گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 401142

بررسی پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش در هیات دولت

نظر به اهمیت بازنگری در قوانین، ضوابط و مقررات همگام با مقتضیات جاری، وزارت آموزش و پرورش پیشنهاد اصلاح موادی از آیین‌نامه استقرار مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی در مناطق، نواحی و محلات مختلف را به هیات دولت ارائه نموده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل ازایسنا، بر اساس ماده (۳۱) قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز غیر دولتی (مصوب ۱۳۹۵) وزارت آموزش و پرورش مکلف است آیین نامه اجرایی موضوع این ماده را تحت عنوان "آیین نامه استقرار مدارس و مراکز غیردولتی در مناطق، نواحی و محلات مختلف" در هیات وزیران به تصویب برساند. پیش از این، کارویژه های مربوط به این آیین نامه در آیین نامه ای که بر اساس قانون تأسیس و اداره مدارس، مراکز آموزشی و مراکز پرورشی غیر دولتی (مصوب ۱۳۸۹) به نگارش در آمده بود انجام می شد که با اصلاح قانون مصوب سال ۱۳۸۹، آیین نامه استقرار مدارس و مراکز غیر دولتی نیز براساس قانون تازه مصوب شده، می بایست مجددا نوشته می شد.

بر همین اساس، آیین نامه جدید به پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش در هیات وزیران به تصویب رسید. در این آیین نامه در مقایسه با آیین نامه قبلی به ابعاد ایمنی ساختمان مدارس غیردولتی، توزیع سرزمینی آن ها و رقابت پذیری فعالیت هایشان توجه بیشتری شده است.

در حال حاضر و با توجه به اهمیت بازنگری در قوانین، ضوابط و مقررات همگام با مقتضیات جاری، همچنین نظر به اینکه برخی از مفاد آیین‌نامه جاری موجب بروز چالش‌هایی در زمینه استمرار و گسترش فعالیت‌های آموزشی و پرورشی برای مؤسسان مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی شده است، اصلاح موادی از آیین‌نامه مزبور به منظور بهره‌مندی مؤسسان از ظرفیت‌های قانونی ضروری به نظر می‌رسد.

لذا وزارت آموزش و پرورش، پیشنهاد کارگروه مشترک سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور را در قالب طرح اصلاح موادی از آیین‌نامه استقرار مدارس و مراکز غیردولتی در مناطق، نواحی و محلات مختلف به هیئت دولت ارائه نموده است.

این پیشنهاد مراحل بررسی خود را در کمیسیون فرهنگی هیات دولت طی می کند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری
 • نظرسنجی

  کدام یک از عوامل زیر می‌تواند در ارتقای صنعت خودروسازی کشور نقش بیشتری را ایفا کند؟

  ایجاد بازار رقابتی
  ممنوعیت واردات
  آزادسازی واردات
  آزادسازی قیمت
  سرمایه‌گذاری خارجی
  مشاهده نتایج