گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 403853

فراکسیون حقوق بشر مجلس و دانشگاه آزاد تفاهم نامه امضا کردند

تفاهم نامه همکاری بین فراکسیون حقوق بشر و حقوق شهروندی مجلس شورای اسلامی و مرکز امور حقوقی و صیانت از دارایی های دانشگاه آزاد اسلامی منعقد شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، این تفاهم نامه همکاری های علمی، پژوهشی و آموزشی به امضای دکتر محسن بزرگی رئیس مرکز امور حقوقی و صیانت از دارایی های دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر محمد سرگزی نماینده مجلس شورای اسلامی و رئیس فراکسیون حقوق بشر و حقوق شهروندی مجلس شورای اسلامی رسید.

دکتر محسن بزرگی رئیس مرکز امور حقوقی و صیانت از دارایی های دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: دانشگاه آزاد اسلامی دارای ظرفیت های بی شماری از جمله هیأت علمی متخصص و متعهد است که می تواند از این پتانسیل فوق العاده در زمینه های مختلف استفاده کند.

وی تقارن امضای تفاهم نامه همکاری بین بین فراکسیون حقوق بشر و حقوق شهروندی مجلس شورای اسلامی و مرکز امور حقوقی و صیانت از دارایی های دانشگاه آزاد اسلامی با روز مباهله و روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی را به فال نیک گرفت و افزود: امیدوارم به یمن این روزهای مبارک، این تفاهم به نحو احسن اجرایی و عملیاتی شود.

فراهم کردن تمهیدات لازم برای حضور نمایندگان مرکز حقوقی دانشگاه آزاد در جلسات کارشناسی فراکسیون به منظور همکاری در زمینه بررسی طرح ها و لوایح مرتبط، همکاری در زمینه برگزاری دوره های آموزشی، اجلاسیه ها و همایش های داخلی و بین المللی ویژه معرفی دستاوردهای جمهوری اسلامی در صیانت از حقوق بشر و حقوق شهروندی از محورهای این تفاهم نامه است.

همکاری در تهیه و تألیف کتب علمی در حوزه حقوق بشر و حقوق شهروندی و انتشار آثار، انجام پژوهش ها و تحقیقات لازم به منظور ارتقای سطح پایبندی دستگاه ها و مراکز دولتی و عمومی به موازین حقوق بشری و حقوق شهروندی از دیگر محورهای همکاری این تفاهم نامه است.

همچنین شناسایی ساز و کارهای علمی و تخصصی نظارتی در خصوص اجرای قوانین مربوط به حوزه حقوق بشر و حقوق شهروندی و همکاری علمی و تحقیقاتی به منظور پایش وضعیت حقوق بشر در دیگر کشورها و برگزاری کارگاه های آموزشی جهت شناساندن اقدامات ناقض حقوق بشر ایالات متحده آمریکا و کشورهای هم پیمان وی نسبت به جمهوری اسلامی ایران و دیگر کشورها از محورهای همکاری این تفاهم نامه است.

از دیگر محورهای همکاری این تفاهم نامه می توان به شناسایی خلاءهای قانونی در حوزه حقوق شهروندی و ارائه پیشنهادات مناسب به منظور رفع این خلاءها با استفاده از توانمندی های علمی کارشناسان مرکز حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی و اعضای فراکسیون، همکاری در تهیه و تدوین طرح های مرتبط در خصوص صیانت از حقوق ایرانیان خارج از کشور و مقابله با رفتارهای ناقض حقوق بشر برخی کشورهای خارجی اشاره کرد.

همکاری و برنامه ریزی جهت تأسیس دبیرخانه دائمی مرکز بین المللی حقوق بشر و حقوق شهروندی، همکاری مرکز و فراکسیون در خصوص برگزاری دادگاه های شبیه سازی شده، همکاری و برقراری ارتباط میان کتابخانه های دانشگاه آزاد اسلامی و کتابخانه مجلس شورای اسلامی از جمله محورهای این تفاهم نامه است.

تعریف پروژه های تحقیقاتی مشترک و همکاری و تبادل علمی در خصوص پروژه های تحقیقاتی، همکاری طرفین در برگزاری کرسی های نظریه پردازی، تبادل کلیه محصولات علمی و تازه های نشر تولید شده، فراهم سازی زمینه همکاری فراکسیون با مرکز نوآوری دانشگاه از دیگر محورهای تفاهم نامه همکاری بین فراکسیون حقوق بشر و حقوق شهروندی مجلس شورای اسلامی و مرکز امور حقوقی و صیانت از دارایی های دانشگاه آزاد اسلامی است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری
 • نظرسنجی

  از بین پیامدهای منفی آموزش مجازی، کدام عارضه در میان دانشجویان جدی‌تر است؟

  افت شدید علمی
  کاهش مهارت‌های ارتباطی
  یکنواختی و دلزدگی از آموزش
  اعتیاد به اینترنت
  مشاهده نتایج