گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 398664

معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران؛

تهران در حال زنانه‌شدن است

معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران گفت: تهران در حال زنانه و پیر شدن است. به شکلی که نسبت زنان به مردان در این شهر بیشتر است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»به نقل از همشهری آنلاین، شهرام عدالتی معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران امروز در نشست خبری در خصوص جمعیت و نگاه سند آمایش به این مهم گفت: وقتی از جمعیت صحبت می‌شود، ۲ شاخص نرخ رشد جمعیت و بحث مهاجرت مورد توجه قرار می‌گیرد. در طول دهه‌های اخیر تهران مهاجرپذیر بوده و سالانه ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار نفر به جمعیت آن اضافه می‌شود. لذا در این سند بحث کاهش شدت مهاجرت دیده شده است.

وی افزود: قطعا در این سند با نگاه به طرح‌های جامع از افزایش قلمرو شهری جلوگیری خواهد شد. اگر اعلام شود تهران برای ساخت و ساز به حداقل امکان رسیده است، در حوزه زمین و مسکن کنترل باید محقق شود. باید نقاط بحرانی استان تهران کنترل شود تا اکبرآبادهای جدید در استان تهران و در آینده ایجاد نشود و همه این موارد در سند آمایش مورد توجه قرار گرفته است.

وی تأکید کرد: در جمعیت استان تهران تنوع وجود دارد، اما شهر تهران در حال زنانه و پیر شدن است. به شکلی که نسبت زنان به مردان در این شهر بیشتر است. اما در پیرامون تهران موضوع برعکس است. به شکلی که در حال مردانه و جوان‌شدن است. در استان تهران، با عدم تعادل و توازن مواجه هستیم که برای همه آنها در قالب سند آمایش برنامه‌ریزی انجام شده است.

وی در خصوص موضوع آب و نگاه به این سند نیز گفت: در استان تهران بیشترین میزان مصرف آب در حوزه سکونت است و اگر قلمروهای سکونتی را محدود کنیم، قطعا در این موضوع نیز گام موثری برداشته‌ایم. آنچه در آمایش دنبال می‌کنیم، کنترل شدت مسائل است. قطعا اگر سند اجرا نشود، آینده ایران در ۱۰ شهر خلاصه خواهد شد. ما نمی‌توانیم از توازن جمعیت با بی‌تفاوتی عبور کنیم. تا به حال در مورد مدیریت پساب چالش‌های جدی داشته‌ایم. سند آمایش به دنبال این است که در حوزه تولید از چرخه بازگردانی آب استفاده کنیم.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری
 • نظرسنجی

  آیا با اقدام جدید مجلس پیرامون اجرای طرح «صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی» موافقید؟

  بله
  خیر
  تا حدودی
  مشاهده نتایج