گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 377580

بیانیه جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه خلیج فارس درپی ترور دانشمند هسته‌ای

در قسمتی از این بیانیه آمده است: آنچه از سوی برخی نمایندگان کنونی و سابق مجلس شورای اسلامی مبنی بر اعمال نفوذ حامیان مذاکره بر رسانه ها جهت اشاره نکردن به هویت هسته ای ایشان جهت لطمه نخوردن به مذاکرات گفته می شود نیز در خور توجه است.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه خلیج فارس درپی ترور دکتر محسن فخری زاده از دانشمندان هسته ای کشورمان، بیانیه ای صادر کرد.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله قاصم الجبارین

خون شهید هسته ای محسن فخری زاده، استادِ شهید هسته ای مجید شهریای، همچون دیگر شهدای هسته ای هم بر روی زمین ریخت. ما دانشجویان از دولت، مجلس، نیروهای امنیتی و نهادهای قضایی مطالباتی داریم و آشکارا می گوییم ادامه ترور شهدای هسته ای حاصل بی توجهی به این خواسته هاست.

آنچه امروز اتفاق افتاد پاسخ به آنهایی است که معیشت و آسایش مردم را به سازش و مذاکره گره می زنند. که اگر بتوانند بار دیگر در صدا و سیما می گویند آب خوردن ما نیز به مذاکره با غرب گره خورده است. چرا که اگر هدف غرب از فشار، تحریم و ترور مردم ما تنها مسائل هسته ای بود، می توانستند صبر کنند تا مجددا مذاکره شود و بار دیگر همچون گذشته قدرت صنعت هسته ای ما را نه تنها تضعیف بلکه حتی ظرفیت دانشجویان در رشته های علوم هسته ای را هم کاهش دهند.

ما مهترین دلیل این شهادت ها و ترورهای دانشمندان هسته ای خود را سازمان های بین المللی همچون آژانس انرژی اتمی می دانیم. چرا که پیش‌تر خودشان اقرار کرده بودند هویت شهدای هسته ای گذشته ما توسط بازرسان آژانس اتمی سازمان ملل به اسرائیل و سیا داده شد و از این طریق هویت و فعالیتشان فاش شد. شهید محسن فخری زاده نیز همچون دیگر شهدای پیشین هسته ای با بازرسان آژانس مصاحبه داشته است و هویتشان به عنوان فعال هسته ای ایران افشا شده بود.

آنچه از سوی برخی نمایندگان کنونی و سابق مجلس شورای اسلامی مبنی بر اعمال نفوذ حامیان مذاکره بر رسانه ها جهت اشاره نکردن به هویت هسته ای ایشان جهت لطمه نخوردن به مذاکرات گفته می شود نیز در خور توجه است. پیام های تسلیت و بیانیه های مقامات به خوبی گواه این مطلب است. شخصی که رهبری از ایشان بعنوان دانشمند هسته ای دفاعی یادکرد.

مطالبات فوری ما دانشجویان به شرح زیر است:

۱_ طرح سه فوریتی خروج از معاهدات جاسوسی و اخراج تمامی جاسوسان بین المللی که با ادعای نظارت و بازرسی در ایران و تاسیسات هسته‌ای حضور دارند و توقف فیلمبرداری ۲۴ساعته از آن مراکز

۲_ بازگشت سانتریفیوژها تا نسل۸ و ارتقای آنها، ساخت مجدد راکتور آب سنگین و بازگشایی تمامی فعالیت های علمی هسته ای گذشته

۳_خروج از NPTو عدم اجرای FATF

۴_ممنوعیت هرگونه مذاکره مجدد با جنتلمن های تروریست

۵_  برخورد قاطع با خط نفوذ داخلی که سعی بر معرفی شهید فخری زاده تحت عنوان شهیدی غیر هسته ای دارند به گونه ای که رسانه ها را از به کار بردن واژه شهید هسته ای نهی کرده اند تا به مذاکرات لطمه ای وارد نشود.

۶_ پاسخگو بودن وزیر امورخارجه و وزارت اطلاعات در مورد درز اطلاعات شهدای هسته ایِ تحت نظر سازمان های بین المللی

۷_ پاسخگو بودن نهادهای امنیتی دربارهٔ نحوه برخورد با مختل کنندگان معیشت و امنیت مردم چه در آنسوی مرزها و چه در داخل کشور دادن پاسخ متناسب، بازدارنده، محکم و در خور توسط نیروهای امنیتی و نظامی

۸_ضمن تعیین بازه زمانی معین، ارائه گزارش عملکرد از موارد خواسته شده در بالا به مردم

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری