گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 387199

جنبش دانشجویی در انتخابات۱۴۰۰باید صدای مردم باشد

زارع، فعال دانشجویی گفت: فضای رسانه ای متأثر از بیماری کرونا، دانشجویان را از بی مدیریتی و کوچک شدن روزانه سفره های مردم، غافل نکند. به تعبیر شهید بهشتی، دانشجو مؤذن جامعه است، بیداریِ دانشجو تکلیف و رسالت اوست.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز با اشاره به فضای ساده انگارانه مدیریت کشور بیان کرد: متاسفانه درسال های گذشته تاکنون، شاهد افزایش شدید قیمت اجناس و اقلام ضروری جامعه هستیم. که حاصل مدیریت ناصحیح برمبنای بی تدبیری و ساده انگاری است. در شرایط کنونی که عمر دولت فعلی رو به پایان است، پیامد ساده انگاری و رهایی مدیریت کشور و بی توجهی نسبت به نظارت و کنترل جدی قیمت ها که میبایست پیش از این مورد توجه قرار میگرفت، مشهود است. وجود بیماری کرونا، بهانه ایست برای رهایی از زیر بار وظایف و برآسودن وجدان های همچنان خواب.

علیرضا زارع در ادامه افزود: در فضایی که مدیریت کشور بر مبنای جوسازی باشد، فضایی که بر مبنای چشم امید دوختن به دیگران باشد یا خلاصه شود در یک اتاق کنفرانس و ارائه و نگارش گزارشات، بدون شک دچار نگرشی تک بعدی بر مبنای قالب فکری افرادی میشود که در ایوان ویلاهای زعفرانیه و ولنجک خود مشغول میل قهوهاند. فضایی که در طی سالهای اخیر جز ایجاد شکاف طبقاتی در جامعه، کاهش میزان درآمد یا به تعبیر بهتر، افزایش هزینههای جاری و ضروری خانوارها، کوچک شدن سفرههای غذایی و افزایش میزان شغلهای خیابانی، ماحصلی نداشته است. جوی که برای تغییر نیازمند مدیریت جهادیِ کف میدانی است، نه پشت میز نشینی و دامن زدن به دعواهای سیاسی.

زارع با اشاره به جو موجود در فضای رسانه ای و انتقاد نسبت به کم توجهی به صدای جامعه عنوان کرد: فضای رسانه ای کشور که این روزها تمرکز ویژهای بر بیماری کرونا داشته و خیل حوادث و اخبار رنگ و بوی مسائل بهداشتی و آمار و ارقام مبتلایان و فوت شدگان دارد، از افزایش شدید قیمتها که منجر به حذف برخی از کالاهای دیگر از سبد غذایی شده است، غافلاند. متاسفانه رسانه ها که میبایست صدای مردم کف جامعه باشند، گرفتار موج اخبار کرونایی گردیده و این موجب افزایش بی اعتمادی نسبت به رسانهه ای داخلی خواهد شد. رسانه ها باید بلندگوی مطالبات مردمی باشند که فضایی برای بیان مشکلات ندارند. رسانه ها میبایست بطور جد و بدون تعارف یقه برخی مسئولین را بگیرند.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز در پایان افزود: فعالین دانشجویی در فضای متأثر از اخبار کرونا، میبایست بیش از پیش مطالبه گر و صدای جامعه بوده و نگذارند در انتخابات پیش رو، عده ای با جوسازی رسانه ای و تغییر توهمات به واقعیات و ایجاد شایعات بیاساس، بر تفکرات و تصمیات مردم جامعه اثرگذار باشند و دغدغه های اصلی که میبایست مبنای انتخاب باشد را به حاشیه ببرند. تبیین شاخص ها و تمییز دغدغه ها از وظایف جنبش های دانشجویی برای روی کارآمدن دولت جوان و حزب الهی است که میبایست با عنایت بیش از گذشته دنبال شود.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری