گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 407876

«خبرنامه دانشجویان ایران» در گزارشی بررسی کرد؛

میزان شهریه دانشجویان کارشناسی شبانه ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ +جدول

با نزدیک شدن به زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری، برای بسیاری از داوطلبان کنکور، میزان شهریه شبانه یا نوبت دوم مورد سوال واقع می شود. رشته محل های شبانه یا نوبت دوم، رشته محل هایی هستند که در دانشگاه های دولتی برگزار می شوند ولی دانشجو باید بابت تحصیل در رشته محل های شبانه یا نوبت دوم شهریه بپردازد.

به گزارش سرویس صنفی-آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ با نزدیک شدن به زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری، برای بسیاری از داوطلبان کنکور، میزان شهریه شبانه یا نوبت دوم مورد سوال واقع می شود. رشته محل های شبانه یا نوبت دوم، رشته محل هایی هستند که در دانشگاه های دولتی برگزار می شوند ولی دانشجو باید بابت تحصیل در رشته محل های شبانه یا نوبت دوم شهریه بپردازد.

در ادامه این گزارش برای اطلاع داوطلبانی که قصد تحصیل در دوره های شبانه (نوبت دوم) را دارند میزان شهریه دانشگاه شبانه (نوبت دوم) در سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ را ارائه دادیم.

شهریه کارشناسی شبانه (نوبت دوم) ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱

هر سال شهریه شبانه کارشناسی به میزان ۱۵ الی ۲۰ درصد در تمامی رشته ها افزایش می یابد و دانشگاه ها از طریق پورتال رسمی خود این میزان شهریه را به اطلاع متقاضیان می رسانند. با نزدیک شدن به زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری و شروع سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱، داوطلبان به دنبال اطلاع از میزان شهریه دانشگاه نوبت دوم می باشند.

هنوز شهریه کارشناسی شبانه هیچ یک از دانشگاه ها اعلام نشده است ولی به منظور آگاهی داوطلبان از محدوده شهریه سال ۱۴۰۰ در این بخش محدوده شهریه کارشناسی شبانه با افزایش ۱۰ الی ۱۵ درصدی ارائه شده است.

نحوه محاسبه شهریه یک ترم در دوره شبانه دانشگاه ها به شرح زیر می باشد:

محدوده شهریه یک ترم ۹۹ - ۱۴۰۰ = شهریه ثابت + (۱۸ * شهریه متغیر واحد نظری)

حداقل شهریه کارشناسی نوبت دوم (شبانه) با افزایش ده درصدی در یک ترم در سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ برای گروه علوم انسانی مربوط به دانشگاه ایلام با احتساب ۱۸ واحد نظری ۷,۴۸۰,۰۰۰ و حداکثر شهریه کارشناسی نوبت دوم (شبانه) در یک ترم سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ برای گروه علوم انسانی مربوط به دانشگاه شهید بهشتی با احتساب ۱۸ واحد نظری ۳۳,۴۵۹,۲۵۰ می باشد.

حداقل شهریه کارشناسی نوبت دوم با افزایش پانزده درصدی در یک ترم ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ برای سایر گروه های آزمایشی مربوط به دانشگاه ایلام با احتساب ۱۸ واحد نظری ۹,۶۸۰,۰۰۰ و حداکثر شهریه کارشناسی نوبت دوم در یک ترم سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ برای سایر گروه های آزمایشی مربوط به دانشگاه شهید بهشتی با احتساب ۱۸ واحد نظری ۴۵,۴۹۴,۰۰۰ می باشد.

پاسخ به چند سوالات متداول در خصوص شهریه شبانه

۱- شهریه نوبت دوم در سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ چند درصد افزایش می یابد ؟ 

شهریه این دوره حدودا ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش دارد که در این مقاله نحوه محاسبه و تخمین شهریه توضیح داده شده است .

۲- شهریه ثابت نوبت دوم افزایش می یابد ؟ 

شهریه ثابت برای هر دانشجو تا اتمام تحصیل داوطلب ثابت باقی خواهد ماند که توضیحات تکمیلی در این مقاله ارائه می شود .

۳- ملاک افزایش شهریه متغییر چیست ؟ 

شهریه متغییر بر اساس تعداد واحد های اخذ شده دانشجو و مصوبه هیئت امنای دانشگاه در هر سال تغییر خواهد کرد که در این مقاله به این موضوع پرداخته شده است .

گزارش از محمد رمضانی
مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری
  • نظرسنجی

    باتوجه به آموزش مجازی دانشگاه‌ها در طول ترم جاری، با کدام نوع از امتحانات پایان ترم موافق هستید؟

    امتحانات حضوری
    امتحانات غیرحضوری
    مشاهده نتایج