گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 402883

۵۶ درصدی دانشجویان علوم پزشکی واکسینه شدند

دانشگاه های علوم پزشکی موظف هستند نسبت به اتمام واکسیناسیون دانشجویان، پرسنل و کارکنان آموزشی دانشگاه‌ها اقدام کنند و تاکنون ۵۶ درصد از دانشجویان علوم پزشکی علیه کرونا واکسینه شده اند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، بر اساس آئین نامه جدید فعالیت آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی و به منظور هرچه زودتر برگشتن به حالت عادی آموزش دانشگاه ها موظف هستند نسبت به اتمام واکسیناسیون دانشجویان، پرسنل و کارکنان آموزشی دانشگاه‌ها اقدام کنند.

همچنین این آئین نامه یادآور شده است دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی که برنامه واکسیناسیون دانشجویان، پرسنل و کارکنان آموزشی آنها کامل نشده لازم است برنامه‌ریزی لازم را در این خصوص انجام و عملیاتی کنند، به گونه‌ای که در خصوص تمام رشته‌ها امکان برگزاری برنامه‌های گفته شده از ابتدای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ میسر باشد.

گزارش روند واکسیناسیون در دانشگاه های علوم پزشکی نشان می دهد تعداد ۲۰۷ هزار و ۷۰۷ دانشجو بر اساس لیست مورد تایید معاونت آموزشی وزارت بهداشت بر اساس آمار اسفندماه ۱۳۹۹ در دانشگاه های علوم پزشکی شاغل به تحصیل هستند اما در مقابل آمار دانشگاه ها در تیرماه ۱۴۰۰ تعداد ۱۸۶ هزار و ۲۷۸ نفر بوده است.

آمار دانشجویانی که واجد شرایط دریافت واکسن کرونا بوده و واکسن دریافت کرده اند تعداد ۱۰۴ هزار و ۸۸۴ نفر است و هنوز تعداد ۸۱ هزار و ۱۹۳ دانشجوی دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی در انتظار واکسن هستند.

بر اساس این گزارش دانشگاه های علوم پزشکی اصفهان، زاهدان، ارومیه و یاسوج ۱۰۰ درصد دانشجویان گروه بالینی را واکسینه کردند.همچنین در مجموع دانشجویان بالینی و غیربالینی دانشگاه های علوم پزشکی جهرم با ۹۶ درصد، کرمانشاه با ۹۴ درصد و فسا با ۹۰ درصد بالاترین میزان واکسیناسیون دانشجویان را داشته اند.

مجموع دانشجویان بالینی که آمار آنها به منظور دریافت واکسن مشخص شده است تعداد ۱۰۳ هزار و ۳۰۴ نفر بوده که از این تعداد ۷۸ هزار و ۷۰۱ نفر واکسینه شده اند و تعداد ۲۴ هزار و ۶۰۳ نفر در انتظار واکسیناسیون کرونا هستند.

اما با توجه به اینکه در سند واکسیناسیون دانشجویان علوم پزشکی، دانشجویان گروه غیربالینی در اولویت دوم قرار داشته اند از این گروه تعداد کمتری واکسینه شده اند. تعداد کل دانشجویان غیر بالینی در ۶۱ دانشکده و دانشگاه علوم پزشکی کشور ۸۲ هزار و ۹۸۳ نفر اعلام شده است که از این تعداد ۲۶ هزار و ۱۸۳ واکسن دریافت کرده و ۵۶ هزار و ۷۹۰ نفر در انتظار قرار دارند.

در این میان دانشگاه های علوم پزشکی جهرم و کرمانشاه بیشترین میزان واکسیناسیون دانشجویان غیربالینی را به انجام رسانده اند.

در مجموع ۵۶ درصد از دانشجویان علوم پزشکی تاکنون علیه کرونا واکسینه شده اند که از این میان ۷۶ درصد دانشجویان بالینی و ۳۲ درصد دانشجویان غیر بالینی واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری
 • نظرسنجی

  از بین شبکه‌های اجتماعی داخلی، از کدام یک بیشتر استفاده می‌کنید؟

  آی‌گپ
  روبیکا
  سروش
  ایتا
  بله
  سایر برنامه‌ها
  مشاهده نتایج