گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 393723

آینده شغلی و بازار کار در رشته نقاشی

دانشجوی‌ رشته‌ نقاشی‌ باید ویژگی‌های‌ جسمی‌ و روحی‌ خاصی‌ داشته‌ باشد تا بتواند در این‌ رشته‌ موفق‌ گردد و به‌ همین‌ دلیل‌ نیز آزمون‌ نقاشی‌ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش‌ عالی‌ به‌ صورت‌ نیمه‌متمرکز برگزار می‌شود که یعنی‌ پیش‌ از ورود به‌ دانشگاه‌ استعداد و خلاقیت‌ داوطلب‌ در یک‌ آزمون‌ عملی‌ سنجیده‌ می‌شود تا بهترین‌ و توانمندترین‌ داوطلبان‌ وارد دانشگاه‌ گردند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ این روز ها یکی از اصلی ترین دغدغه های داوطلبان کنکور سراسری پیش رو و خانواده ها انتخاب یک رشته آینده دار و مناسب برای بازار کار است. خبرنامه دانشجویان ایران به همین بهانه اقدام به معرفی رشته های موجود در دوره کارشناسی کرده است.

گروه هنر/نقاشی

آینده شغلی

یکی از نکات مهم برای انتخاب رشته نقاشی عدم توجه به آینده شغلی و کسب درآمد از این رشته است. اگر بخواهیم واقع گرایانه به رشته نقاشی نگاه کنیم در بسیاری از موارد نمی تواند به عنوان یک منبع درآمد مخارج زندگی شما را تأمین کند.

البته در ایران افراد زیادی نیز وجود دارند که با افزایش مهارت های خود در زمینه نقاشی و ساخت و تولید تابلوهای نقاشی و طراحی برای مجله و نشریه های مختلف درآمد مناسبی دارند ولی این موارد بیشتر استثنا بوده و شما باید مهارت بالایی داشته باشید تا بتوانید این کارها را انجام دهید.

موقعیت شغلی رشته نقاشی در ایران

یک فرغ التحصیل نقاشی نباید انتظار داشته باشد که تنها شغل و منبع درآمدش نقاشی کشیدن باشد چرا که حتی نقاش های موفق و معروف جهان نیز تنها مشغله شان کشیدن نقاشی نیست،بلکه در کنر نقاشی به تدریس نقاشی نیز می پردازند . کاری که بسیار مثمرثمراست،چون تدریس وارتباط با دیگران،تاثیر به سزایی در دید،در ذهن و اندیشه نقاش می گذارد.

درکشورما نیز یک نقاش می تواند علاوه بر نقاشی به تدریس این هنر در مراکز آموزش عالی یا آموزشگاه های آزاد و به فعالیت در مطبوعات ونشریات، صدا و سیما،فرهنگ سراها،سازمان میراث فرهنگی،وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، شهرداری ها بپردازد.

توانایی‌های‌ لازم

دانشجوی‌ رشته‌ نقاشی‌ باید ویژگی‌های‌ جسمی‌ و روحی‌ خاصی‌ داشته‌ باشد تا بتواند در این‌ رشته‌ موفق‌ گردد و به‌ همین‌ دلیل‌ نیز آزمون‌ نقاشی‌ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش‌ عالی‌ به‌ صورت‌ نیمه‌متمرکز برگزار می‌شود؛ یعنی‌ پیش‌ از ورود به‌ دانشگاه‌ استعداد و خلاقیت‌ داوطلب‌ در یک‌ آزمون‌ عملی‌ سنجیده‌ می‌شود تا بهترین‌ و توانمندترین‌ داوطلبان‌ وارد دانشگاه‌ گردند. از سوی‌ دیگر نقاش‌؛ یعنی‌ خلاق‌؛ یعنی‌ آفریننده؛ یعنی‌ کسی‌ که‌ از مرز بایدها و نبایدها می‌گذرد تا طرحی‌ نو دراندازد و به‌ همین‌ دلیل‌ نمی‌توان‌ به‌ او دستور داد که‌ چگونه‌ باش‌ و از چه‌ راهی‌ برو تا موفق‌ شوی‌. در واقع‌ یک‌ نقاش‌ نمی‌تواند در چهارچوبی‌ مشخص‌ و معین‌ محدود گردد. و بالاخره‌ باید گفت‌ که‌ هنر نقاشی‌ مثل‌ هر هنر دیگری‌ کار طاقت‌فرسا، هوش‌، نبوغ‌ و شعور فراوان‌ نیاز دارد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری