گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 382693

نامه شورای هماهنگی خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران به معصومه ابتکار

در پایان تأکید می کنیم بجای طرح مسائل بی اهمیتی مثل گواهی نامه، کودک همسری و ... که در جای خود و بر مبنای مطالعات علمی در مراکز فقهی و دانشگاهی قابلیت طرح و بحث و تبدیل شدن به قانون و مقررات را داراست، از زمان کوتاه باقی مانده از عمر دولت استفاده نمایید و و بخشی از کوتاهی های خود را جبران نمایید.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» نامه شورای هماهنگی خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران بزرگ در پی مصاحبه اخیر معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری منتشر شد.

متن این نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مسئول محترم معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، سرکار خانم ابتکار؛

سلام علیکم؛

به نظر می رسد اظهارات تکراری و مغالطه گونه شما در مصاحبه با پایگاه خبری پانا تلاشی فرافکنانه برای فرار از پاسخگویی در مقابل عملکرد ضعیف دولت یازدهم در حوزه زن و خانواده و دیگر عرصه ها می باشد. این شبهات بی اولویت، ضعیف و و بعضاً بی ربط به جایگاه و مسئولیت شما بارها توسط اندیشمندان و مسئولین کشور پاسخ داده شده است و مطرح شدن چندباره ی آنها در مصاحبه ای یکسویه و بدون حضور منتقد روشی نخ نما و قدیمی است که نمی تواند مانع پاسخگویی شما در قبال عملکرد پرابهامتان چه در سمت ریاست سازمان محیط زیست و چه در سمت معاونت زنان ریاست جمهوری باشد.

با این وجود جهت روشن شدن افکار عمومی نکاتی را مطرح می کنیم:
آنهایی که کمی با تاریخ انقلاب آشنایی دارند می دانند بخش عمده اقدامات افراطی و متحجرانه در ابتدای انقلاب از جمله دیوار کشیدن در دانشگاه ها و مخالفت با ویدئو و عینک دودی توسط جریانی صورت گرفت که امروز خود را معتدل و اهل تعامل با دنیا می خوانند و با بی شرمی دیگران را به افراط و تحجر متهم می کنند.

در رابطه با برجام و سیاست خارجه بارها رهبر انقلاب تأکید فرمودند که با گفتگو و تعامل با دنیا مخالف نیستیم اما این تعامل باید با از موضع عزت و با تعهدات برابر باشد و تنفس مصنوعی به جنازه ی بی روح برجامی که از منظر مسئولین همین دولت تقریباً هیچ منفعتی برای ما نداشته عاقلانه به نظر نمی رسد.

در سال پایانی دولت دوازدهم، سوالاتی نسبت به عملکرد شما مطرح است که بهتر است بجای طرح حواشی بی اولویت و فرافکنی به آنها پاسخ دهید: سوالات بسیاری از عملکرد نامعلوم و البته ضعیف در ادوار مختلف مدیریتی تان مطرح است از اینکه چطور در کسوت قبلی مسئولیتی جاسوسان زیست محیطی به نام حمایت از یوزپلنگ به جمع آوری اطلاعات امنیتی مشغول شدند و یا برای شکار حیوانات در حال انقراض مجوز صادر نمودید؟ و یا در دوران مسئولیت فعلیتان توضیحی درباره خارج شدن اطلس زنان از کشور دارید؟

آیا دانشجویان نیز امکان دسترسی به این اطلس را دارند؟شما چه اقداماتی برای ارتقاء جایگاه واقعی زن در جامعه صورت دادید؟ چه حمایت هایی از زنان سرپرست خانوار انجام دادید؟ چه برنامه هایی برای تشویق دختران مجرد که تعداد آنان رو به فزونی است به ازدواج آسان و فرزندآوری انجام دادید؟ و آیا به بحران جمعیتی آینده ایران اعتقادی دارید؟ چه اقداماتی برای تسهیل ازدواج 12 میلیون جوان مجرد صورت دادید؟ و صدها سوال بی پاسخ دیگر...

در پایان تأکید می کنیم بجای طرح مسائل بی اهمیتی مثل گواهی نامه، کودک همسری و ... که در جای خود و بر مبنای مطالعات علمی در مراکز فقهی و دانشگاهی قابلیت طرح و بحث و تبدیل شدن به قانون و مقررات را داراست،  از زمان کوتاه باقی مانده از عمر دولت استفاده نمایید و و بخشی از کوتاهی های خود را جبران نمایید.

جنبش دانشجویی در ادامه ی دعوت های بی پاسخ گذشته از جنابعالی، مجدداً از شما دعوت می نماید تا با حضور در محافل دانشجویی نسبت به سوالات مطرح شده و باقی مانده پاسخگو باشید.

والعاقبه للمتقین

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری
  • نظرسنجی

    باتوجه به آموزش مجازی دانشگاه‌ها در طول ترم جاری، با کدام نوع از امتحانات پایان ترم موافق هستید؟

    امتحانات حضوری
    امتحانات غیرحضوری
    مشاهده نتایج