گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 398106

۰ تا ۱۰۰ اخذ شهروندی ترکیه: راه‌های اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه ۲۰۲۱

در این مطلب با مزایای اخذ شهروندی ترکیه آشنا خواهید شد. همچنین راه‌های اخذ تابعیت ترکیه و پاسپورت ترکیه در سال 2021 را برای شما بیان می‌کنیم.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در این مطلب با مزایای اخذ شهروندی ترکیه آشنا خواهید شد. همچنین راه‌های اخذ تابعیت ترکیه و پاسپورت ترکیه در سال 2021 را برای شما بیان می‌کنیم.

راه‌های اخذ شهروندی ترکیه

برای اخذ تابعیت ترکیه ، همچون سایر کشورها فرد متقاضی باید حائز شرایط خاصی باشد. یک تبعه‌ی خارجی از طرق مختلفی می‌تواند حق شهروندی دریافت کند.

شهروندی ترکیه از طریق تولد

بدنیا آمدن فرزند از پدر و مادر ترک منجر به تابعیت ترکیه می‌گردد.

شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری بر روی املاک و مستغلات

اتباع خارجی از طریق سرمایه گذاری بر روی املاک و مستغلات به ارزش 250 هزار دلار می‌توانند به طور مستقیم پاسپورت ترکیه را دریافت کنند. شما در این روش برای گرفتن شهروندی ترکیه حتما بایستی مبلغ ملک را مستقیم به حساب صاحب ملک، از طریق بانک و با نام خود واریز کنید.همچنین بایستی از طریق کارشناسان اکسپرتیز اثبات کنید ارزش واقعی ملک همین مبلغ می‌باشد نه کمتر و نیز تا سه سال این ملک را نفروشید.

دریافت تابعیت ترکیه با خرید خانه

یکی از آسانترین و مناسبترین راه‌های دریافت شهروندی ترکیه، خرید خانه در ترکیه میباشد. برای کسانیکه از طریق کار و یا ازدواج نمی‌توانند ویزا دریافت کنند خرید خانه در ترکیه بهترین روش میباشد. تصمیم نهایی برای اخذ تابعیت ترکیه از طرف وزارتخانه گرفته میشود.

حتی اگر توان پرداخت 250هزار دلار را نداشته ، با مبالغ کمتر نیز می‌توانید اقامت ترکیه را دریافت کنید. توجه داشته باشید شما با مبالغ پایین‌تر اقامت ترکیه را دریافت می‌کنید نه شهروندی ترکیه.

ساده ترین راه اخذ اقامت دائم ترکیه

یکی از ساده ترین راه‌ها برای اخذ اقامت دائم ترکیه، خرید املاک و مستغلات در ترکیه و سپس از این طریق اخذ ویزای اقامت به مدت 5 سال میباشد. از این طریق شما هم یک سرمایه گذاری مطمئن انجام داده اید و هم براحتی ویزای اقامت دریافت کرده اید. یکی دیگر از مزیت‌های این روش اخذ ویزای اقامت برای همه‌ی اعضاء خانواده میباشد. با توجه به قانون جدید عدم تمدید اقامت توریستی، اخذ اقامت از این طریق یکی از مطمئن ترین روش‌های دریافت ویزای اقامت ترکیه میباشد.

شهروندی ترکیه از طریق ازدواج

روش دیگر اخذ تابعیت ترکیه، از طریق ازدواج با یک شهروند ترکیه میباشد. باید به خاطر داشته باشید که در این روش شما بلافاصله شهروندی ترکیه را دریافت نمی‌دارید. بلکه بعد از گذشت سه سال از زمان ازدواجتان می‌توانید درخواست تابعیت ترکیه دهید.

در این روش هنگام بررسی درخواست متقاضی این موارد را در نظر میگیرند :

 • این ازدواج بایستی  حقیقی بوده و در محیط خانوادگی تداوم داشته باشد.
 • این ازدواج به کسی یا جایی آسیب نرساند.
 • نباید منجر به اختلال در  امنیت ملی و نظم عمومی گردد.

اتباع خارجی که در زمینه‌های مختلف از جمله فرهنگی، هنری، ورزش، علمی و … خدمات برجسته‌ای به کشور ترکیه انجام داده اند، در صورت صلاحدید مقامات مربوطه میتوانند شهروندی ترکیه دریافت کنند.

اخذ شهروندی ترکیه با ایجاد کسب و کار

یکی دیگر از راه‌های اخذ شهروندی ترکیه ایجاد کسب و کار و سرمایه گذاری در ترکیه است. در صورتیکه تبعه‌ی خارجی 5 شهروند ترک را به مدت 5 سال استخدام کرده باشد، می‌تواند بعد از پایان 5 سال تقاضای دریافت تابعیت ترکیه کند.

مراحل اخذ شهروندی  ترکیه از طریق سرمایه گذاری

 1. افتتاح حساب بانکی :  باید بنام سرمایه گذار باشد.
 2. اشکال مختلف سرمایه گذاری در ترکیه : خرید ملک ، سپرده‌ی نقدی ، اوراق قرضه ، خرید سهام
 3. تقاضای اجازه‌ی اقامت : متقاضیان شهروندی ترکیه بایستی اجازه‌ی اقامت داشته باشند.
  در طول این مدت افرادی که اجازه‌ی اقامت دریافت کرده‌اند به هر اندازه‌ای که بخواهند می‌توانند خارج از ترکیه حضور داشته باشند.
 4. تقاضای شهروندی ترکیه : بلافاصله بعد از گرفتن اجازه‌ی اقامت، می‌توانید درخواست شهروندی ترکیه را بدهید.
  در مدت زمان اخذ شهروندی ترکیه الزامی به حضور شما در ترکیه نیست.

مدارک لازم برای درخواست شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری

 • فرم درخواست
 • مدارک شناسایی مربوط به کشوری که تبعه‌ی آن هستید.( پاسپورت، کارت ملی، برگه‌ی تولد، شناسنامه و…)
 • برای هر یک از اعضاء خانواده (همسر و فرزندان زیر 18 سال ) چهار قطعه عکس پرسنلی
 • ویزای توریستی و یا اجازه‌ی اقامت
 • در صورت داشتن همسر و فرزندان زیر 18 سال مدارک شناسایی هر کدام به همراه مدارک رسمی لازم برای اثبات روابط خانوادگی (ترجمه ی سند ازدواج و گواهی تولد از کنسولگری)
 • اگر همسر و فرزندان شهروند ترکیه هستند کارت کیملیک (کارت شناسایی) و آدرس اقامت
 • قبض پرداخت هزینه‌های درخواست
 • گزارش اکسپرتیز یا ارزش گذاری
 • دِکونتی که نشان دهنده‌ی پرداخت وجه به ارزش 250 هزار دلار می‌باشد.
 • تاپو (سند) و یا تعهد محضری برای خرید ملک

مزیت های داشتن شهروندی ترکیه

همسر و فرزندان زیر هجده سال شما می‌توانند همراه شما درخواست شهروندی ترکیه را بدهند. هنگامی که درخواست تابعیت ترکیه را دهید درآمد شما در کشور متبوع خود و یا بیاننامه‌ی گردش مالی شما خواسته نمی‌شود. برای درخواست پاسپورت ترکیه نیاز نیست شما مدت زمان مشخصی را در ترکیه اقامت کرده باشید. شما می‌توانید در طی این مدت خارج از ترکیه بوده و به محض گرفتن اجازه‌ی اقامت بلافاصله درخواست شهروندی ترکیه دهید.

پاسپورت ترکیه

با داشتن پاسپورت ترکیه ، بدون نیاز به اخذ ویزا می‌توانید به کشورهای زیادی سفر کنید. بیشتر کشورها به شهروندان ترکیه بدون نیاز به اخذ ویزا اجازه سفر به مدت 30 الی 90 روز را می‌دهند. همچنین بسیاری از کشورهای دیگر نیز در حین ورود به کشور و یا با درخواست آنلاین برای شهروندان ترکیه ویزا صادر میکنند.

به تازگی اتحادیه اروپا ، موضوع سفر شهروندان ترکیه بدون ویزا به کشورهای شنگن را مطرح کرده است. و به زودی به لیست 102 کشوری که شهروندان ترک بدون ویزا امکان سفر دارند، 26 کشور اروپایی دیگر نیز افزوده خواهد شد.

فرآیند درخواست شهروندی ترکیه

حداقل باید ملکی به ارزش بیش از 250 هزار دلار خریداری کرده، با مراجعه به اداره‌ی تاپو و کاداسترو می‌تواند درخواست تابعیت ترکیه دهد. اداره‌ی تاپو و کاداسترو ارزش 250 هزار دلاری ملک خریداری شده را کنترل میکند.

  در مدت زمان سه الی 7 روز  نتیجه‌ی درخواست شهروندی اعلام میگردد. به محض اینکه نتیجه‌ی درخواست اعلام شد بدون نیاز به گرفتن راندوو برای گرفتن اقامت توریستی ترکیه به اداره‌ی مهاجرت ترکیه مراجعه میکنید. بعد از تائید اداره‌ی مهاجرت در همان روز ، برگه‌ی تائیدیه را همراه با اجازه‌ی اقامت به اداره کل امور جمعیت و شهروندی میبرید .

غیر از درخواست شهروندی در اداره‌ی تاپو ، بقیه‌ی مراحل در دفاتر اطلاعات شهروندی استانبول و آنکارا پیگیری می‌شود.درخواست شما 30 روز طول خواهد کشید. همسر و تمام فرزندان زیر 18 سال فرد متقاضی می‌توانند شهروند ترکیه شوند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با گروه مشاورین ارکیده تماس بگیرید.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری
 • نظرسنجی

  در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ به کدام یک از نامزدها رای می دهید؟

  رئیسی
  جلیلی
  رضایی
  زاکانی
  قاضی زاده هاشمی
  همتی
  مهرعلیزاده
  رای نمی‌دهم
  مشاهده نتایج