گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 401699

یازدهمین دوره پذیرش حوزه دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف آغاز شد

یازدهمین دوره پذیرش حوزه دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف آغاز شد. دانشجویان غیر شریفی با ظرفیت محدود ثبت نام می‌شوند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، یازدهمین دوره پذیرش حوزه دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف آغاز شد. ثبت‌نام متقاضیان پسر ۷ الی ۱۷ مرداد ماه و ثبت نام متقاضیان دختر ۱۸ الی ۲۸ مرداد ماه ۱۴۰۰ انجام می‌شود.

کلاس‌های حوزه دانشجویی شریف در نیم سال پیش رو به تبعیت از دانشگاه به صورت مجازی برگزار خواهد شد. همچنین دانشجویان غیر شریفی با ظرفیت محدود ثبت نام می‌شوند.

با توجه به تعطیلی کلاس‌های حضوری در دانشگاه‌ها و برگزاری کلاس‌ها به صورت مجازی، کلاس‌های حوزه‌های علوم اسلامی دانشگاهیان هم به صورت مجازی برگزار می‌شود.

بر همین اساس، به لحاظ اهمیت دروس و ادامه روال کاری برای هر درس، گروهی در پیام‌رسان های مختلف تشکیل شده که توسط استاد درس مربوطه آن گروه مدیریت می‌شد و فعالیت مجازی الزامی و بخشی از نمره پایان ترم معرفت جویان بود.

معرفت جویان باید به مباحث درسی توجه کرده و به پرسش‌هایی که اساتید در گروه مطرح می‌کنند، پاسخ دهند تا هم اعلام حضور شده و هم نمره ارائه شود.

حوزه‌های علوم اسلامی دانشگاهیان از سال ۷۷ توسط جمعی از فضلا و طلاب در تهران و به تدریج در سایر دانشگاه‌های کشور بنا به تقاضاهایی که دانشجویان برای فراگیری علوم اسلامی داشتند، شکل گرفت. محور اصلی فعالیت حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان، ارائه یک نظام فکری از علوم اسلامی به دانشجویان بود.

در واقع می‌توان گفت حوزه‌های علوم اسلامی دانشگاهیان با هدف تربیت کادر نخبه برای انقلاب اسلامی، به منظور اثرگذاری در عرصه‌های جهاد علمی و فرهنگی و تحقق اهداف دانشگاه اسلامی و تمدن اسلامی، شکل گرفته و تا اندازه‌ای توانسته ارتباط عملی، حوزه و دانشگاه را به شکل سیستمی و نظام مند ایجاد کند.

در حال حاضر ۴۵ حوزه علوم اسلامی در دانشگاه‌های سراسر کشور فعال است که در چشم‌انداز پنج ساله ۱۴۰۴ حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان، از ۴۵ مرکز به ۶۰ مرکز حوزه علوم اسلامی افزایش خواهد یافت.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری
 • نظرسنجی

  از بین پیامدهای منفی آموزش مجازی، کدام عارضه در میان دانشجویان جدی‌تر است؟

  افت شدید علمی
  کاهش مهارت‌های ارتباطی
  یکنواختی و دلزدگی از آموزش
  اعتیاد به اینترنت
  مشاهده نتایج