گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 395279

دانشگاه شریف اعلام کرد؛

تحصیلات تکمیلی در خوابگاه ها، شرط اسکان دانشجویان

براساس اعلام دانشگاه صنعتی شریف، ورود دانشجویان کارشناسی به دانشگاه ممنوع است و اسکان دانشجویان تحصیلات تکمیلی به صورت مشروط امکان پذیر خواهد بود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، با توجه به تغییر وضعیت کرونا در شهر تهران به نارنجی، از روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ تا اطلاع ثانوی تمام فعالیت‌های دانشگاه صنعتی شریف با رعایت ملاحظات مندرج در بندهای زیر صورت می‌پذیرد:

تحصیلات تکمیلی در خوابگاه ها، شرط اسکان دانشجویان

۱. کلیه فعالیت‌های آموزشی (شامل کلاس‌ها و جلسات دفاع از پایان‌نامه و رساله) به صورت مجازی ادامه خواهد یافت. اعضای هیئت علمی که نیاز به استفاده از استودیوهای دانشگاه برای تدریس دارند، کماکان می‌توانند در استودیوهایی مشخص شده، به تدریس خود ادامه دهند.

۲. تردد دانشجویان تحصیلات تکمیلی به دانشگاه که نیاز به حضور در آزمایشگاه یا ملاقات با استاد راهنما دارند، صرفا پس از هماهنگی با استاد راهنما مقدور است. اساتید لازم است تعداد دانشجویان را در فضای آزمایشگاه در اختیار خود به نحوی سامان دهند که در هر روز بیش از ۱ نفر به ازای هر ۱۵ مترمربع حضور نداشته باشد و تهویه اتاق با هوای آزاد به خوبی انجام پذیرد.

۳. اسکان دانشجویان تحصیلات تکمیلی (دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی ۹۷ که تا پایان مردادماه سال جاری موفق به دفاع از پایان‌نامه می‌شوند و دانشجویان دکترا) که نیازمند اقامت در خوابگاه هستند، تنها با ارائه درخواست به مدیریت تحصیلات تکمیلی و مطابق با شرایطی که این مدیریت اعلام خواهد کرد و با توجه به محدویت‌های اقامت در خوابگاه و پس از تایید این مدیریت مقدور است.

۴. ورود دانشجویان کارشناسی به دانشگاه همچنان ممنوع است و تنها دانشجویانی در مراحل نهایی فراغت از تحصیل برای پیگیری فرآیندهای فراغت از تحصیل می‌توانند با هماهنگی قبلی به ساختمان جدید آموزش مراجعه کنند. اطلاع‌رسانی در مورد نحوه هماهنگی توسط معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه انجام شده‌است.

۵. کلیه جلسات و رویدادهای دانشگاه از قبیل شوراها و کمیته‌های دانشکده‌ها و پژوهشکده‌ها و سمینارهای پژوهشی که به صورت مجازی امکان برگزاری دارند، طبق روال معمول برگزار خواهند شد.

۶. کارکنان تا سطح ۵۰ درصد و با برنامه‌ریزی مدیر واحد مربوطه به صورت دورکاری به فعالیت خواهند پرداخت. حضور همکاران متصدی انجام امور مربوط به سامانه‌های الکترونیکی، حفاظت فیزیکی، تأسیسات و ساختمان، فضای‌ سبز و خدمات پشتیبانی مرتبط با دانشجویان مستقر در خوابگاه‌ها (شامل کارکنان ادارات امور خوابگاه، کارکنان و پیمانکاران امور تغذیه، مرکز بهداشت و پرسنل خدمات خوابگاهی)، بسته به اعلام مدیر واحد مربوطه ضروری است.

۷. افرادی که در مجتمع‌های خدمات فناوری و دانشجویانی که در طرح‌های ارتباط با صنعت همکاری دارند به تناسب به صورت دورکاری به فعالیت خود ادامه خواهند داد. حضور افراد شاغل در واحدهای مجتمع‌های خدمات فناوری و طرح‌های ارتباط به صنعت تا سطح ۵۰ درصد به تشخیص و پذیرش مسئولیت استاد مسئول و با توجه محدودیت‌های اعلام‌شده توسط مدیریت ارتباط با صنعت دانشگاه مقدور است.

۸. در همه مواردی که حضور افراد در دانشگاه مجاز شمرده شده است، افراد ملزم به رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی خواهند بود.

بدیهی است در صورت تغییر وضعیت هشدار از نظر میزان فراگیری بیماری کووید ۱۹، نحوه حضور اعضای هیئت علمی، کارکنان و دانشجویان با توجه به بخشنامه‌های بعدی، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری