گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 383627

دلایل عدم تعویق زمان آزمون دستیاری

حق دوست اظهار داشت: به عنوان معاون آمورزشی وزارت بهداشت وظیفه دارم که قانون را اجرا کنم. قانون هم به برگزاری آزمون دستیاری در اسفندماه تاکید دارد. در عین حال اگر هم قرار باشد که دوباره آزمون را در اسفند برگزار نکنیم، ستاد ملی کرونا باید این دستور را صادر کند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از وزارت بهداشت، علی‌اکبر حق‌دوست، معاون آموزشی وزارت بهداشت در پاسخ به ابهامات و اعتراض‌ها به آزمون دستیاری در اسفند ۹۹ گفت: در حال حاضر اعتراض‌های زیادی از کانال‌های مختلف به من می‌رسد که درخواست دارند آزمون را به تعویق بیندازیم. گفته می‌شود که منابع آزمون دستیاری را باید ۹ ماه قبل از برگزاری آزمون اطلاع می‌دادیم که برخی معترضان ادعا دارند که این اتفاق نیفتاده است.

منابع آزمون دستیاری، قبل از ۹ ماه از تاریخ برگزاری آزمون اعلام شده است
وی تاکید کرد: باید اعلام کنم که این حرف‌ها واقعیت ندارد. منابع آزمون دستیاری، قبل از ۹ ماه از تاریخ برگزاری آزمون اعلام شده است. این موضوع نیز هم به صورت کتبی و هم در وبسایت‌ها اعلام شده است. اگر تاکنون واقعا نقصی در این زمینه بود، این آزمون از طریق نهادهای نظارتی به تعویق می‌افتاد. بنابراین از نظر قانونی، اشکالی به این موضوع وجود ندارد. در این بین، باید در نظر داشت که فقط دو منبع آزمون دچار تغییر شده است و نه منابع آزمون همه رشته‌ها.

قانون می‌گوید باید در بهمن یا اسفند هر سال، آزمون دستیاری برگزار شود
معاون وزیر بهداشت در پاسخ به مصوبه قانونی زمان برگزاری آزمون یادآور شد: ما هم در حال اجرای همان قانون هستیم. همین قانون می‌گوید باید در بهمن یا اسفند هر سال، آزمون دستیاری برگزار شود. در اسفند سال گذشته که در اوج بیماری کرونا قرار داشتیم، ستاد ملی مقابله با کرونا به عنوان عالی‌ترین مرجع تصمیم‌گیری، دستور داد که این آزمون به سال آینده موکول شود. بنابراین آزمون دستیاری که در سال ۹۹ برگزار شد، همان آزمونی است که باید در اسفند ۹۸ برگزار می‌شد، ولی به دلیل شرایط ویژه کرونا برگزار نشده بود.

حق دوست اظهار داشت: به عنوان معاون آمورزشی وزارت بهداشت وظیفه دارم که قانون را اجرا کنم. قانون هم به برگزاری آزمون دستیاری در اسفندماه تاکید دارد. در عین حال اگر هم قرار باشد که دوباره آزمون را در اسفند برگزار نکنیم، ستاد ملی کرونا باید این دستور را صادر کند.

منابع آزمون دستیاری و منابع آزمون پیش کارورزی یکی هستند
وی درباره نارضایتی برخی داوطلبان درباره منابع آزمون دستیاری و یکی نبودن آن با منابع آزمون پیش کارورزی گفت: قطعا باید منابع این دو آزمون یکسان باشد و ما هم این را قبول داریم، اما باید در نظر داشت که طبق منطق در وزارت بهداشت و در کل نظام آموزشی کشور، سال تحصیلی از مهر شروع می‌شود و تا شهریور سال آینده ادامه دارد. قبلا هم همینطور بوده است. بنابراین باید منابع اسفندماه با منابع شهریور ۱۴۰۰، یکسان باشد که این موضوع رعایت شده است. یعنی در این زمینه هم عین قانون را اجرا می‌کردیم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت در خصوص درگیری داوطلبان آزمون دستیاری به دلیل شرایط ویژه کرونا و حضور در خط مقدم درمان کرونا خاطرنشان کرد: ما به همه این زحمت‌ها و فداکاری‌ها احترام می‌گذاریم و بسیار برای آن ارزش قائل هستیم، اما باید اینطور نگاه کرد که این آزمون هم یک مسابقه است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری