گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 391698

خبرهای تازه از وام‌های صندوق رفاه که نمی‌دانید؛

چطور وام ۸ میلیون تومانی از دانشگاه بگیرید؟!

دانشگاه ها طی یک سال اخیر سرنوشت جالبی پیدا کرده اند، میز و صندلی کلاس ها بیش از یک سال است دانشجو به خود ندیده اما هزینه های آن را از دانشجو طلب می کند. اگر از 5 درصد دانشجویی که رایگان در کشور تحصیل می کنند عبور کنیم، مابقی اعم از شبانه، آزاد، غیرانتفاعی و... از آن دست دانشجویانی هستند که اخر و اول هر ترم باید هزینه های سنگین را برای پرداخت تحصیل حتی به صورت مجازی پرداخت کنند.

به گزارش خبرنگار صنفی - آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ کمتر کسی هست که این روزها از مشکلات اقتصادی ناراضی نباشد، دورانی که همزمان با کرونا شده و همین عامل وضعیت زندگی ها را پیچیده تر کرده است.

در این میان دانشگاه ها طی یک سال اخیر سرنوشت جالبی پیدا کرده اند، میز و صندلی کلاس ها بیش از یک سال است دانشجو به خود ندیده اما هزینه های آن را از دانشجو طلب می کند. اگر از 5 درصد دانشجویی که رایگان در کشور تحصیل می کنند عبور کنیم، مابقی اعم از شبانه، آزاد، غیرانتفاعی و... از آن دست دانشجویانی هستند که اخر و اول هر ترم باید هزینه های سنگین را برای پرداخت تحصیل حتی به صورت مجازی پرداخت کنند.

وام دانشجویی یکی از بسته های پیشنهادی خوب برای هر دانشجویی می تواند باشد، گرچه عدد آن کم است اما به هر حال بخشی از «درد» شهریه را کاهش می دهد. اما خبرهای جدید درباره وام های دانشجویی چه است؟

شرایط دریافت وام ویژه دکتری

مهلت درخواست وام ویژه دکتری (از منابع صندوق) برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ تا ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ و مهلت درخواست وام ویژه دکتری از منابع بانک طرف تعهد صندوق، تا ۱۵ تیر ۱۴۰۰ است دانشجویان متقاضی می‌توانند از طریق پورتال دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان (https:bp.swf.ir) نسبت به درخواست وام اقدام کنند.

شرایط دریافت وام ویژه دکتری

بر اساس شرایط دریافت وام ویژه دکتری که توسط صندوق رفاه دانشجویان منتشر شده است، مدت استفاده از وام وِیژه دکتری تخصصی ناپیوسته حداکثر ۸ نیمسال تحصیلی در طول مقطع تحصیلی است.

پرداخت از منابع صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم هر ۶ ماه یک مرتبه صورت می‌گیرد.

مبلغ تسهیلات به صورت ماهانه ۷,۰۰۰,۰۰۰ ریال و ۸۴,۰۰۰,۰۰۰ ریال در سال است و مدارک مورد نیاز، سند تعهد نامه دانشجویی است.

چطور وام ۸ میلیون تومانی از دانشگاه بگیرید؟!

شرایط دریافت وام شهریه دانشجویی
خبر دیگه اینکه مهلت درخواست وام‌های تحصیلی، ضروری (بر اساس رویدادهای تعیین شده توسط صندوق رفاه دانشجویان) ودیعه مسکن متأهلی، شهریه و وام ویژه دکتری (از منابع صندوق) برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ تا ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ اعلام شده است.

ثبت تقاضای وام شهریه توسط دانشجویان در پورتال دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان به آدرس bp.swf.ir فعال بوده و ضروری است تمام دانشجویان متقاضی و واجد شرایط نسبت به ثبت تقاضای خود در سامانه مذکور در بازه زمانی تعیین شده اقدام کنند.

سقف وام شهریه صندوق رفاه
سقف وام شهریه صندوق رفاه در مقطع کارشناسی ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال، در مقطع کارشناسی ارشد ۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال، و در مقطع دکتری ۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال است.

شرایط دریافت وام شهریه به شرح زیر است:

چطور وام ۸ میلیون تومانی از دانشگاه بگیرید؟!

وام‌های دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای
همچنین نوع و زمانبندی اعطای وام‌های دانشجویی در نیم سال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ اعلام شد دانشجویان برای ثبت نام وام‌های تحصیلی، ضروری و شهریه تا ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ فرصت دارند.  بر اساس جدول نوع و مبلغ وام‌های دانشجویی در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، دانشجویان کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته هر کدام در هر نیمسال یک میلیون تومان می‌توانند وام شهریه دریافت کنند.

چطور وام ۸ میلیون تومانی از دانشگاه بگیرید؟!

همچنین دانشجویان همه مقاطع تحصیلی یک میلیون و نیم تا دو میلیون تومان می‌توانند در هر نیمسال وام تحصیلی دریافت کنند.

دانشجویان مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته حداکثر در ۲ رویداد در هر مقطع تحصیلی می‌توانند وام ضروری دریافت کنند و حداکثر مبلغ تعیین شده در هر مقطع تحصیلی برای مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته حداکثر تا سقف ۶۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال تعیین شده است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری