گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 397527

شرایط تغییر رشته در دانشگاه امیرکبیر اعلام شد

دانشگاه صنعتی امیرکبیر شرایط تغییر رشته در مقطع کارشناسی را اعلام کرد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از دانشجو، شرایط تغییر رشته در مقطع کارشناسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ویژه دانشجویان ورودی سال ۹۹ و به بعد اعلام شد.

طبق اعلام معاونت آموزشی، الف: دانشجو باید در صورت تغییر رشته کلیه واحد‌های مربوطه را در سنوات باقیمانده بگذراند. ب: زمان تقاضا برای تغییر رشته بعد از هشت هفته آموزشی امکان پذیر است. ج: تغییر رشته در صورت موافقت  دانشکده مقصد امکان پذیر خواهد بود به استثناء دانشجویانی که واجد شرایط ممتازی هستند. د: تغییر رشته از واحد‌های اقماری به تهران با شرایط ممتازی امکان پذیر خواهد بود.

تغییر رشته در رشته‌های هم سطح: در صورت دارا بودن معدل کل بالای ۱۵ و گذراندن حداقل ۲۵ واحد و حداکثر ۷۰ واحد درسی، دانشجو می‌تواند جهت تغییر رشته تقاضا کند.

تغییر رشته به رشته‌های غیر هم سطح «تغییر رشته به مرحله پایین تر»: در صورت گذراندن حداقل ۲۵ واحد و حداکثر ۷۰ واحد درسی، دانشجو می‌تواند جهت تغییر رشته تقاضا کند.

تغییر رشته به رشته‌های غیر هم سطح «تغییر رشته به مرحله بالاتر»: فقط در صورت کسب شرایط ممتاز «آیین نامه تغییر رشته با استفاده از مصوبه شورای ممتاز» انجام خواهد شد.

تغییر رشته در دوره‌های خودگردان طبق شرایط بالا و صرفا در همان دوره‌های خودگردان انجام می‌شود.

شرایط تغییر رشته از دوره روزانه به دوره خودگردان

وجود رشته مورد تقاضای دانشجو در دوره خودگردان در سال ورود

کسب حداقل معدل بالای ۱۴ برای تغییر رشته به مرحله بالاتر

متقاضی حداقل ۲۵ واحد و حداکثر ۷۰ واحد دوره را در زمان تقاضا گذرانده باشد

لغو تعهد آموزش رایگان در رشته فعلی

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری
 • نظرسنجی

  روند کنونی واکسیناسیون در کشور را تا چه حد راضی‌کننده می‌دانید؟

  زیاد
  تا حدی مناسب
  کم
  مشاهده نتایج