تاریخ انتشار: یکشنبه 1400/07/04 - 16:11
کد خبر: 409031

نکات لازم برای انتخاب روانشناس خوب در کرج

بسیاری از افراد از این ایده که در منزل نشسته و خدمات مشاوره روانشناسی آنلاین داشته باشند، بسیار استقبال کرده و بسیاری دیگر این جلسات را نامطمئن قلمداد کردند و نگرانی هایی در مورد این جلسات درمانی ابراز کرده اند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، روانشناسانی که به عنوان روانشناسان خوب و موفق شناخته می شوند، تمام ویژگی هایی که افراد و مراجعه کنندگان آنها از یک دوست خوب انتظار دارند را دارا می باشند. آنها معمولا افرادی خون گرمی هستند که رفتار های دوستانه ای دارند و شما را در اموری که برای آنها تلاش می کنید، تشویق می کنند.

نکات لازم برای انتخاب روانشناس خوب در کرج

واقعیت این است که انتخاب یک روانشناس خوب در کرج که ویژگی‌های مثبتی داشته باشد و بتواند نیاز ما را برآورده کند به اندازه مراجعه ما به او مهم و دارای اهمیت است. اگر نتوانیم شخصی را برای بیان مشکلاتمان انتخاب کنیم که به طور حرفه‌ای آموزش دیده باشد و ما را به‌خوبی درک کند، نه تنها ممکن است مشکلمان حل نشده باقی بماند، حتی گاهی مشکلی هم به مشکلاتمان اضافه می‌کند.

ویژگی روانشناس خوب در کرج

 قضاوت نمی‌کند : گذشته شما برای روانشناستان مهم است چرا که به او کمک می‌کند شناخت بهتری از شما داشته باشد اما باید این را بدانید که یک روانشناس خوب در کرج به هیچ عنوان از گذشته شما برای سرکوفت زدن یا سرزنش شما استفاده نمی‌کند. قرار نیست از مراجعه به روانشناس و حرف زدن درباره خودتان احساس گناه کنید. روانشناس موظف است که محیطی امن و بدون قضاوت برای شما بسازد و به شما این اطمینان را بدهد که شما را قضاوت نمی‌کند. 

مهارت های ارتباطی : یکی از آیتم هایی که برای روانشناسان با کیفیت بسیار هائز اهمیت می باشد، این است که این افراد باید مهارت های ارتباطی عالی چه در زمینه نوشتاری و چه گفتاری داشته باشند، و بتوانند به صورت قوی و موثری با مخاطبان و گروه های مختلف افراد ارتباط برقرار کنند.

رازدار است : هنگامی که یک درمانجود به مشاور یا روانشناس خوب در کرج مراجعه می کند، بسیاری از مسائل شخصی و محرمانه خود را با روانشناس در میان می گذارد. آنچه بین درمانجو و درمانگر گفته و شنیده می شود باید مانند یک راز باقی بماند. پس رازداری را می توان به عنوان برجسته ترین ویژگی یک روانشناس خوب مطرح کرد. پس اگر کسی پیش روان‌شناس برود و بگوید به همسرش خیانت کرده یا دزدی کرده نباید نگران باشد چون روان‌شناس رازدار خواهد بود.

آگاهی می‌دهد : درباره مشکل، اطلاعات لازم را به مراجع می‌دهد. مثلاً اگر فرد در خصوص مشکل تحصیلی مراجعه کرده باشد اطلاعاتی که برای رسیدن به هدف لازم دارد و نکاتی که باید اجرا کند و روش های صحیح مطالعه را فرا می‌گیرد.

پیشنهاد می‌دهد : به طور مستقیم یا غیرمستقیم راه حل مشکل مراجع را بیان میکند اما تصمیم نهایی را مراجع می‌گیرد. مشاور فقط برای گرفتن تصمیمات بهتر و آگاهانه تر کمک می‌کند.

تشویق می‌کند : مشاور فرد را برای دنبال کردن توانایی هایش تشویق می‌کند. ضمن اینکه توجه دارد تشویق بیش از حد موجب وابستگی مراجع به مشاور می‌شود و در فرایند مشاوره یا روان درمانی اختلال ایجاد می‌کند.

مشاوره کودک با روانشاس خوب در کرج

مهارت های تحلیلی لازمه یک روانشناس خوب کودک است . یکی از ویژگی های بسیار مهم یک مشاوره کودک در کرج ، تحلیل اطلاعات جمع آوری شده از کودک است. مشاور کودک پس از جمع آوری اطلاعات که خود نیازمند یک پروسه اصولی است، می بایست قادر باشد که به خوبی این اطلاعات را تجزیه و تحلیل کرده و مشکل بیمار را ریشه یابی کند. در نهایت بر اساس تحلیل ها می تواند بهترین شیوه درمان را نیز پی بگیرد. البته توجه داشته باشید، گاهی ممکن است یک مشاور کودک در کرج تحلیل گر بسیار خوبی باشد؛ اما اطلاعاتی که جمع آوری کرده، اطلاعات مناسبی نبوده و همین موضوع می تواند کار تحلیل و تشخیص را با مشکل مواجه کند. 

مهارت های ارتباط با کودک اگر اطلاعات اولیه بیمار به درستی جمع آوری نشود، ممکن است ادامه روند تشخیص و درمان کودک، با مشکل رو به رو شود. به همین خاطر یک مشاور کودک در کرج ، می بایست علاوه بر تحلیل کردن، بتواند به خوبی با کودک ارتباط برقرار کرده و از این طریق اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کند. از این رو داشتن مهارت های ارتباط با کودک از لازمه های یک روانشناس خوب کودک می باشد. البته باید توجه داشت، گاهی روانشناس برای پیش بردن روند درمان، می بایست بتواند با والدین کودک نیز ارتباط خوبی برقرار سازد. به همین خاطر علاوه بر مهارت های ارتباط با کودک می بایست مهارت های ارتباط با بزرگسالان و دیگر افراد را نیز دارا باشد. 

مشاوره ازدواج در کرج

آنچه که از گذشته مرسوم بوده این است که ازدواج موجب می‌شد تا زوج‌ها تمام زندگی را با هم تجربه کرده و در یک خانه مشترک زندگی کنند. اما امروزه اکثریت زوج‌ها قبل از ازدواج چند سالی را با هم آشنا هستند. بنابر تجربه، اکثر زوج‌ها احساس می‌کنند به نقطه‌ای رسیده‌اند که می‌توانند تصمیم ازدواج را به خود و شخصی که می‌خواهند با او ازدواج کنند، اعلام کنند. البته عوامل دیگری نیز در این مورد موثر هستند. گاهی اوقات ممکن است زوج‌ها پیش از ازدواج مشکلاتی داشته باشند و بابت اینکه مشکلات فعلی در روابط با ازدواج حل‌وفصل می‌شود، امید زیادی داشته باشند. یعنی برای اکثریت افراد، ازدواج نوعی پیام مبنی بر این است که اکنون روابط آنها به اندازه‌ کافی پایدار شده است تا بتوانند آنرا جشن گرفته و ماندگار کنند.

بسیاری از زوج‌ها پیش از آنکه به مشاوره ازدواج خوب در کرج بروند، فکر می‌کنند که ازدواج به خودی خود همه مسائل را حل می‌کند. دلایل این موضوع اغلب پیچیده است. برخی از افراد پس از تعهد ازوداج، متوجه ناراحتی‌های عمیق، خاطرات تحریک‌آمیز و احساسات ناخودآگاه از تجربیات خود می‌شوند.

مشاوره قبل از ازدواج در کرج فرصتی برای صحبت کردن درباره انتظارات شما فراهم می‌کند و دلایل این نگرانی‌ها و از بین بردن نا امیدی‌ها کمک می‌کند. مشاوره قبل از ازدواج در کرج و سایر شهرها به زوج‌ها فرصتی می‌دهد تا با واقعیت اینکه هر رابطه‌ای ممکن است پس از مدتی دچار مشکل شود، روربرو شوند و با همکاری یکدیگر این مشکلات را در طول زندگی خود کاهش دهند.

آیا مشاوره آنلاین روانشناسی گزینه مناسبی است ؟

بسیاری از افراد از این ایده که در منزل نشسته و خدمات مشاوره روانشناسی آنلاین داشته باشند، بسیار استقبال کرده و بسیاری دیگر این جلسات را نامطمئن قلمداد کردند و نگرانی هایی در مورد این جلسات درمانی ابراز کرده اند. یکی از نگرانی های اصلی در مورد مشاوره آنلاین این است که مشاور امکان مشاهده مراجع را که فرآیندی مهم و حیاتی در جلسات درمان است، ندارد. لحن صدا، زبان بدن و به صورت کلی حالات چهره و بدن مراجع اطلاعاتی اساسی در مورد وضع سلامت افشا می کند.

در یک درمان موثر، ارتباط بین مراجع و مشاور از اصلی ترین مولفه هاست. از آنجایی که گاهی مشاوره آنلاین به صورت ناشناس انجام می شود، بسیاری در اثر بخش بودن این مدل از درمان و نیروی شفا بخشی که در جلسات حضوری وجود دارد، شک و شبهاتی مطرح کردند.

مزایای مشاوره آنلاین

  • برای افراد در نقاط دورتر یا کسانی که از امکانات حمل و نقل بی بهره اند، گزینه مناسبی است.
  • بسیاری از سایت ها و اپلیکیشن های مشاوره آنلاین به کاربرها این امکان را می دهند که از نام مستعار یا هر اسم دیگری استفاده کنند. این مزیتی است برای افرادی که به هر شکلی با فاش شدن هویت اصلی شان در جلسه درمان مشکل دارند.
  • جلسات مشاوره آنلاین اکثرا هزینه کمتری نسبت به جلسات حضوری دارد.
  • زمان بندی جلسات مشاوره آنلاین از تنوع بیشتری برخوردار است.

معایب مشاوره آنلاین

  •  درمان آنلاین برای همه افراد و همه مشکلات مناسب و کارساز نیست. (مثل خودکشی یا روان پریشی)
  •  برای رسیدن به یک تشخیص واحد و درست، درمانگر نیاز دارد که با مراجع به صورت حضوری ملاقات داشته باشد. برای بسیاری بررسی نشانه های بدنی از اهمیت بالایی برخوردار است.
  •  مشکلات تکنولوژی عیب دیگر جلسات مشاوره آنلاین است. قطع شدن تلفن، تصویر، اینترنت برای داشتن یک جلسه مناسب مضر است.
  •  باید دقت داشته باشید که افراد در فضای آنلاین از کفایت لازم برای درمانگری برخوردار باشند.

لازم است که حتما قبل از اقدام برای یک جلسه آنلاین تمامی جوانب گفته شده را در نظر بگیرید تا بتوانید به خوبی از این امکانات تکنولوژی که تا حدودی موانع سنتی را کنار زده اند، نهایت بهره بری را داشته باشید.

نظرات
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
تورهای مسافرتی آفری
نامه دفتر تحکیم وحدت خطاب به فرمانده سپاه قدس
مافیای کنکور با جنجال رسانه‌ای به دنبال نفوذ به آموزش‌و پرورش است
هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت
اعمال روز عاشورا چه هستند؟
برج آزادی نقش عاشورایی گرفت
مسئله اصلی امروز ما
راکت‌های مقاومت فلسطین به کجا برخورد می‌کنند؟
گزارش تصویری از حضور رئیس جمهور در عزاداری دانشگاه تهران
توصیه امام حسین(ع) به یارانش در واقعه عاشورا
تعزیه خوانی زنان روستای «فدیشه» در فهرست میراث فرهنگی ثبت شد
تسکین درد مفاصل با لیموترش
شهید «خالد منصور» که بود؟
جریمه ۱۰ هزار دلاری ایران به خاطر انصراف تیم امید قطعی است؟
شهادت فرمانده ارشد جهاد اسلامی
آیا قفل توافق در وین باز می‌شود؟
طرح نذر خون از ابتدای محرم تا پایان صفر ادامه دارد
سیاست خارجی متوازن یا سیاست موازنه مثبت؟
سومین بازی دوستانه تیم ملی ایران قطعی شد
برگزاری جلسه شورای امنیت درباره غزه
واکسیناسیون قطره چکانی در روزهای اوج گیری کرونا
چگونه نمره آیلتس خود را از ۶ به ۸ برسانیم؟
مافیای کنکور با جنجال رسانه‌ای به دنبال نفوذ به آموزش‌و پرورش است
چگونه نمره آیلتس خود را از ۶ به ۸ برسانیم؟
میز کار رتبه بندی معلمان رسما آغاز به کار کرد
هیچ مشاوری برای انتخاب رشته کنکور تضمینی نیست
درج کلید سؤالات در کارنامه داوطلبان آزمون سراسری
دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور هنر و زبان خارجی
دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور تجربی
دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱
رشته جدید تولید محتوای دیجیتالی در دانشگاه جامع علمی کاربردی تصویب شد
با این جملات روی اعصاب کنکوری ها نباشد
تجمع دانشجویان در محکومیت تجاوز نظامی اسرائیل
۴۵ عنوان درسی به ترویج فرهنگ عاشورایی پرداخته است
روش های انتخاب رشته نادرست را بشناسیم
شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان
برای رتبه های برتر کنکور تسهیلات دانشگاه تهران
داوطلبان کنکور سراسری چگونه انتخاب رشته کنند؟
مقصر برخورد خودرو با دسته عزاداری مشخص شد
ضرورت ایجاد ردیف اعتباری ساخت خوابگاه‌های دانشجویی متاهلی
کاهش تقاضای داوطلبان کنکور در ریاضی
پرداخت شهریه دانشجویان شاهد و ایثارگر براساس قانون ایثارگران
منتخبین دانشجویی شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشجویی معرفی شدند
نظرسنجی

با دو مرحله‌ای شدن کنکور سراسری موافق هستید؟مشاهده نتایج
go to top