گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 392620

بازسازی خوابگاه‌های دانشجویی در علوم پزشکی شهیدبهشتی

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی گفت: از زمان بروز پاندمی کرونا بسیاری از خوابگاه ها و مراکز ارایه دهنده خدمت به دانشجویان بازسازی و نوسازی شده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، دکتر محمدعلی امام هادی با بیان اینکه معاونت دانشجویی و فرهنگی عهده دار مسایل روزمره و خوابگاهی دانشجویان است، گفت: عمده تلاش این معاونت مرتفع کردن مشکلات رفاهی و مالی دانشجویان و ایجاد بستری مناسب برای شکوفایی استعدادهای آنان از طریق حمایت های مالی و معنوی است.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای پرورش یافته در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در آینده مدیران این مرز و بوم خواهند بود و باید افرادی متدین، متعهد، متخلق، متفکر، فداکار، دغدغه‌مند و خلاق باشند.

امام هادی قدرت تجزیه و تحلیل بالا و برخورداری از احساس مسوولیت نسبت به سرنوشت خود و دیگران را از دیگر مولفه های دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی دانست و تعهد تامین نیازهای فرهنگی، معیشتی و ورزشی دانشجویان را اولویتی مهم عنوان کرد.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با اشاره به این که تمامی خوابگاه های دانشگاه مجهز به ابزار و وسایل ورزشی شده اند، افزود: بازسازی کامل سالن های ورزشی و بهبود وضعیت تغذیه و ایاب ذهاب از جمله اقداماتی است که با همت مسولان دانشگاه در این معاونت انجام شده است. 

وی با بیان اینکه شیوع پاندمی کرونا بسیاری از فعالیت های آموزشی دانشگاه ها را تحت تاثیر قرار داد، گفت: کرونا روند حضور بخش عمده ای از دانشجویان را تحت تاثیر قرار داده، ولی علیرغم شیوع کرونا نحوه آموزش در دانشگاه‌های علوم پزشکی به واسطه ماهیت و رسالت این دانشگاه‌ ها و همچنین ارائه آموزش‌های عملی و بالینی در بیمارستان‌ها، رنگ و بوی دیگری دارد.

امام هادی با اشاره به ارائه آموزش های حضوری به بیش از یک هزار دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی افزود: رزیدنت ها و انترن ها به صورت کامل، دانشجویان پرستاری در ترم های ۷ و ۸، کارشناسان بهداشت، دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی که در حال گذراندن طرح کارورزی هستند و نیمی از دانشجویان کارشناسی ارشد ازجمله مقاطعی هستند که به علت وجود بخش های عملی باید در دانشگاه و بیمارستان ها حضور فیزیکی داشته باشند.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با دارا بودن بیش از ۱۴ هزار دانشجوی مشغول به تحصیل وظایف خطیری را عهده دار است.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تهدید ویروس کرونا را فرصتی برای بازسازی و تعمیرات مراکز و خوابگاه های دانشجویی برشمرد و ادامه داد: از زمان بروز پاندمی کرونا بسیاری از خوابگاه ها و مراکز ارایه دهنده خدمت به دانشجویان بازسازی و نوسازی شده است. 

وی بر برنامه ریزی منسجم تر برای رشد استعدادهای هنری، فرهنگی و ورزشی دانشجویان خصوصا در دوران کرونا که حضور فیزیکی دانشجویان به کمترین زمان ممکن تقلیل یافته، تاکید کرد و بهره مندی از پتانسیل گروه ها و تشکل های دانشجویی را راه حل مناسبی برای دسترسی به اهداف متعالی دانشگاه دانست.

امام هادی از اجرای طرح امید در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی خبر داد و گفت: این طرح با هدف استعداد یابی و تربیت مدیران بهشتی برای دانشجویان دانشگاه از ابتدای سال ۱۴۰۰ اجرا خواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرد با اجرای گام اول طرح امید حداقل ۵۰ مدیر بهشتی از بین دانشجویان علاقمند تربیت شده تا دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به گنجینه ای از استعدادهای مدیریتی دسترسی داشته باشد.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی راه اندازی دوره های مهارتی امدادگری پزشکی را از دیگر برنامه های دانشجویی برشمرد و افزود: دانشجویان می توانند در قالب این طرح و شرکت دراین دوره ها همزمان با ادامه تحصیل مدرک پزشکی امدادگر پزشکی خود را دریافت کنند.

وی با اشاره به این که اغلب خوابگاه های دانشجویی فرسوده و نیازمند بازسازی هستند، خاطرنشان کرد: تلاش داریم تا اقدامات ضروری بازسازی در خوابگاه‌ها را انجام دهیم تا اسکان خوبی برای دانشجویان داشته باشیم.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی از ایجاد تیم ارزیابی خطر در خوابگاه های دانشجویی خبر داد و افزود: این گروه در ۵۲ آیتم کوتاه مدت، دراز مدت و میان مدت اولویت های نوسازی، بازسازی و تجهیز خوابگاه ها را طراحی و ارایه کرده است.

وی ارتقای جایگاه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در تامین، حفظ و افزایش جایگاه فعلی امور فرهنگی و رفاهی دانشجویان را مورد تاکید قرار داد و گفت: ایجاد بسترهای مناسب برای شکوفایی استعدادهای دانشجویان در ابعاد جسمی و روانی از دیگر رسالت های این معاونت است.

امام هادی، کسب رتبه برتر در کلیه ابعاد امور فرهنگی و رفاهی دانشجویان پذیرفته شده در بین دانشگاه های کشور را از دیگر اهداف معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برشمرد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری