گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 388158

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی:

نحوه ارتقای اساتید هر دانشگاه متفاوت از هم می‌شود

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرد: آیین نامه های ارتقای اعضای هیات علمی و آیین نامه های مربوط به دانشجویان دکتری متناسب با ماموریتی که به دانشگاه ها داده می شود اصلاح خواهد شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، منصور کبگانیان گفت: به منظور مأموریت‌گرایی در نظام‌های آموزش عالی، وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظفند ظرف مدت ۳ ماه، مأموریت‌های دانشگاه‌های برتر، سایر دانشگاه‌های دولتی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه جامع علمی کاربردی و دانشگاه فنی و حرفه‌ای را تدوین و برای تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کنند.

نحوه ارتقای اساتید هر دانشگاه متفاوت از هم می شود

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی هم موظف است مأموریت خود را ظرف مدت ۳ ماه تدوین و برای تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: همچنین وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی موظفند آئین‌نامه‌های مربوط به جذب و ارتقا اعضای هیأت علمی و دانشجویان دکتری خود را ظرف مدت ۶ ماه، اصلاح، بروز رسانی و تدوین کرده و برای تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کنند.

وی ادامه داد: جنس دانشگاه‌ها با یکدیگر متفاوت است جنس دانشگاه‌های آزاد، جامع علمی کاربردی، دانشگاه‌های برتر و سایر دانشگاه‌ها با یکدیگر متفاوت است بنابراین باید آئین نامه ارتقا دانشگاه‌ها با یکدیگر متفاوت باشد.

کبگانیان افزود: در ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور برنامه ما این است که مأموریت متفاوت دانشگاه‌ها را مشخص کنیم، به عنوان مثال دانشگاه امام حسین (ع) زمانی که مأموریت‌های خود را نهایی کردند، آئین نامه ارتقا آنها را مقداری اصلاح کردیم.

وی ادامه داد: وقتی به دانشگاه مأموریت تحقیقاتی و ارتباط با صنعت و کار جدی داده شود، در پایان نامه‌های دکتری و نحوه دفاع دکتری هم اثر می‌گذارد در حال حاضر اگر استاد بخواهد ارتقا یابد، مقالات ای اس ای وی شمارش می‌شود البته از بسیاری از دانشگاه‌ها تشکر می‌کنم که خودشان داوطلب شده و ماموریت‌هایی را به مأموریت‌های اساتید اضافه کرده‌اند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: همین مورد در مورد دانشجویان دکتری نیز وجود دارد، اگر دانشجوی دکتری بخواهد دفاع کند، متأسفانه حداقل چیزی که از وی می‌خواهند مقالات ای اس ای است، اگر به دانشگاه‌ها مأموریت داده شود، دانشجویان دکتری بهترین افسران اجرای این مأموریت‌ها هستند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری