گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 398592

انتشار تقویم آموزشی دانشگاه تربیت مدرس

تقویم آموزشی سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰مصوب شورای آموزشی دانشگاه تربیت مدرس ابلاغ شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از خبرگزاری دانشجو، براساس تقویم آموزشی دانشگاه تربیت مدرس، زمان اخذ برنامه‌های درسی و تاریخ امتحانات از گروه‌های آموزشی و ثبت اطلاعات کامل دروس در سامانه گلستان از یکم تا ٢٠ تیرماه در نیمسال اول و یکم تا ٢٠ آذرماه در نیمسال دوم است.

انتشار تقویم آموزشی دانشگاه تربیت مدرس

انتخاب واحد از ۶ تا ١٠ شهریور در نیمسال اول و ١١ تا ۱۵ دی ماه در نیمسال دوم انجام خواهد شد.

زمان شروع کلاس‌ها از ٢٧ شهریور ماه در نیمسال اول و ١٦ بهمن ماه در نیمسال دوم، حذف و تعویض دروس ١١ و ١٢ مهرماه در نیمسال اول و ١ و ٢ اسفندماه در نیمسال دوم و پایان کلاس‌ها ١٦دی ماه در نیمسال اول و ١٩خردادماه در نیمسال دوم خواهد بود.

همچنین ارزشیابی دروس ۴ تا ۱۶ دی ماه در نیمسال اول و ٧ تا ١٩ خرداد در نیمسال دوم، امتحانات دروس مدرسی و دروس تخصصی به ترتیب ١٨ تا ٢٣ دی ماه و ۲۵ دی تا ٧ بهمن ماه در نیمسال اول و ٢١ تا ٢٦ خرداد و ٢٨ خرداد تا ٩ تیرماه در نیمسال دوم انجام می‌شود.

زمان ثبت اولیه نمرات در سامانه گلستان از سوی استاد درس، ١٨ دی ماه تا ١٣بهمن ماه (نیمسال اول) و ٢١ خرداد تا ۱۵ تیرماه (نیمسال دوم)، مهلت اعتراض دانشجویان ۱۴ تا ١٨ بهمن ماه (نیمسال اول) و ۱۶ تا ٢٠ تیرماه (نیمسال دوم) و ثبت نهایی نمرات و قفل توسط استاد درس ١٩تا ٢٣ بهمن ماه و ٢١ تا ۲۵ تیرماه (نیمسال دوم) خواهد بود.

بر اساس اعلام مدیریت آموزشی دانشگاه؛ کلیه دانشجویان تا زمانی که از پایان نامه/رساله خود دفاع نکرده (شیوه آموزشی پژوهشی) و یا دروس آن‌ها به اتمام نرسیده است (شیوه آموزشی) طبق برنامه زمانبندی فوق موظف به انجام کامل مراحل انتخاب واحد الکترونیکی هستند، بدیهی است در صورت عدم انتخاب واحد در تاریخ اعلام شده مطابق ضوابط آموزشی با آن‌ها رفتار خواهد شد.

با توجه به این که تایید انتخاب واحد دانشجو به صورت سیستمی انجام می‌شود و امکان تغییر دروس در خارج از بازه زمانی حذف و تعویض وجود ندارد، عواقب اخذ/حذف اشتباه درس به عهده دانشجو خواهد بود. در صورت لزوم قبل از انتخاب واحد، دانشجو بایستی با مدیر گروه آموزشی مربوط هماهنگی لازم را به عمل آورد.

حداقل و حداکثر تعداد واحد انتخابی (بدون دروس جبرانی و مدرسی) در مقطع کارشناسی ارشد ٨ و ۱۴ واحد و در مقطع دکتری ۶ و ١٠ واحد می‌باشد. کلاس‌هایی که از نظر تعداد دانشجو به حد نصاب نرسد، تشکیل نخواهد شد.

همچنین در تقویم دانشگاهی حذف تکدرس پیش بینی نشده است، لذا پس از پایان مهلت حذف و تعویض امکان حذف درس وجود ندارد.

تمامی دانشجویان موظف هستند در هر نیمسال تحصیلی در مهلت تعیین شده در تقویم آموزشی انتخاب واحد کنند، در غیر این صورت بر اساس شیوه نامه مصوب دانشگاه مشمول پرداخت مبالغ تعیین شده خواهند بود (عدم انتخاب واحد تا تاریخ شروع کلاس: مبلغ سیصد و پنجاه هزار ریال و عدم انتخاب واحد تا زمان حذف و تعویض دروس: مبلغ هفتصد و پنجاه هزار ریال) همچنین انتخاب واحد دانشجویان در فاصله زمانی بعد از حذف و تعویض امکان پذیر نبوده و در آن نیمسال مرخصی تحصیلی با احتساب در سنوات تحصیلی منظور خواهد شد.

لازم به ذکر است؛ دانشجویانی که در زمان مقرر در این تقویم، ارزشیابی آموزشی دروس اخذ شده خود را انجام نداده باشند، مجاز به شرکت در امتحانات پایان ترم نیستند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری
 • نظرسنجی

  آیا با اقدام جدید مجلس پیرامون اجرای طرح «صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی» موافقید؟

  بله
  خیر
  تا حدودی
  مشاهده نتایج