تاریخ انتشار: شنبه 1400/06/13 - 16:25
کد خبر: 406676

اعلام تقویم آموزشی دانشگاه‌های تهران

با شیوع ویروس کرونا از اسفند ۹۸، آموزش تمامی دانشگاه‌های جهان به شیوه مجازی ادامه پیدا کرد و تاکنون که ۳ ترم متوالی از این روند می‌گذرد دانشجویان همچنان به صورت الکترونیکی آموزش می‌بینند. دانشگاه‌های تهران با صدور اطلاعیه‌ای زمان برگزاری ترم مهرماه ۱۴۰۰ را اعلام کردند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ مهر ۱۴۰۰ هم به علت پیک شدید کرونا دانشگاه‌ها آموزش‌های مجازی را در اولویت خود قرار داده اند تا سلامت دانشجویان در این زمان حفظ شود؛ بنابراین دانشگاه‌های تهران با اعلام اطلاعیه‌ای تاریخ برگزاری شروع کلاس‌های دانشجویان را اعلام کرده اند.

دانشگاه امیرکبیر

انتخاب واحد مقطع کارشناسی در دانشگاه صنعتی امیر کبیر در تاریخ‌های ۲۰ و ۲۱ شهریور ماه انجام می‌شود و شروع کلاس‌ها از ۲۷ شهریور خواهد بود. حذف و اضافه در تاریخ‌های ۳۰ و ۳۱ شهریور انجام می‌شود. هفته پایانی کلاس‌ها هم از یازدهم تا پانزدهم دی ماه خواهد بود.

مهم‌ترین نکاتی که در مورد دانشگاه صنعتی امیرکبیر باید بدانید - خبرگزاری آنا

امتحانات پایان ترم دانشگاه امیرکبیر از ۱۸ دی آغاز می‌شود و تا ۳۰ دی ادامه دارد.

ثبت نام دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه امیرکبیر در روز‌های سه‌شنبه ۲۳ و چهارشنبه ۲۴ شهریور انجام می‌شود. شروع کلاس‌ها در تاریخ شنبه ۲۷ شهریور خواهد بود. زمان حذف و اضافه برای دانشجویان ارشد و دکتری یکشنبه ۳ و دوشنبه ۴ خواهد بود و امتحانات پایان ترم هم از ۱۸ دی آغاز شده و تا ۳۰ دی ماه به اتمام می‌رسد.

دانشگاه شهیدبهشتی

انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه شهیدبهشتی از ۲۰ شهریور تا دوشنبه ۲۲ شهریور ماه ۱۴۰۰ انجام خواهد شد. شروع کلاس‌ها از شنبه ۲۷ شهریور ماه بوده و زمان حذف و اضافه در تاریخ‌های ۳ و ۴ مهر انجام می‌شود.

تقویم آموزشی دانشگاه‌های تهران در مهر ۱۴۰۰ اعلام شد

همچنین، آخرین مهلت حذف تک درس در تاریخ ۱ دی ماه انجام می‌شود و پایان کلاس‌ها ۱۵ دی ۱۴۰۰ خواهد بود.

امتحانات دانشگاه شهیدبهشتی از شنبه ۱۸ دی تا چهارشنبه ۲۹ دی ماه خواهد بود.

دانشگاه خوارزمی

بر اساس تقویم آموزشی دانشگاه خوارزمی انتخاب واحد نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ از امروز شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ آغاز شده و تا ۱۶ شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

همچنین انتخاب واحد با تأخیر از ۱۷ الی ۱۹ شهریورماه ۱۴۰۰ صورت خواهد گرفت.

تقویم آموزشی دانشگاه‌های تهران در مهر ۱۴۰۰ اعلام شد

حذف و اضافه دو درس (ویژه کارشناسی) ۳ الی ۴ مهر ۱۴۰۰ و حذف اضطراری (تکدرس) (ویژه کارشناسی) ۱۳ الی ۱۷ آذرماه ۱۴۰۰ انجام خواهد شد. پیش ثبت نام نیمسال آینده (صرفاً برای دانشکده‌هایی که نیاز به پیش ثبت نام دارند) ۲۰ الی ۲۱ آذرماه ۱۴۰۰ انجام می‌شود.

ارزشیابی نیمسال جاری ۲۰ آذر لغایت ۱ دی ماه ۱۴۰۰ انجام شده و پایان کلاس‌ها ۱۵ دی ماه ۱۴۰۰ بوده و امتحانات ۲۰ دی لغایت ۴ بهمن ماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

دانشگاه علامه طباطبایی

دانشگاه علامه طباطبایی اعلام کرد که انتخاب داحد دانشجویان کارشناسی این دانشگاه در ورودی ۹۶ و ماقبل آن در تاریخ ۲۰ شهریور و ورودی ۹۷ در تاریخ ۲۱ شهریورماه، ورودی ۹۸ در تاریخ ۲۲ شهریورماه و ورودی ۹۹ هم در تاریخ‌های ۲۳ و ۲۴ شهریور ماه انجام خواهد شد.

گفتنی است که انتخاب واحد با تاخیر تمامی ورودی‌های کارشناسی دانشگاه علامه طباطبایی در تاریخ ۲۵ شهریور ماه آغاز می‌شود و ثبت نام مهمان هم در ۲۷ شهریور انجام می‌شود. همچنین، زمان حذف و اضافه برای تمام دانشجویان مقطع کارشناسی از تاریخ سوم تا هشتم مهرماه انجام خواهد شد.

زمان انتخاب واحد برای ورودی‌های کارشناسی ارشد سال ۹۷ و ماقبل آن ۲۰ شهریور، ورودی‌های ۹۸ در تاریخ ۲۱ و ۲۲ شهریور و ورودی سال ۹۹ در تاریخ ۲۳ و ۲۴ شهریور آغاز می‌شود و آن دسته از دانشجویانی که انتخاب واحد نکرده اند، می‌توانند در تاریخ ۲۵ شهریور انتخاب واحد کنند. ثبت نام مهمان هم در این دانشگاه در مقطع ارشد از تاریخ ۲۷ شهریور آغاز خواهد شد.

زمان انتخاب واحد دانشجویان مقطع دکتری در دانشگاه علامه طباطبایی از ۲۰ شهریور آغاز می‌شود و تا ۲۴ شهریور ادامه دارد و مابقی دانشجویانی که انتخاب واحد نکرده اند باید در تاریخ ۲۵ شهریور ماه روند کاری خود را به پایان برسانند.

دانشگاه علوم پزشکی تهران

زمان ثبت نام و انتخاب واحد: از سه شنبه ۱۴۰۰/۶/۹ آغاز شده و تا فردا یک شنبه ۱۴۰۰/۶/۱۴ ادامه دارد و  شروع کلاس ها از شنبه ۱۴۰۰/۶/۲۰ خواهد بود.

زمان حذف و اضافه برای دو درس نظری از شنبه ۱۴۰۰/۷/۳ لغایت سه شنبه ۱۴۰۰/۷/۶ بوده و  زمان حذف اضطراری برای یک درس نظری یا عملی  از شنبه ۱۴۰۰/۹/۲۰ لغایت سه شنبه ۱۴۰۰/۹/۲۳ انجام می شود.  پایان کلاس ها چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ خواهد بود. امتحانات هم از شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ لغایت چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ برگزار می شوند.  بازه زمانی ثبت موقت و نهایی نمرات از دوشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ لغایت چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۱/۲۰ است.

دانشگاه تربیت مدرس

انتخاب واحد دانشجویان دکتری دانشگاه تربیت مدرس از ۶ تا ۱۰ شهریور و دانشجویان ارشد از ۸ تا ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ انجام شده است.

شروع کلاس‌ها از ۲۷ شهریور خواهد بود و زمان حذف و اضافه در تاریخ‌های ۱۱ و ۱۲ مهر انجام می‌شود و پایان کلاس‌ها ۱۶ دی خواهد بود.

۴ تا ۱۶ دی ماه ارزشیابی دروس انجام می‌شود و ۱۸ الی ۲۳ دی ماه امتحانات دروس مدرسی و ۲۵ دی الی ۷ بهمن ماه امتحانات دروس تخصصی برگزار خواهند شد.

دانشگاه آزاد اسلامی

دانشجویان دانشگاه آزاد برای ثبت نام و انتخاب واحد بایستی از امروز ۱۳ شهریور آغاز می‌شود و تا ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ادامه دارد. شروع کلاس‌ها از ۲۷ شهریور خواهد بود.

حذف و اضافه از سوم تا دهم مهر انجام می‌شود. پایان کلاس‌ها برای رشته‌های پزشکی در تاریخ ۱۶ دی و رشته‌های غیر پزشکی در تاریخ ۲۳ دی خواهد بود. همچنین، برگزاری امتحانات برای رشته‌های غیر پزشکی از ۱۸ تا ۳۰ دی و برای رشته‌های پزشکی از ۲۵ دی تا ۷ بهمن خواهد بود.

دانشگاه الزهرا

انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه الزهرا از ۱۳ شهریور آغاز می‌شود و تا ۱۶ شهریور ماه ادامه دارد. حذف و اضافه هم از سوم مهر تا هفتم مهر انجام می‌شود.

گفتنی است که ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان نو ورود دانشگاه الزهرا بعد از اعلام نتایج نهایی از سوی سازمان سنجش آغاز خواهد شد.

پایان کلاس‌های دانشگاه الزهرا ۱۶ دی بوده و شروع امتحانات پایان ترم ۲۰ دی ماه خواهد بود.

دانشگاه پیام نور

ثبت نام و انتخاب واحد ترم پاییز ۱۴۰۰ پیام نور برای ورودی‌های قدیم از ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ آغاز شده است و ثبت نام و انتخاب واحد برای ورودی‌های جدید پذیرش مهر ۱۴۰۰ پیام نور پس از اعلام نتایج پذیرفته شدگان با کنکور و بدون کنکور به صورت اینترنتی انجام خواهد شد.

زمان ثبت درخواست مهمان و انتقال برای نیمسال مهر ۱۴۰۰ پیام نور از ۳ شهریور تا ۱۰ مهر است. شروع کلاس‌های سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور خواهد بود. تاریخ حذف و اضافه ترم اول پیام نور از ۷ مهر تا ۲۰ مهر خواهد بود و زمان انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد در نیمسال اول از ۱۶ شهریور تا ۱۳ آذر ۱۴۰۰ تعیین شده است.

تاریخ امتحانات ترم اول دانشگاه پیام نور در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ از ۲ دی تا ۲۶ دی ۱۴۰۰ خواهد بود و آخرین مهلت برای ثبت نمره میان ترم در این نیمسال تا ۲۶ دی اعلام شده است.

دانشگاه علم و فرهنگ

زمان انتخاب واحد برای تمامی مقاطع دانشجویان علم و فرهنگ از امروز شنبه، ۱۳ شهریور آغاز می‌شود و تا ۱۶ شهریور ادامه دارد.

شروع کلاس‌ها از ۲۷ شهریور خواهد بود و حذف و اضافه در روز‌های چهارم تا ششم مهر انجام می‌شود. پایان کلاس‌ها ۱۵ دی و شروع امتحانات از ۲۲ دی ماه خواهد بود.

دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی

ثبت نام و انتخاب واحد برای تمامی دانشجویان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی از امروز ۱۳ شهریور ماه آغاز می‌شود و تاریخ شروع برگزاری کلاس‌ها از ۲۷ شهریور خواهد بود.

حذف و اضافه در ۱۰ مهر ۱۴۰۰ انجام می‌شود و امتحانات از ۱۸ دی ۱۴۰۰ شروع خواهند شد.

نظرات
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
تورهای مسافرتی آفری
مخالفت صهیونیست‌ها با مواضع لاپید در سازمان ملل
پاشازاده: تیم ملی قدرتمند است
ارتش و سپاه هویت واحدی دارند
صدور احکام رتبه بندی معلمان در مهرماه
نظر سرمربی استقلال در مورد آمانوف
رئیس سازمان انرژی اتمی با رافائل گروسی دیدار کرد
هشدار برنامه جهانی غذا درباره خطر جدی قحطی در افغانستان
اعتصاب غذای ده‌ها اسیر فلسطینی وارد سومین روز خود شد
بغداد: در پی انتقال مذاکرات تهران و ریاض به سطوح سیاسی هستیم
نیوکمپ میزبان جام جهانی شد
نورچشمی‌های ساپینتو
کشته شدن ۵۰ نفر در واژگونی قایق در بنگلادش
دستگیری لیدرهای اغتشاشات در زنجان
سیسه: انتظار بازی رقابتی برابر ایران داریم
انتقاد وزیر خارجه از عدم کمک‌رسانی به مهاجران افغان
تکلیف ۲ ستاره استقلال مشخص شد
رئیسی در مصاحبه با سی بی اس: توافق بدون تضمین بی‌معنی است
رئیسی در مصاحبه با سی بی اس: توافق بدون تضمین بی‌معنی است
اردوغان ادعا کرد: یونان از لحاظ نظامی در حد ترکیه نیست
جریمه میلیون دلاری برنامه محبوب تیک تاک در انگلستان
موج سواری‌ سلبریتی ها‌ روی افکار عمومی
صدور احکام رتبه بندی معلمان در مهرماه
کلاس های درس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تا اطلاع ثانوی مجازی شد
روند انتخاب رئیس جمهور جدید عراق به کجا انجامید؟
سامانه نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر فعال شد
۶ نفر از ۷ دانشجوی بازداشتی دانشگاه شریف آزاد شدند
توسعه همکاری‌های مشترک بین دانشگاه خوارزمی و وزارت نفت
موافقت با میهمانی و نقل و انتقال حدود ۵ هزار دانشجو در سال جدید
نودانشجویان علوم پزشکی وام ازدواج و تسهیلات تولد فرزند می گیرند
نتایج نهایی پذیرش در کاردانی به کارشناسی اعلام شد
کلاس های آموزشی دانشگاه امیرکبیر در هفته دوم مهرماه هم مجازی شد
مجازی شدن کلاس های آموزشی دانشگاه امیرکبیر در هفته دوم مهرماه
سامانه نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر فعال شد
اعلام جزئیات تمدید ثبت‌نام در سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد
اعلام نتایج نهایی پذیرش در کاردانی به کارشناسی
استادی که روغن ریخته را نذر ضدانقلاب کرد!
اعلام جزئیات ثبت نام پذیرفته‌شدگان‌ کاردانی‌ فنی‌ و حرفه‌ای
برگزاری آزمون زبان MSRT روز جمعه ۲۲ مهرماه
در سال جدید موافقت با میهمانی و نقل و انتقال حدود ۵ هزار دانشجو
۸ مهر آخرین مهلت آپلود مقالات و پایان‌نامه برای آزمون دانشنامه
افزایش میزان وام شهریه دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی
اعلام زمان ثبت نام قبولی های کنکور در علوم پزشکی شهید بهشتی
نظرسنجی

برخورد سلبریتی‌ها را در حوادث اخیر چگونه ارزیابی می‌کنید؟مشاهده نتایج
go to top