گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 377497

نامه انجمن مستقل دانشگاه علامه به روحانی در پی شهادت شهید فخری زاده

به نظر می‌رسد تلاش برای حفظ برجام به هر قیمت، مانع پاسخ قاطعانه دولت به اینگونه خرابکاری‌ها شده است. شاهدیم که برجام، علاوه بر تشدید تحریم‌ها و شرطی کردن اقتصاد به خارج از کشور، امنیت ملی را نیز خدشه‌دار می‌کند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه طباطبایی در پی شهادت شهید فخری زاده  نامه ای به روحانی ارسال کرد.

متن نامه به شرح زیر می باشد.

دانشمندان جوان ایرانی با موفقیت بزرگ خود در دانش هسته‌ای در واقع آینده بلندمدت انرژی ملت ایران را تضمین کردند و این سررشته را نباید به هیچ قیمتی از دست داد زیرا هرگونه عقب نشینی از این میدان صددرصد ضرر است.
»رهبر انقلاب، 88/03/07«

رئیس محترم شورای عالی امنیت ملی

جناب آقای دکتر حسن روحانی

سلام علیکم
در پی شهادت دانشمند هسته‌ای و مدیر برجسته‌ی صنایع دفاعی کشور، شهید محسن فخری‌زاده که بار دیگر خباثت و دشمنی آمریکا و ایادی استکبار را ثابت کرد، یادآوری نکاتی برای اتخاذ تصمیمات قاطعانه‌ی متقابل ضروری است:

چندی پیش یکی دیگر از اقدامات دشمنان جمهوری اسلامی یعنی حادثه خرابکاری سایت هسته‌ای نطنز، برای ضربه زدن به صنعت هسته‎ای کشور انجام گرفت و شاهد پاسخ قاطعانه به این اقدام خرابکاری نبودیم. عقب‌نشینی از اقدام منطقی و قاطعانه باعث جری‌تر شدن دشمن و آسیب بیشتر به صنعت هسته‌ای کشور می‌شود. به نظر می‌رسد تلاش برای حفظ برجام به هر قیمت، مانع پاسخ قاطعانه دولت به اینگونه خرابکاری‌ها شده است. شاهدیم که برجام، علاوه بر تشدید تحریم‌ها و شرطی کردن اقتصاد به خارج از کشور، امنیت ملی را نیز خدشه‌دار می‌کند.

ایران در بند 64 ضمیمه یک برجام، اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را پذیرفته است؛ همچنین طبق بندهای 74 تا 78 در سرفصل »دسترسی« ضمیمه‌ی یک برجام و بند 3 قطعنامه‌ی 2231 چاره‌ای جز در اختیار گذاشتن اطلاعات صنعت هسته‌ای کشور به آژانس ندارد. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به بهانه‌ی اطمینان از صلح‌آمیز بودن فعالیت‎‌های هسته‌ای ایران، با دسترسی‌های گاه‌وبی‌گاه و با پوشش کارشناسی، به دنبال بدست آوردن اطلاعات برای دشمنان جمهوری اسلامی است. شاهد این مدعا در گزارش شماره GOV/2015/68 آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است که آدرس محل کار این شهید والا مقام در آن ذکر شده است.

با توجه به نکات یاد شده، شکایت به سازمان ملل متحد و صرفاً متهم کردن رژیم صهیونیستی تأثیری در مقابل این اقدام ندارد؛ در نتیجه این رویکرد، با این سخن دبیر کل سازمان ملل متحد مواجهیم که طرفین را به خویشتن‌داری دعوت می‌کند. بازگشت به غنی‌سازی قبل از برجام، ادامه‌ی روند فعالیت صلح‌آمیز هسته‌ای، توقف اجرای پروتکل الحاقی و محدود کردن دسترسی بازرسان آژانس پاسخی قاطع به این اقدام است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری