گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 377148

بررسی کارنامه وزارت نیرو در کمیسیون انرژی

هادی بیگی‌نژاد عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس در تشریح جزئیات نشست امروز (سه‌شنبه 4 آذر) این کمیسیون اظهار داشت: در جلسه امروز کمیسیون بحثی به عنوان نظارت بر عملکرد دولت در حوزه‌های مختلف با مسئولیت‌های مشخص پیگیری شد به طوری که هر نماینده عضو کمیسیون باید الویت خاصی را پیگیری کند. وی افزود: درباره حوزه برق گزارشی از سوی اعضای کمیسیون انرژی از جنبه نظارتی به صحن کمیسیون ارائه شد این در حالی است که کمیسیون‌ انرژی نسبت به عملکرد وزارت نیرو در حوزه برق نگرانی‌های جدی دارد و مقرر شد که بعد از بحث و بررسی‌های متعدد در این باره تصمیم‌گیری شود. عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزارت نیرو طبق برنامه پنج ساله توسعه مؤظف بوده که سالی 5 هزار مگاوات برق وارد مدار کند که نه تنها این کار را نکرده بلکه برنامه اجرایی برای رسیدن به آن هم ندارد و حتی در مورد شبکه‌های انتقال و توزیع برق هم مسیری را طی می‌کند که جبران فرسودگی شبکه به سختی است. این در حالی است که خسارت زیادی به دلیل اهمال در این بخش دیده‌ایم و خواهیم دید. بیگی‌نژاد با بیان اینکه اعضای کمیسیون انرژی نگران صنعت برق کشور هستند، گفت: در جلسه امروز مقرر شد کمیسیون انرژی با جدیت بیشتری ماجرا را پیگیری کند. وی افزود: گزارشی هم در بخش دوم جلسه امروز کمیسیون انرژی مربوط به بودجه سال جاری و بودجه 1400 وزارت نفت از سوی فلاحتیان معاون برنامه‌ریزی وزارت نفت به اعضای کمیسیون ارائه شده و وی توضیحاتی درباره بودجه 1399 این وزارتخانه و پیش‌بینی‌هایش از بودجه سال آتی ارائه کرده و اعضای کمیسیون انرژی هم سؤالات خود را مطرح کردند. عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز همچنین مقرر شد کمیسیون انرژی به موجب اصلاح قانون پتروپالایشگاه‌ها ورود کند و متولی آن هم مالک شریعتی باشد به همین دلیل از هفته آینده موضوع اصلاح این قانون در دستور کار این کمیسیون قرار خواهد گرفت.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» هادی بیگی‌نژاد عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی  مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در تشریح جزئیات نشست امروز (سه‌شنبه 4 آذر) این کمیسیون اظهار داشت: در جلسه امروز کمیسیون بحثی به عنوان نظارت بر عملکرد دولت در حوزه‌های مختلف با مسئولیت‌های مشخص پیگیری شد به طوری که هر نماینده عضو کمیسیون باید الویت خاصی را پیگیری کند.وی افزود: درباره حوزه برق گزارشی از سوی اعضای کمیسیون انرژی از جنبه نظارتی به صحن کمیسیون ارائه شد این در حالی است که کمیسیون‌ انرژی نسبت به عملکرد وزارت نیرو در حوزه برق نگرانی‌های جدی دارد و مقرر شد که بعد از بحث و بررسی‌های متعدد در این باره تصمیم‌گیری شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی  مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزارت نیرو طبق برنامه پنج ساله توسعه مؤظف بوده که سالی 5 هزار مگاوات برق وارد مدار کند که نه تنها این کار را نکرده بلکه برنامه اجرایی برای رسیدن به آن هم ندارد و حتی در مورد شبکه‌های انتقال و توزیع برق هم مسیری را طی می‌کند که جبران فرسودگی شبکه به سختی است. این در حالی است که خسارت زیادی به دلیل اهمال در این بخش دیده‌ایم و خواهیم دید.

بیگی‌نژاد با بیان اینکه اعضای کمیسیون انرژی نگران صنعت برق کشور هستند، گفت: در جلسه امروز مقرر شد کمیسیون انرژی با جدیت بیشتری ماجرا را پیگیری کند.

وی افزود: گزارشی هم در بخش دوم جلسه امروز کمیسیون انرژی مربوط به بودجه سال جاری و بودجه 1400 وزارت نفت از سوی فلاحتیان معاون برنامه‌ریزی وزارت نفت به اعضای کمیسیون ارائه شده و وی توضیحاتی درباره بودجه 1399 این وزارتخانه و پیش‌بینی‌هایش از بودجه سال آتی ارائه کرده و اعضای کمیسیون انرژی هم سؤالات خود را مطرح کردند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی  مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز همچنین مقرر شد کمیسیون انرژی به موجب اصلاح قانون پتروپالایشگاه‌ها ورود کند و متولی آن هم مالک شریعتی باشد به همین دلیل از هفته آینده موضوع اصلاح این قانون در دستور کار این کمیسیون قرار خواهد گرفت.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری