گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 402890

گناه نیروهای خط مقدم مقابله با کرونا چیست؟

مگر خط اولی‌های بخش بهداشت و درمان گناه کرده‌اند که باید هم جانشان در خطر باشد، هم معوقاتشان پرداخت نشود و هم فرصت دو روز مرخصی استحقاقی خود در شرایط طغیان را نداشته باشند؟

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل ازمشرق، حمید سوری، رئیس کمیته اپیدمیولوژی ستاد ملی مقابله با کرونا در یادداشتی درباره میزان اثر بخشی اعمال سیاست‌های مقابله با کرونا در کشور نوشته است.

متن این یادداشت را در ادامه می‌خوانید:

بنده معنی نیمه وقت،پاره وقت، دورکاری و بیکاری کارکنان حقوق بگیر دولتی را در اثربخشی و هزینه اثربخشی مقابله با اپیدمی آن هم با شرایط موجود کوتاه مدت که نه نظارت و نه پایش بر رفتار ها نیست، درک نمی‌کنم.

اثربخشی این مداخلات در کدام مطالعه کشوری تایید شده است؟ دولت تا چه زمانی می‌خواهد این رویکرد را دنبال کند؟

تجارب شخصی من از کارمندانی که می‌شناسم، کارآمدی کمتر از ۲۰ درصدی طی یک و نیم سال گذشته و در کنار آن سفرها، میهمانی‌ها و دورهمی‌های اغلب این کارمندان است.

ما به سایر سازمان‌ها اعتراض داریم که چرا انفعالی عمل می‌کنند. بیش از دوسوم خدمات بهداشتی و کمی کمتر خدمات درمانی را نیروهای غیرحرفه‌ای مانند راننده و نیروهای خدماتی و کارمندان ساده انجام می‌دهند.

مگر خط اولی‌های بخش بهداشت و درمان گناه کرده‌اند که باید هم جانشان در خطر باشد هم معوقاتشان پرداخت نشود و هم فرصت دو روز مرخصی استحقاقی خود در شرایط طغیان را نداشته باشند؟

در فاصله خاش تا سراوان در گشت gosht در پایگاه آنجا برای بازدید و خسته نباشید ایستادم. دو نفر تکنسین در آنجا می‌گفتند بخاطر بیماری برخی همکارانشان مجبورند ۱۵ روز شیفت ۲۴ ساعته بدهند و تنها ۲۰ ساعت اضافه کار می‌گیرند!

متاسفم که گاه در تهران خودمان این کارکنان دورکار و بیکار ماهی حدود ۱۰۰ ساعت اضافه کار هم علاوه بر مزایایی دریافت می‌کنند. وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی عدالت را باید در بین کارکنان خودشان اجرا کنند.

افرادی که در اروپا دورکاری می‌کنند (دو رکاری واقعی) حداکثر ۸۰ درصد حقوقشان را دریافت می‌کنند و آرزو دارند زودتر حاضر کار شوند و برای این کار، خودشان هم برای اشاعه پروتکل‌ها تلاش می‌کنند.

یکی از کارمندان آشنا می‌گفت:«اگر انشاالله! سه سال دیگر اپیدمی ادامه داشته باشد من راحت بازنشسته می‌شوم!»

لطفا این سیاست اشتباه بازنگری شود تا هم از هدر رفتن منابع کشور جلوگیری شود؛ هم رعایت پروتکل‌های بیشتر شود و هم کمک به کارکنان خط اول مقابله به اپیدمی شود تا کمی نفس بکشند.

متاسفانه این عده از کارکنان بدون این که خطر بیشتری تهدیدشان کند در اولویت واکسیناسیون هم قرار گرفته‌اند؛ بعضا حق مقابله کرونا هم می‌گیرند و اعتراض کارکنان بهداشت و درمان خط اول مقابله با کرونا را هم به خاطر بی عدالتی در پی دارند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظرسنجی

از بین پیامدهای منفی آموزش مجازی، کدام عارضه در میان دانشجویان جدی‌تر است؟

افت شدید علمی
کاهش مهارت‌های ارتباطی
یکنواختی و دلزدگی از آموزش
اعتیاد به اینترنت
مشاهده نتایج