گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 407556

گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» از مصاحبه دانشجو معلمان؛

۱۵۰ سوال مصاحبه دانشگاه فرهنگیان که باید بدانید +دانلود

با در نظر گرفتن نمره کل نهایی زیرگروه و گروه آزمایشی مربوطه داوطلب در مقایسه با سایر داوطلبان، گزینش نهایی را انجام خواهد داد. بنابراین موفقیت در مصاحبه اختصاصی و بررسی صلاحیت های عمومی به منزله قبولی فرد برای دانشگاه های مزبور تلقی نمی گردد.

به گزارش سرویس صنفی-آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ با پایان رسیدن انتخاب رشته کنکور سراسری، رشته های غیرمتمرکز نیز پذیرش خود را طبق زمان بندی آغاز کرده اند،؛ و داوطلبان تحصیل در رشته های با شرایط خاص(مصاحبه و گزینش) وارد یک رقابت دیگر شده اند؛ طبق دفترچه کنکور سراسری، دانشگاه های شهید مطهری، شاهد، علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری، صداو سیمای جمهوری اسلامی ایران، علوم‌پزشکی بقیه‌الله(عج)، دکتری بیوتکنولوژی دانشگاه تهران، مدیریت بیمه اکو موسسه آموزش عالی بیمه اکو در دانشگاه علامه‌طباطبائی، دانشکده غیرانتفاعی رفاه، دانشگاه غیر انتفاعی امام رضا(ع)- مشهد و کلیه کدرشته‌های تحصیلی‌ متمرکز دانشگاه فرهنگیان در پردیس‌های آموزشی و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی تهران (رشته‌های مخصوص داوطلبان بومی و دارای تعهد استخدام) جزء رشته های دارای شرایط خاص هستند.

در این میان دانشگاه فرهنگیان که داوطلب خاص خودش را دارد، از امروز روند برگزاری مصاحبه خود را آغاز کرده است و داوطلبان کنکور سراسری خود را در معرض گزینش قرار می دهند. به همین بهانه مراحل رسمی حضور در جلسه مصاحبه و دانلود ۱۵۰ سوال احتمالی این جلسه آمده است:

مراحلی که دعوت شدگان به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان باید انجام دهند

۱-  تهیه و تکمیل و ارسال فرم شماره ۱ (تهیه از طریق سایت سنجش یا مراجعه به آموزش و پرورش محل خدمت و دریافت آن)

۲- ارسال فرم به هسته گزینش استان (هر استان یک هسته گزینش دارد) فرم شماره ۱ را از طریق پست پیشتاز به هسته گزینش بفرستید.

۳- آمادگی علمی و معنوی برای مصاحبه

۴-  تهیه فیش برای مصاحبه

۵- آماده کردن کلیه مدارک لازم و مراجعه به پردیس استان جهت انجام مصاحبه حضوری (زمان و مکان مصاحبه را  وبسایت پردیس استان خودتان منتشر می کند ضمن اینکه به زودی با شما تماس خواهند گرفت

۶- انجام مصاحبه و قبولی در دانشگاه فرهنگیان

نکته مهم: چنانچه صلاحیت های عمومی و تخصصی داوطلب معرفی شده، بعد از انجام مصاحبه تخصصی و بررسی صلاحیت های عمومی مورد تأیید آموزش و پرورش قرار گیرد،سازمان سنجش آموزش کشور براساس ضوابط مربوط و لحاظ نمودن اولویت بر مبنای دامنه پذیرش بومی (بخش / شهرستان / استان توضیحات کدرشته محل مندرج در دفترچه آزمون) و با در نظر گرفتن نمره کل نهایی زیرگروه و گروه آزمایشی مربوطه داوطلب در مقایسه با سایر داوطلبان، گزینش نهایی را انجام خواهد داد. بنابراین موفقیت در مصاحبه اختصاصی و بررسی صلاحیت های عمومی به منزله قبولی فرد برای دانشگاه های مزبور تلقی نمی گردد.

مراحل مصاحبه دانشگاه فرهنگیان شامل ۶ بخش است که شامل گزینش، مصاحبه، معاینات پزشکی، بررسی مدارک و چند مورد دیگر می شود.

فایل سوالات احتمالی مصاحبه را اینجا دانلود کنید

گزارش از محمد رمضانی

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری
 • نظرسنجی

  کدام یک از عوامل زیر می‌تواند در ارتقای صنعت خودروسازی کشور نقش بیشتری را ایفا کند؟

  ایجاد بازار رقابتی
  ممنوعیت واردات
  آزادسازی واردات
  آزادسازی قیمت
  سرمایه‌گذاری خارجی
  مشاهده نتایج