گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 403154

معرفی دانشگاه‌های علوم پزشکی برتر سال ۱۳۹۹ در حوزه انضباطی

دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار ، هرمزگان و شهید بهشتی رتبه‌های اول تا سوم ارزیابی عملکرد دبیرخانه‌ های شورای انضباطی دانشگاه‌ها را در سال ۱۳۹۹ کسب کردند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، نتایج ارزیابی عملکرد شوراهای انضباطی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سال ۱۳۹۹ منتشر شد.

دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار ، هرمزگان و شهید بهشتی رتبه های اول تا سوم ارزیابی عملکرد دبیرخانه‌های شورای انضباطی دانشگاه ها را در سال ۱۳۹۹ کسب کردند.

در این ارزیابی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با کسب امتیاز ۹۹۳، دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با کسب امتیاز ۹۸۸ و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با کسب امتیاز ۹۷۵ حائز این رتبه‌ها شدند.

ضمنا دانشگاه‌های علوم پزشکی قم و شوشتر با کسب بیشترین رشد امتیاز به ترتیب با رشد ۲۸۲ و ۱۷۰ امتیازی نسبت به سال قبل، حائز رتبه شایسته تقدیر شدند.

ارزیابی عملکرد شوراهای انضباطی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور، فعالیتی است که نیمه اول هر سال بر اساس چک لیست‌های تدوین شده صورت پذیرفته و این ارزیابی توسط کارشناسان دبیرخانه شورای مرکزی انضباطی دانشجویان و ارزیابان منتخب مناطق صورت گرفته و کارنامه عملکرد شوراها صادر می‌شود.

عناوین اصلی شاخص‌های ارزیابی عملکرد شوراهای انضباطی دانشجویان شامل: تشکیلات، امکانات، آموزش و پژوهش، تلاش و تعامل و دادرسی عادلانه و عالمانه است که در مجموع شامل ۲۴ ریزشاخص اختصاصی است.

مجموع امتیازات ارزیابی در این فرایند ۱۰۰۰ امتیاز است که دانشگاه‌هایی که در حد فاصل امتیاز ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ در رتبه عالی، حد فاصل بین ۸۰۰ تا ۸۹۹ امتیاز در رتبه خوب، ۶۰۰ تا ۷۹۹ امتیاز در رتبه متوسط، ۵۰۰ تا ۵۹۹ امتیاز در رتبه ضعیف و نمرات زیر ۵۰۰ در رتبه غیرقابل قبول قرار می‌گیرند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری
 • نظرسنجی

  از بین پیامدهای منفی آموزش مجازی، کدام عارضه در میان دانشجویان جدی‌تر است؟

  افت شدید علمی
  کاهش مهارت‌های ارتباطی
  یکنواختی و دلزدگی از آموزش
  اعتیاد به اینترنت
  مشاهده نتایج