گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 402900

طرح استاد مشاور دانشجویان شاهد و ایثارگر بازنگری و تقویت می‌شود

مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت از بازنگری و ساماندهی طرح استاد مشاور دانشجویان شاهد و ایثارگر در راستای تقویت بنیه علمی این دانشجویان خبر داد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، دکتر محمد تاج فرد با بیان این مطلب افزود: بهره مندی هرچه بیشتر از ظرفیت های دانشی و تجربی دانشگاه های علوم پزشکی و تقویت و ساماندهی امور دانشجویان از راهبردهای اداره کل امور شاهد و ایثارگر است.

وی افزود: بر اساس مطالبات دانشگاهیان و وقفه نسبتاً طولانی در بازنگری طرح استاد مشاور،‌ ساماندهی این طرح به عنوان یکی از مهم ترین فعالیت های دانشگاهی به منظور تقویت بنیه علمی دانشجویان و جلوگیری از افت تحصیلی دانشجویان معزز شاهد و ایثارگر در اولویت قرار گرفته است.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت اظهار داشت: به دنبال ابلاغ معاون آموزشی وزارت بهداشت، اعضای کارگروه مشورتی و مطالعاتی طرح استاد مشاور تعیین شدند و در این راستا نخستین نشست اعضای کارگروه مشورتی و مطالعاتی طرح استاد مشاور برگزار شد.

وی افزود: در نخستین نشست، موانع، چالش ها و پیشنهادها در زمینه ساماندهی طرح استاد مشاور مطرح و مقرر شد پیش نویس اصلاحی این طرح با همفکری اعضا تدوین شود.

تاج فرد با اشاره به محورهای پیش نویس طرح استاد مشاور، افزود: شناسایی مشکلات و موانع پیش رو و اجرای اثربخش طرح استاد مشاور و ارایه پیشنهادات و راه حل های کاربردی، تدوین دستورالعمل مربوطه با تأکید بر شفافیت نقش اساتید مشاور و بازنگری در سامانه های موجود و طراحی سامانه مدیریت بهینه طرح استاد مشاور از جمله محورهای این طرح است.

وی خاطرنشان کرد: بررسی ابعاد مالی اجرای طرح در دانشگاه ها و تدوین بسته برنامه بودجه و ساز و کارهای اعتباری از جمله محورهای دیگر این طرح است.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت افزود: همچنین حمایت و نظارت بر مسیر رشد و بالندگی دانشجویان معزز شاهد و ایثار و بهره مندی از ظرفیت دانشجویان نخبه یا همیاران آموزشی در تقویت بنیه علمی سایر دانشجویان و تدوین سازوکارهای حمایتی و تشویقی از اساتید مشاور و ستادهای شاهد در تحقق طرح استاد مشاور تحقق می یابد.

وی یادآور شد: پیش نویس محورهای مطرح شده، ‌پس از آماده شدن طرح برای اصلاح و تکمیل به دانشگاه های علوم پزشکی کشور و سایر سازمان ها و نهاد مرتبط ارسال خواهد شد.

نخستین نشست اعضای کارگروه مشورتی و مطالعاتی طرح استاد مشاور با حضور مدیرکل امور شاهد و ایثارگر به عنوان رئیس کارگروه، دکتر پورمحمدیان از دانشگاه علوم پزشکی تهران،‌ دکتر وطنی ستوده از دانشگاه علوم پزشکی یزد،‌ اسلانی از دانشگاه علوم پزشکی گلستان،‌ دکتر هاشمی نژاد از دانشگاه علوم پزشکی مشهد،‌ البرزی از دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر اسماعیلی (استاد مشاور) و هاشمی از اداره کل امور شاهد و ایثارگران وزارت بهداشت برگزار شد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری
 • نظرسنجی

  کدام یک از عوامل زیر می‌تواند در ارتقای صنعت خودروسازی کشور نقش بیشتری را ایفا کند؟

  ایجاد بازار رقابتی
  ممنوعیت واردات
  آزادسازی واردات
  آزادسازی قیمت
  سرمایه‌گذاری خارجی
  مشاهده نتایج