گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 394955

نباید دیدار رهبر معظم انقلاب با دانشجویان، به تریبون صرف بیان مواضع تبدیل شود

دبیر اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی گفت: مسائل سیاسی یا موضوعات دیگر که هر سال توسط نماینده دانشجویان مطرح می‌شود، نتوانسته است به فضای سیاسی کشور و پیشبرد آن کمک کند و باید از گفتن این مسائل بعضاً زرد و تکراری دوری کنیم.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از خبرگزاری دانشجو، همزمان با دیدار امسال رهبر معظم انقلاب با دانشجویان در هفته پایانی ماه مبارک رمضان، حمید محمدپور، نماینده اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی در دیدار رمضانی دانشجویان با رهبر معظم انقلاب و دبیر این اتحادیه در گفتگو با خبرگزاری دانشجو، به بیان مسائل و نکاتی پیرامون این دیدار و صحبت‌های دانشجویان پرداخت.

نباید دیدار رهبر معظم انقلاب با دانشجویان، به تریبون صرف بیان مواضع تبدیل شود

حمید محمد پور، با تأکید بر دیدار هرساله رهبر معظم انقلاب با دانشجویان و اصرار ایشان بر این دیدار مهم بیان کرد: تحلیل من از فضای دیدارهای رهبری با دانشجویان این است که ایشان بسیار به دیدار با دانشجویان علاقه‌مند هستند و این قضیه صرفاً یک بعد احساسی ندارد. از نظر رهبری دانشجویان یکی از پیشران‌های مهم جامعه هستند و از یک طرف اینکه دانشجویان درچه سطحی کارها را جلو می‌برند و نسبت به سال‌های گذشته چه پیشرفت‌ها و عقب‌گردهایی داشته‌اند، برای رهبر معظم انقلاب حائز اهمیت است و از طرف دیگر دانشجویان به نوعی طب‌سنج و دماسنج خوبی برای جامعه هستند. یکی از مصادیق، همین دیدار دانشجویان امسال است که برخلاف دیدارهای دیگر که به خاطر شرایط کرونا لغو شدند، برگزار می‌شود.

محمدپور در ادامه گفت: از نظر بنده بعضاً مسائل سیاسی یا موضوعات دیگر که هر سال توسط نماینده دانشجویان مطرح می‌شود، نتوانسته است به فضای سیاسی کشور و پیشبرد آن کمک کند و باید از گفتن این مسائل بعضاً زرد و تکراری دوری کنیم و نباید دیدار رهبری به تریبون صرف بیان مواضع تبدیل شود و صرفا بخواهیم هر بحث سیاسی و بغض فرو‌خفته‌ای را نمایان کنیم.

دبیر اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی با توجه به مطالب مطرح شده توسط نمایندگان تشکل‌های دانشجویی در این دیدار افزود: از طرف دیگر نیز باید گفت که دیدار رهبری به تریبون صرف انتقاد از دولت نباید تبدیل شود. این دیدار علاوه بر اینکه جایی است برای طرح تحلیل‌های خود از مسائل کشور و قوای مختلف، فرصتی برای طرح مباحث به صورت مستقیم با شخص رهبر معظم انقلاب اسلامی است. به عنوان مثال ما پارسال بحث انتقاد از بیت رهبری را مطرح کردیم که از نظر بسیاری، مسائل تندی به حساب می‌آمد و در اولویت نبود. اما بعد از آن مشاهده می‌کنیم که این مسئله باعث بازشدن چه گفتگوها و راه‌هایی که قبلاً بسته بود، شد و جلسات خوبی با دفتر رهبری گرفته شد که منجر به آسیب‌شناسی‌های دقیق‌تر و بهتری از دفتر رهبری شد و بسیار راهگشا بود.

وی در پایان اظهار کرد: مطالبات رهبری از دانشجویان بعضاً در طی سالیان اخیر متنوع بوده که تا یک جای خوبی به این مطالبات عمل شده و خیلی از مسائل به طور مطلوب جلو رفته است. مثل یکی از بحث‌های آقا در مورد مسئله خصوصی سازی و احقاق حق کارگران و کارخانه‌ها، توسط دانشجویان به صورت جدی پیگیری و تا حدودی قضایا حل شد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری
 • نظرسنجی

  در انتخابات شورای شهر تهران به کدام لیست رای می‌دهید؟

  ائتلاف بزرگ برای مردم
  شورای ائتلاف
  لیست جمهور اصلاح طلبان
  هیچکدام
  مشاهده نتایج