گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 375914

نامه نوبخت به واعظی درباره تخصیص اعتبار به دانشگاه شهید بهشتی

رئیس سازمان برنامه و بودجه طی نامه‌ای به رئیس دفتر رئیس جمهور جزئیات فرایند تخصیص اعتبار برای ساختمان دانشکده فناوری‌های نوین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را تشریح کرد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، با توجه به طرح شایعاتی در خصوص روند تخصیص اعتبار 120 میلیارد تومانی برای خرید ساختمان دانشکده فناوری‌‌های نوین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و اعلام رئیس سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر اینکه پس از پیگیری‌های این سازمان محل تخصیص این اعتبار تغییر کرد، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه طی نامه‌ای به محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور فرآیند این تخصیص بودجه‌ را تشریح کرد.

نامه نوبخت به واعظی درباره تخصیص اعتبار به دانشگاه شهید بهشتی

در نامه محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه آمده است:

1- طرح احداث دانشکده فناوری‌های نوین پس از طی مراحل قانونی و تهیه گزارشات توجیهی فنی و اقتصادی برای اولین بار درسال 1391 پس از تصویب لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی برای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصویب و سپس ابلاغ گردید و تاکنون همه ساله در قوانین بودجه سنواتی دارای اعتبار مصوب بوده و آخرین بار در پیوست شماره یک قانون بودجه سال 99 کل کشور به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است.

2- با توجه به اعتبار اندک طرح مذکور طی سالیان گذشته و عدم امکان احداث فضای جدید، فضای دانشکده فناوری‌های نوین در بخش‌هایی از بیمارستان دانشگاه شهید بهشتی فعال بوده که به دلیل نامناسب بودن فضای مذکور از یک طرف و ضرورت تجمیع دانشکده مذکور (با کاربری فناوری‌های نوین در حوزه پزشکی، داروسازی و آزمایشگاهی) با دانشکده آموزش پزشکی و مدیریت، خرید ساختمانی جدید طی نامه مورخ 99/2/20 توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی درخواست گردید که به موجب نامه مورخ 99/4/29 وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورد تاکید قرار گرفت و نهایتا با توجه به تشدید بیماری‌های نوپدید از جمله کرونا و ضرورت ایجاد مراکز نوین در حوزه پزشکی و گسترش آزمایشگاه‌ها با فناوری‌های جدید و داروسازی، به موجب موافقت ریاست محترم جمهور ابلاغ طی نامه مورخ 99/4/29 توسط آن نهاد تخصیص اعتبار در دستور کار این سازمان قرار گرفت.

3- تخصیص طرح مذکور ابتدا طی ابلاغیه  مورخ 99/4/30 از محل یک میلیارد یورو مبلغ صندوق توسعه ملی که طبق برنامه مصوب ستاد کرونا (ابلاغی طی نامه شماره) به وزارت بهداشت می‌بایست 680 میلیارد تومان آن به طرح‌های عمرانی اختصاص یابد، ابلاغ گردید. متعاقبا با توجه به وجود ردیف  550000087  جدول شماره 9 قانون بودجه سال جاری که ویژه کمک به طرح‌های قابل اتمام در سال 99 (مندرج در صفحه شماره 200 ماده قانون بودجه) است و اعتبار نقدی آن نیز از حساب موجود خزانه برای طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای تامین شده است. محل پرداخت طی ابلاغیه مورخ 99/5/6 اصلاح گردید.

لازم به توضیح است که این اصلاح صرفا یک بحث تخصصی بودجه است که با تشخیص این سازمان و بدون هر گونه دخالت و درخواست یا تذکری از طرف نهادهای نظارتی صورت گرفته است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری