گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 394070

سند راهبردی پیرادندانپزشکی تدوین می‌شود

شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی تدوین سند راهبردی پیرادندانپزشکی و نهایی کردن عناوین و برنامه درسی رشته‌های سلامت دهان و پروتزهای دندانی را مصوب کرد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی در چهارمین جلسه کمیته پیرادندانپزشکی تدوین سند راهبردی پیرادندانپزشکی و تهیه و تکمیل کوریکولوم دو رشته کارشناسی پروتز و بهداشت دهان و دندان (یا پرستاری دندانپزشکی) را مصوب کرد.

همچنین در پنجمین جلسه کمیته راهبردی پیرادندانپزشکی شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی مصوب شد که تدوین نهایی سند توسعه دوره‌های پیرادندانپزشکی و تدوین و نهایی کردن عناوین و کوریکولوم رشته‌های سلامت دهان و پروتزهای دندانی انجام گیرد.

با برگزاری دومین نشست حضوری و مجازی هیأت ممتحنه بورد و ارزشیابی دندانپزشکی عمومی کشور با دستور کار انتخاب دبیر هیأت ممتحنه بورد، دکتر احمد جعفری عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران به اتفاق آراء به این سمت برگزیده شد.

همچنین اولین نشست تعامل نظام دانشگاهی و فضای اجتماعی با موضوع نقش دانشکده‌های دندانپزشکی در ارتقاء سلامت دهان و دندان معلولین برگزار شد.

شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی در ششمین جلسه کمیته راهبردی پیرادندانپزشکی که به‌صورت مجازی و حضوری تعدادی از اعضا با حضور دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی در سالن جلسات این دبیرخانه برگزار شد چهار تصمیم را اتخاذ کرد.

تهیه ارائه مجموعه سیاستها و راهبردهای ملی سلامت دهان مبتنی بر شواهد در ایران، گزارشی از انجام مطالعات تطبیقی در سطح جهان، بررسی و اصلاح تشکیلات اداری و انجام کارسنجی‌های لازم در دانشکده‌های دندانپزشکی خصوصاً کارکنان غیر هیات علمی و تهیه شرح وظایف و الزام بودن به حضور نمایندگان معاونت بهداشتی و درمان در جلسات مذکور از جمله این تصمیمات بود.

نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری