گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 406403

خاکی صدیق؛

مؤسسه آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی فرهمند منحل شد

معاون آموزشی وزارت علوم از انحلال مؤسسه آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی فرهمند به دلیل استمرار تخلفات آموزشی خبر داد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، علی خاکی‌صدیق معاون آموزشی وزارت علوم با ارسال نامه‌ای از انحلال مؤسسه آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی فرهمند، خبر داد.

مؤسسه آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی فرهمند منحل شد

معاون آموزشی وزارت علوم، در این نامه آورده است؛ با توجه به گزارش‌های متعدد مرکز نظارت و ارزیابی در خصوص تخلفات گسترده مؤسسه آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی فرهمند که حاکی از استمرار تخلفات آموزشی و ارتکاب اعمال مخالف با مقررات آموزشی حاکم بر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور است و گزارش‌های ارائه شده نماینده وزیر در مؤسسه، مبنی بر عدم تشکیل جلسات مربوط به هیئت امنای مؤسسه و اتخاذ تصمیمات فردی و با توجه به اینکه به صورت مکرر اخطار‌های نظارتی به آن مؤسسه داده شده بود که تاکنون طی دو مرحله ظرفیت پذیرش دانشجو در آن مؤسسه کاهش یافته و باید نسبت به اصلاح رویه خود اقدام کند.

وی ادامه داد:، اما به لحاظ تکرار تخلفات و بی توجهی آگاهانه نسبت به ضوابط آموزشی مربوط، به استناد بند ۲ ماده ۲۷ اساسنامه مؤسسه و بند ۹ ماده ۸ آئین نامه نحوه نظارت بر فعالیت مؤسسات آموزش عالی غیردولتی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و تبصره ۶ ماده ۹ آئین نامه موصوف که اجازه تشدید مجازات در صورت تکرار تخلف را داده است، با پیشنهاد کمیسیون ماده ۹ مبنی بر انحلال آن مؤسسه و گزارش آن به شورای عالی انقلاب فرهنگی موافقت شد.

در بخش دیگری از نامه معاون اموزشی وزارت علوم آمده است؛ این مؤسسه موظف است، لیست دانش‌آموختگان خود را از ابتدای تأسیس ظرف مدت ۱۵ روز از ابلاغ نامه به دفتر آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی ارائه و برای جایابی دانشجویان و پرونده‌های دانشجویی با هماهنگی دفتر آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی اقدام کند. همچنین مؤسسه مکلف است تا قبل از تاریخ مذکور، تمامی اطلاعات دانش‌آموختگان خود را از ابتدای فعالیت مؤسسه ثبت، تأیید و جهت فرآیند صدور دانشنامه به دانشگاه منتخب استان ارسال کند.

در پایان تاکید شده است؛ عدم توجه مؤسسه به تذکرات و موارد ابلاغی تا تاریخ مقرر، از مصادیق تخلف اداری، مالی یا آموزشی مندرج در آئین‌نامه تخلفات مؤسسات محسوب می‌شود و مطابق قانون عمل خواهد شد. این نامه در تاریخ سوم شهریور ماه ۱۴۰۰ به مؤسسه غیردولتی فرهمند و رونوشت آن به اداره‌کل امور دانشجویان داخل، اداره‌کل امور دانش‌آموختگان، مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی، مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی، سازمان سنجش آموزش کشور، دفتر گسترش آموزش عالی، صندوق رفاه دانشجویان، دفتر آموزش عالی غیر دولتی ارسال شده است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری
 • نظرسنجی

  از بین شبکه‌های اجتماعی داخلی، از کدام یک بیشتر استفاده می‌کنید؟

  آی‌گپ
  روبیکا
  سروش
  ایتا
  بله
  سایر برنامه‌ها
  مشاهده نتایج