گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 407320

اعضای هیات علمی، «استاد مشاور» کانون‌های فرهنگی می‌شوند

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه تهران از طرح این دانشگاه برای تقویت جایگاه کانون های فرهنگی اجتماعی خبر داد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، محمدعلی زارع چاهوکی، با اشاره به برنامه این دانشگاه برای تقویت جایگاه کانون‌های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی دانشجویان در دانشگاه و همچنین گسترش کمی و کیفی فعالیت این کانون‌ها گفت: در این راستا با هدف استفاده مؤثر از ظرفیت و توانمندی اعضای هیات علمی متخصص در حوزه فرهنگی و اجتماعی، دانشگاه تهران از اعضای هیات علمی به عنوان استاد مشاور کانون‌های فرهنگی دانشجویان استفاده می‌کند.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه تهران افزود: استاد مشاور کانون فرهنگی دانشجویان، یک نفر از اعضای هیات علمی متخصص با توجه به حوزه فعالیت کانون فرهنگی است که وظیفه مشاوره و هدایت کانون را بر عهده می‌گیرد.

زارع هدف از تعیین استاد مشاور برای کانون‌ها را ارتقای کیفیت فعالیت کانون‌های فرهنگی دانشجویان، استفاده از تخصص و توانمندی اعضای هیات علمی در حوزه کانون‌های فرهنگی دانشجویان، هدایت و حمایت هدفمند از فعالیت کانون‌های فرهنگی عنوان کرد.

وی در ادامه به فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی دانشجویان زیر نظر استاد مشاور اشاره کرد و افزود: برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری، تولید محتوای چند رسانه‌ای، برگزاری اردوهای فرهنگی، برنامه ریزی برای بهره مندی از توانمندی‌ها و استعدادهای خلاقانه دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی و … از جمله این فعالیت‌ها به شمار می‌رود.

زارع ضمن بیان این مطلب که تمامی اعضای هیات علمی می‌توانند به عنوان استاد مشاور کانون‌های فرهنگی انتخاب شوند، خاطرنشان کرد: رشته تخصصی استاد مشاور باید با حوزه فعالیت کانون فرهنگی مرتبط باشد.

وی ارائه مشاوره تخصصی به کانون‌های فرهنگی در خصوص طرح‌ها و برنامه‌ها، حمایت از فعالیت‌های فرهنگی خلاقانه و ابتکارات دانشجویان عضو کانون‌های فرهنگی، حمایت و هدایت کانون‌های فرهنگی برای انجام فعالیت‌های بین کانونی در سطح دانشگاه، حمایت و هدایت کانون‌های فرهنگی برای برقراری ارتباط با نهادها و سازمانهای خارج از دانشگاه برای انجام فعالیت‌های فرهنگی مشترک را از جمله وظایف استاد مشاور عنوان کرد.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه تهران تصریح کرد: درصورتیکه فعالیت استاد مشاور مورد تأیید و رضایت شورای مرکزی کانون و معاون فرهنگی دانشجویی دانشکده باشد، امتیازاتی به ازای هر سال فعالیت به استاد مشاور اعطا می‌شود؛ از جمله اختصاص تا سقف ۵ امتیاز بر اساس ماده یک آیین نامه ارتقای اعضای هیات علمی، اختصاص تا سقف یک امتیاز در بخش فعالیت‌های اجرایی و خدمات علمی در آیین نامه ترفیع سالانه اعضای هیات علمی.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری
  • نظرسنجی

    باتوجه به واکسیناسیون عمومی و زیرساخت‌های خوابگاه و دانشگاه ها برای رعایت پروتکل بهداشتی، آیا با بازگشایی دانشگاه موافق هستید؟

    بله
    خیر
    مشاهده نتایج