گروه های خبری
یادداشت
آرشیو
ف
کد خبر: 392720

‌هشدار یوفا علیه تیم‌های حاضر در سوپر لیگ اروپا

اتحادیه فوتبال اروپا تاکید کرد در رده مقابله با راه اندازی مسابقاتی تحت عنوان سوپر لیگ اروپا با لیگ های اروپایی متحد است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ بعد از آنکه ۱۲ باشگاه انگلیسی، ایتالیایی و اسپانیایی از راه اندازی مسابقات سوپر لیگ اروپا در تابستان سال جاری خبر دادند، اتحادیه فوتبال اروپا با انتشار بیانیه ای نسبت به این اتفاق هشدار داد.

این سازمان در بیانیه ایی اعلام کرد با کلیه لیگ های اروپایی در راه مقابله با این مسابقات، همسو است و به شدت برخورد می کند.

در بیانیه ایی که یوفا به همین خاطر منتشرکرد، عنوان شد:

یوفا، اتحادیه فوتبال انگلیس و لیگ برتر، فدراسیون فوتبال اسپانیا و لالیگا، فدراسیون فوتبال ایتالیا و لالیگا مطلع شده اند که چند باشگاه انگلیسی، اسپانیایی و ایتالیایی در نظردارند مسابقاتی که خود شکل داده، تحت عنوان سوپر لیگ برگزار کنند. اگر این اتفاق بیفتد، در کنار هم می خواهیم تکرار کنیم که ما، یوفا، اتحادیه فوتبال فوتبال انگلیس، لیگ برتر، فدراسیون فوتبال ایتالیا، لالیگا، فدراسیون فوتبال اسپانیا، لالیگا و در نهایت فیفا و تمام اعضایش، متحد خواهیم ماند تا این پروژه بدبینانه که براساس منافع شخصی چند باشگاه را متوقف کنیم. آن هم در زمانه ای که جامعه فوتبال بیش از هر زمان دیگری به همبستگی احتیاج دارد.

در بخش دیگری از این بیانیه عنوان شد: ما برای جلوگیری از این اتفاق، تمام تدابیر موجود در همه سطوح اعم از قضایی و ورزشی را در نظر خواهیم گرفت. فوتبال مبتنی بر مسابقات آزاد و شایستگی های ورزشی است. هیچ راه دیگری نمی تواند باشد. همانطور که قبلا توسط فیفا و شش کنفدراسیون اعلام شده بود، باشگاه های مربوطه از حضور در هر رقابت دیگری در سطح داخلی، اروپایی یا جهانی کنار گذاشته می شوند و حتی بازیکنان آن تیم می توانند از حضور در کلیه مسابقات ملی محروم شوند.

یوفا از باشگاه های آلمانی و فرانسوی به خاطر مشارکت نکردن در پروژه سوپرلیگ قدردانی کرد و در بیانیه اش قید کرد:ما از آن باشگاه های دیگر به خصوص آلمانی و فرانسوی تشکر می کنیم که از حضور در این پروژه خودداری کردند. ما از همه عاشقان فوتبال، هواداران، سیاستمداران می خواهیم که در صورت اعلام چنین پروژه ای با ما در مبارزه و برخورد با آن، همراه شوند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری