گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 399341

«ناسا» از مسؤولیت شانه خالی کرد

مدیرمسوول روزنامه اعتماد با بیان اینکه اصلاحات سال‌هاست دچار به‌هم‌ریختگی گفتمانی شده است گفت: باید از نماد به‌سمت نهاد شیفت می‌کردیم اما نهاد اجماع‌ساز از مسوولیت شانه خالی کرد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از روزنامه صبح نو، یک فعال اصلاح‌طلب با انتقاد از عملکرد نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان گفت: از ابتدا با فرایند نهاد اجماع‌ساز مخالف بودم، با فرایندی که پیش گرفته بود به یک تصمیم و راهبرد مشترک نمی‌رسید. معتقدم حتی اگر این دو نامزد (همتی و مهرعلیزاده) هم نبودند، اصلاح‌طلبان باید در بین پنج نامزد منتسب به اردوگاه رقیب یک نفر را برمی‌گزید.

«ناسا» از مسؤولیت شانه خالی کرد

محمدعلی وکیلی با بیان اینکه اصلاح‌طلبان باید بر یک گزینه اجماع‌سازی می‌کرد تا بتواند سازمان رأی خود را حفظ کند، تاکید کرد: حتی جبهه اصلاحات پشت سر آقای زاکانی هم می‌رفت توجیه داشت نه برای رأی‌آوری، بلکه برای اعلام حضور و حفظ سازمان رأی.

مدیرمسوول روزنامه اعتماد گفت: ما باید از تصمیمات شخص‌محور به‌سمت نهادمحور حرکت می‌کردیم و آقای خاتمی در واگذار کردن حوزه تصمیم‌گیری به نهادی به نام اجماع سازوکار اخلاقی و حرفه‌ای انجام داد. باید از نماد به‌سمت نهاد شیفت می‌کردیم. اما این نهاد از مسوولیت شانه خالی کرد و نتوانست یک تصمیم درست بگیرد.

وی با بیان اینکه اصلاحات سال‌هاست دچار به‌هم‌ریختگی گفتمانی شده است، تصریح کرد: امروز اصلاح‌طلبی سرگیجه گرفته که اصلاح‌طلبی آقای کرباسچی درست است یا آقای عارف یا آقای خاتمی و در غیاب یک روایت ناب و شفاف و در این آشفتگی اصلاح‌طلبان، شاهد هستیم که اصولگرایان دارند جای اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار را می‌گیرند.

وکیلی افزود: امروز دال‌های مرکزی جبهه اصلاحات جابه‌جا و تشویش شده و بال راست و براندازان ضربات زیادی به این گفتمان وارد کرده است. من خودم را نماینده بال چپ اصلاح‌طلبی می‌دانم و باید از امروز این بال را بازسازی و احیا کنیم.

وکیلی نامزد اصلی اصلاح‌طلبان را صندوق رأی دانست و گفت: باید پای صندوق رأی حضور داشته باشیم و البته اعتقاد دارم اصلاح‌طلبان پرشور در صحنه حضور دارند و این صف‌ها بیانگر حضور آن‌هاست.

وی همچنین با اشاره به مناظرات انتخاباتی گفت: مناظرات به گرم کردن فضای انتخابات کمک کرد؛ البته محتوای مناظرات اصلاح‌طلبانه بود. همه نامزدها به‌جز آقای جلیلی برنامه‌ها و مطالبات اصلاح‌طلبانه ارائه کردند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظرسنجی

آیا با اقدام جدید مجلس پیرامون اجرای طرح «صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی» موافقید؟

بله
خیر
تا حدودی
مشاهده نتایج