌الله(ص) در اروپا و ویژه‌تر در کشور فرانسه، فعال شده و مورد حمایت سیاسیون‌ هم قرار گرفته است. آشکار است که این رفتار، رفتاری غیرفرهنگی و در تضاد با آرمان احترام به عقاید و باور‌های خیل بزرگی از انسان‌هاست. اما ظاهر امور نشان می‌دهد که این شعار‌ها فقط تا جایی ارزشمند و محترم است که منافع غرب فکری و فرهنگی را برآورده کند، و نه مثلاً منافع مسلمانان را. اما و با این وجود، نمی‌شود دست روی دست گذاشت و بی‌کار نشست. 

آغاز فراخوان پویش باران رحمت

بنابراین ما تصمیم گرفتیم در قبال این بی‌فرهنگی، رفتاری فرهنگی داشته باشیم و اقدامی حداقلی، با توجه به حیطه فعالیت‌مان انجام دهیم. می‌خواهیم مجموعه‌ای از بهترین داستان‌های کوتاه را که این سال‌ها در ایران و در بزرگداشت مقام و منزلت رسول خدا(ص) نوشته شده را، با کمک دوستان حضرتش، و خیرین فرهنگ‌دوست، به دو زبان فرانسه و ایتالیایی ترجمه کنیم. 

کار انتخاب داستان‌ها از سوی مجید قیصری از نویسندگان کشورمان انجام پذیرفت و فرآیند ترجمه و انتشار در فرانسه و ایتالیا را نیز نشر شمع و مه، عهده‌دار شد. برآورد هزینه‌ها صورت گرفت و مبلغ مورد نیاز برای ترجمه و چاپ دو کتاب حدوداً ۲۰۰ صفحه‌ای در فرانسه و ایتالیا با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه، تقریباً ۴۰۰۰ یورو شد که مبلغ کمی هم نیست. اما ما امیدواریم که بتوانیم این کار کوچک را در حق آن بزرگ‌مرد و در پاسخ هتاکان بی‌فرهنگ، انجام دهیم. امیدمان به تمام دوستان رسول نور و رحمت است. 

مردم می‌توانند برای کمک به این پویش، مبالغ اهدایی خود را به شماره حساب ۹۲۱۵۷۵۷۵۰۱ به نام علی‌اصغر عزتی‌پاک و مجید قیصری، نزد بانک ملت واریز کنند. (این حساب صرفاً برای این منظور افتتاح شده است و از امروز تا تاریخ ۲۸ صفر سال جاری جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ به این امر اختصاص دارد.)
 
طبق جدول زمان‌بندی، کتاب‌ها در روز بعثت سال جاری قمری، ۲۱ اسفند ۱۳۹۹ در کشور‌های مختلف رونمایی خواهند شد و همزمان نسخه فارسی آن به همت نشر شهرستان ادب در ایران نیز منتشر می‌شود.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری