گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 392481

حمله تند محسن رضایی به رییس جمهور روحانی!

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آقای روحانی دولت را با میلیاردها تومان قرض و خالی کردن خزانه و آسیب جدی به زیرساخت‌های تولید ملی تحویل دولت بعدی می‌دهد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از رکنا ، از ششمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گرفته تا انتخابات ریاست‌جمهوری سال‌های ۸۴، ۸۸ و ۹۲ را می‌توان در سابقه انتخاباتی او گنجاند. حالا دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام است و به نظر می‌رسد که می‌خواهد با نزدیک شدن به سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ بار دیگر عزمش را برای حضور در عرصه رقابت جمع کند و به شکل متفاوت‌تری از گذشته در کارزار رقابت حضور یابد.

محسن رضایی در بخشی از صحبت‌هایش با لهجه‌ای صریح نسبت به عملکرد دولت فعلی نقدهایی را مطرح کرد؛ تا جایی که میراث دولت دوازدهم برای دولت سیزدهم را زمین سوخته‌ای دانست که رئیس‌جمهور آن را با میلیاردها تومان قرض، خالی کردن خزانه و آسیب‌های جدی به زیرساخت‌های تولید ملی، تحویل دولت آینده خواهد داد. حتی در جایی گفت قوه قضائیه باید مسببان وضع مسکن را محاکمه کند.

محسن رضایی اعتقاد دارد که حرف‌ها و وعده‌هایش در تعریف دولت قوی و کارآمد با اقبال عمومی مواجه می‌شود و خود را از آن دست مدیرانی می‌داند که اهل عمل به وعده‌ها و حرف های‌شان هستند.

او همچنین در واکنش به کسانی که وعده‌هایش در حوزه اشتغال و رفع بیکاری را پوپولیستی می‌دانند و گفت: «این حرف‌ها را کسانی قبول ندارند که تخصص ندارند و کارشناس نیستند یا اطلاعی از منابع کشور ندارند»

رضایی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به حادثه خرابکارانه نطنز اشاره کرد و این حادثه را رخدادی حیثیتی برای کشور دانست و بر این عقیده بود که کشور دچار آلودگی امنیتی شده و این آلودگی طی سال‌های اخیر شدت پیدا کرده است.

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ابتدای این مصاحبه به عنوان مقدمه به تشریح دیدگاه خود نسبت به وضعیت فعلی دولت و انتخابات پیش رو پرداخت و گفت: کشور ما امروز با مشکلات و چالش‌های بزرگی در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و امنیتی مواجه شده است. در حقیقت در این دولت، مشکلات اداره جامعه به اوج خود رسیده است و ما کاملاً نارضایتی مردم از مدیریت اجرایی کشور را مشاهده می‌کنیم. مردم از مدیریت اجرایی کشور ناراضی هستند و حق هم دارند ناراضی باشند. باید در سال ۱۴۰۰ یک دولت قوی، کارآمد، مسئولیت پذیر و پاسخگو تشکیل شود تا کشورمان به سلامت از این مشکلات عبور کند. هم جامعه و هم حکومت، نیازمند یک دولت قوی و کارآمد برای عبور از موانع و مشکلات کشور هستند.

دولت 1400 باید قوی ،کارآمد و مردمی باشد، اما جناحی و باندی نباشد

رضایی در توصیف ویژگی‌های دولت 1400 گفت: یک دولت قوی و کارآمد، اولاً باید مردمی باشد، اما جناحی و باندی نباشد. ثانیاً باید بتواند انرژی عظیم جوانان را به صحنه بیاورد؛ چه از نظر استعدادهای ذهنی و فکری و چه از نظر استعدادهای یدی و جسمانی، جوانان کشور نیروی عظیمی را تشکیل می‌دهند که باید در آینده روی کار بیایند تا به کمک آنها بتوانیم از موانع عبور کنیم.

وی افزود: سومین ویژگی دولت قوی و کارآمد، این است که شجاعت برخورد با باندهای فساد و مافیاهای رانت خواری را داشته باشد؛ بدون ملاحظه هیچ فردی حتی از نزدیکان خود.

عضو هیأت علمی دانشگاه امام حسین (ع) افزود: چهارمین ویژگی دولت قوی و کارآمد این است که در مذاکرات بین المللی حضور مقتدرانه داشته باشند نه اینکه دیپلماسی کاغذی را پیش بگیرد؛ زیرا دیپلماسی کاغذی به کشور آسیب می‌زند؛ مثل آنچه دیدیم که چندین امضا پای یک قرارداد آمد و یک طرف، یعنی ایران، به امضای خود پایبند بود ولی کشورهای مقابل به امضای خود پایبند نبودند و خسارتش به ملت ما وارد شد.

باید از همه ظرفیت بانوان در عرصه‌های مختلف دراداره کشور استفاده شود

رضایی افزود: بخش عظیمی از افراد جامعه ما را بانوان تشکیل می‌دهند و باید از همه ظرفیت بانوان در عرصه‌های مختلف از خانه گرفته تا کار و تولید اقتصادی و نیز اداره کشور استفاده شود. نیمی از جمعیت ما را بانوان تشکیل می‌دهند چرا نباید از توان عظیم آنان بهره بگیریم؟

وی گفت: امروز بیش از ۲۴ درصد جوانان ما بیکار هستند. یک دولت قوی و کارآمد، همه اقشار جامعه را به صحنه کار و فعالیت می‌کشاند. دولت قوی و کارآمد، دولت عمل و اقدام است؛ دولتی است که به وعده‌هایی که می‌دهد عمل می‌کند.

رضایی افزود: کشور ما در سال ۱۴۰۰ بیش از هر زمان دیگر، نیازمند چنین دولتی است تا بتوانیم از مشکلات عدیده ای که از دولت‌های گذشته به ارث رسیده و روی هم انباشت شده و مُزمِن شده است، عبور کنیم و کشورمان را برای روبرو شدن با رویدادهای جدید در آینده آماده کنیم.

مهم ترین اولویت دولت قوی و کارآمد چیست؟

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مهم ترین اولویت دولت قوی و کارآمد، باید پایان دادن به تبعیض‌های فراوانی باشد که در جامعه وجود دارد. ما در کشور با پدیده سرطانی تبعیض مواجه هستیم. تبعیض بین اقوام، تبعیض میان استان‌ها، تبعیض پیرامون و مرکز، تبعیض جنسیتی و دهها نمونه تبعیض غلط و آسیب زای دیگر در جامعه به وجود آمده است و باید به همه آنها پایان داده شود.

وی در ادامه تشریح دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود گفت: فاصله‌ای میان ارزش‌های انقلاب با رفتار دولتمردان به وجود آمده است و با تشکیل یک دولت قوی و کارآمد باید بار دیگر به ارزش‌های اصیل انقلاب و ارزش‌های والای انسانی برگردیم.

رضایی افزود: طبیعی است که هر دولتی شاید در مسیر حرکت خود اشتباهاتی داشته باشد. آنچه مهم است، اتکای دولت به رویکرد علمی و خرد جمعی است و اینکه دولت در صورت قصور یا اشتباه، باید از مردم عذرخواهی کند و بر اشتباه خود اصرار و پافشاری نکند

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری