گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 383758

هرج و مرج و بی‌قانونی در رژیم اشغالگر قدس

تنش ها در Ashdod که در آن ده ها حریدی سعی در ورود به یک مدرسه مذهبی داشتند افزایش یافت. در این درگیری ها ۴ تن از ماموران رژیم اشغالگر قدس زخمی و ۴ تن از معترضین یهودی بازداشت شدند. یهودیان معترض جلوی ترافیک اتوموبیل ها مانع به وجود آورده و به حصار اطراف یشیوا حمله کردند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از راشاتودی، در جریان اعتراض در اشدود در سرزمینهای اشغالی فلسطین، یک یهودی ارتدوکس از کار برکنار شد.

پلیس رژیم اشغالگر قدس که برای تعطیل کردن مدارس مذهبی یشیوا که علیرغم ویروس کرونا برای دانش آموزان باز شده بودند وارد عمل شد.

در ۳ شهر اشغالی بین یهودیان درگیری و دستگیری صورت گرفت.

روز یکشنبه صدها ارتدوکس در دفاع از یشیوا در بیت المقدس، می شیراریم تجمع کردند.

قرار است این هفته مدارسی که تلمود و تورات را آموزش می دادند برای تحصیل حضوری بازگشایی شوند که البته با محدودیت های وضع شده رژیم اشغالگر قدس مغایرت دارد.

به محض ورود پلیس، معترضین یهودی شروع به پرتاب اشیا خارجی به سمت ماموران رژیم اشغالگر قدس نمودند، سرانجام رژیم اشغالگر قدس برای پراکنده کردن یهودیان معترض از ماشین آب پاش استفاده کرد.

در حالی که تنش در بن برک ادامه داشت رژیم اشغالگر قدس برای جلوگیری از محاصره جمعیت خشمگین یهودیان شلیک و یهودیان را به فرار واداشتند.

رژیم اشغالگر قدس می گوید برای تامین جان پلیس خود از شلیک های هوایی استفاده کرده است!

تنش ها در Ashdod که در آن ده ها حریدی سعی در ورود به یک مدرسه مذهبی داشتند افزایش یافت. در این درگیری ها ۴ تن از ماموران رژیم اشغالگر قدس زخمی و ۴ تن از معترضین یهودی بازداشت شدند. یهودیان معترض جلوی ترافیک اتوموبیل ها مانع به وجود آورده و به حصار اطراف یشیوا حمله کردند.

یک فیلم صحنه ای را نشان می دهد که ماموران رژیم اشغالگر قدس یک پسر یهودی را گرفته و او را به میان جمعیت پرتاب می کند.

درگیری ها در شهر بنه براک که عمدتا هردی هستند ادامه دارد.

روز شنبه رهبر فرقه مذهبی محلی خاخام یسرول هاجر، خواستار بازگشایی مدارس شد و گفت این برای جامعه بسیار مهم است. با این حال بعد از گذشت چند ساعت او حرف های خود را پس گرفته و از یهودیان پیرو خود خواست مقررات بهداشتی را رعایت کرده، تابع قانون باشند و واکسن بزنند!

به دنبال ناآرامی ها در سرزمین های اشغالی، رژیم اشغالگر قدس بار دیگر تاکید کرد که با وجود اعتراضات، اقدامات ضد کرونا را در همه مکان ها ادامه خواهد داد.

رژیم اشغالگر قدس به منظور اقدامات ضد کرونا دستور تعطیلی کلیه موسسات آموزشی را صادر کرده و اعلام کرده این قرنطینه حداقل تا ۳۱ ژانویه برقرار است.

یهودیان ارتدوکس از ابتدای شیوع همه گیری، با درگیری و دستگیری علیه محدودیت های COVID-19 که مانع اعمال مذهبی آنهاست شورش کرده اند. و البته Haredi در این میان بیشتر در معرض کرونا قرار دارد زیرا که آنها به مقررات بهداشتی بی توجهی کرده و آن را نادیده می گیرند.

به گزارش راشا تودی، هرج و مرج و بی قانونی در رژیم اشغالگر قدس در بین یهودیان همچنان ادامه دارد.


download

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری