گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 377255

مغایرت نامه وزیر علوم به رهبر انقلاب با ماده ۶۳ قانون برنامه ششم توسعه

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی گفت: نامه وزیر علوم به رهبر انقلاب مغایر با اسنادی مانند قانون برنامه ششم توسعه، سند تحول بنیادین و منویات رهبر انقلاب است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از دانشجو، محمدجواد نیری، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی، در واکنش به نامه وزیر علوم به رهبر انقلاب، گفت: وزیر علوم در این نامه درخواست نامربوطی مبنی بر استخدام فارغ التحصیلان دانشگاه‌های دیگر در آموزش و پرورش و براساس ماده ۲۸ قانون اساسی نوشته است که بهتر بود تأمل بیشتری درباره این موضوع می‌کرد.

نیری ادامه داد: بهتر است وزیر علوم ماده ۶۳ قانون برنامه ششتم توسعه را بخوانند که در این ماده، قبل از مساله مربوط به ایشان در این سند و برنامه نگاشته شده است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی از وزیر علوم گلایه کرد که اخبار مربوط به حوزه تعلیم و تربیت را پیگیری نمی‌کند و توضیح داد: پس از گذشت نزدیک به سه ماه از بیانات رهبری و تدکید دوباره ایشان مبنی بر تقویت و توسعه کمی و کیفی دانشگاه فرهنگیان، وزیر علوم چنین نامه‌ای را به محضر رهبر انقلاب ارسال می‌کند.

وی عدم اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه‌های کشور را به دلیل ناکارآمدی وزارت علوم دانست و گفت: بهتر از غلامی، وزیر علوم، این ناکارآمدی را به وزارت آموزش و پرورش حواله ندهد.

نیری تأکید کرد: اگر مسئولان وزارت علوم نمی‌توانید برای جوانان این مملکت که در مقاطع مختلف تحصیلی و در دانشگاه‌های کشور مشغول به تحصیل هستند نقش هدایت گری را به خوبی ایفا کنند، بهتر نیست که از مسوولیت خود استعفا دهند؟!

وی به بیانات رهبر انقلاب در جمع دانشجومعلمان در سال ۹۷ اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب در این دیدار تأکید کردند که دانشجویی که در دانشگاهی دیگر درس خوانده، معلوما کافی برای معلمی ندارد. در این دیدار رهبری تأکید کردند که معلمی یک حرفه فنی و کار هنری است و یادگرفتن لازم دارد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی تأکید کرد: وزیر علوم اگر می‌تواند این جمله رهبری را که می‌فرمایند «معلمی یک کار هنری است و یادگرفتن لازم دارد»، درک کنید، بهتر است که بنشیند و با کمی تامل بیشتر نامه‌های ارسالی خود را بررسی کند.

وی با اشاره به نگاه غلط دولت تدبیر و امید به مقوله آموزش و پرورش، بیان کرد:، اما وزیر علم بهتر است به وظایف خود در وزارتخانه متبوع بپردازد و شما نیز دیگر تبدیل به بلندگویی نشوید برای کسانی که می‌خواهند از سر رفع تکلیف در نظام تعلیم و تربیت این کشور مداخله کنند.

نیری خطاب به غلامی گفت: گویا حضرتعالی نیز به پیروی از برخی اقایان بدنبال تحمیل برخی مسائل به دستگاه و نظام آموزش و پرورش کشور هستید؛ اما این را بدانید که دیگر این حنا‌ها رنگی ندارد!

وی با بیان اینکه دانشجومعلمان به این طرح‌ها و درخواست‌های نادرست دولت عادت کرده اند، گفت: ما به اینکه یک روز با طرح واگذاری روند تربیت معلم به دانشگاه فرهنگیان و امروز با این نامه‌هایی که البته از درجه اعتبار بین ملت نیز ساقط هستند، عادت کرده ایم.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی این اقدامات را مغایر اسنادی مانند قانون برنامه و سند تحول بنیادین و منویات رهبر انقلاب دانست و گفت:، اما این نکته را بدانید که دیگر این رفتار دولتمردان برای ملت و حداقل ما دانشجو معلمان قابل پذیرش نیست و بهتر است که حداقل در این مسائل اندکی تامل خود را افزایش دهید و اگر خود ناتوان هستید می‌توانید از دیگران نیز کمک بگیرید!

وی در پایان از وزیرعلوم خواست تا متن کامل بیانات رهبر انقلاب در اجلاسیه روسای آموزش و پرورش کشور و برنامه ششم توسعه را دقیق و کامل بخواند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری