گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 409577

در بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه محقق اردبیلی مطرح شد؛

جمهوری آذربایجان باید از ملت ایران عذرخواهی کند

جمهوری آدربایجان باید از ملت بزرگ ایران به صورت رسمی عذر خواهی نموده و از هرگونه اقدامات بعدی که منجر به پایان صبر دیپلماتیک و غیردیپلماتیک ایران شود شدیدا خودداری کند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه محقق اردبیلی درپی اتفاقات اخیر میان ایران و جمهوری آذربایجان بیانیه ای صادر کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه محقق اردبیلی ضمن محکوم کردن اظهارات مقامات پارلمان آذربایجان علیه ایران و هر مقام و کارشناسی،از کشور آذربایجان می‌خواهد با اظهارات سنجیده و عقلانی خود را از باتلاق تقابل با جمهوری اسلامی ایران نجات بدهد.

متن کامل بیانیه به شرح زیر می باشد:

بِسْمِ ٱللَّٰهِ ٱلرَّحْمَٰنِ ٱلرَّحِیمِ

وَقُل لِعِبادی یَقولُوا الََتی هِیَ اَحسَنُ اِنَّ الشَّ یطانَ یَنزَغُ بَینَهُم اِنَّ الشَّ یطانَ کانَ لِالِنسانِ عَدُوًّا مُبینًا

به بند گانم بگو به بهترین وجه با هم سخن بگویند. قطعاً شیطان در بینشان فساد وتباهی و اختالف ایجاد مى کند. شکی نیست که شیطان دشمن آشکار انسان است

 )آیه 53 سوره اسراء(

روز های اخیر شاهد اتفاقاتی بودیم که ماحصل آن اختلاف میان دو کشور همسایه با سابقه دوستی تاریخی بود،در این میان بودند کسانی که به شعله ور تر شدن آتش اختلاف در منطقه که خواسته رژیم صهیونیستی است دامن زدند که هیچ گاه فتنه‌انگیزی های رژیم غاصب صهیونیست از چشمان جمهوری اسلامی ایران دور نبوده ونیست.

شوربختانه شاهد همراهی و همکاری برخی کشور های اسلامی با این رژیم غاصب هستیم، باید خطاب به آن‌ها گفت که در خون های به ناحق ریخته مردم مظلوم فلسطین و دیگر مسلمانانی که به دست این رژیم خونخوار به خاک و خون کشیده شده اند سهیم خواهند بود و درقبال این عمل احمقانه باید پاسخگو باشند.

پس از جدایی آذربایجان و چندی دیگر از کشورها با قرارداد ترکمنچای و انقضای قرارداد ترکمنچای با فروپاشی جماهیر شوروی و استقلال آذربایجان که در ضعف شدید ابتدایی حکومتش قرار داشت ایران به خواست مردم آذربایجان احترام و آذربایجان تازه تاسیس را حمایت و به رسمیت شناخت و این خود به تنهایی نشان از برادری و رأفت ایران دارد مضاف بر آن حمایت علنی ایران در جنگ های قره باغ خود دلیل دیگری است بر برادری ایران.

رژیم صهیونیستی

حال اظهارات ضد ایرانی چند نماینده دست نشانده  پارلمان آذربایجان درکنار اظهارات اخیر الهام علی اف علیه رزمایش سپاه پاسداران والبته دیدار مقامات جمهوری آذربایجان با صهیونیست‌ها توقف و  بازداشت چندی از رانندگان کامیون های ایرانی همگی اقداماتی  بود که صبر جمهوری اسلامی ایران را به سر آورده..

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه محقق اردبیلی ضمن محکوم کردن اظهارات مقامات پارلمان آذربایجان علیه ایران و هر مقام و کارشناسی، از کشور آذربایجان می‌خواهد با اظهارات سنجیده و عقلانی خود را از باتلاق تقابل با جمهوری اسلامی ایران نجات بدهد.

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل تعرض به سفارت جمهوری اسلامی ایران را قویا محکوم مینماید و از سفارت ایران خواستار پیگری و از دولت جمهوری آذربایجان خواستار برخود قاطع میباشد .

جمهوری آدربایجان باید از ملت بزرگ ایران به صورت رسمی عذر خواهی نموده و از هرگونه اقدامات بعدی که منجر به پایان صبر دیپلماتیک و غیردیپلماتیک ایران شود شدیدا خودداری کند.

ملت و حاکمیت ایران خواستار هیچ گونه مناقشه و اختلاف سیاسی و نظامی با هیچ کشوری نمیباشد و متعاقبا به هرگونه تعرض پاسخ کوبنده خواهد داد ،جمهوری اسلامی ایران بیش از این دخالت و آتش افکنی رژیم صهیونیستی را تحمل نخواهد کرد و نتیجه فتنه انگیزی های آن را به او و همپیمانانش نشان‌خواهد داد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری
  • نظرسنجی

    باتوجه به آموزش مجازی دانشگاه‌ها در طول ترم جاری، با کدام نوع از امتحانات پایان ترم موافق هستید؟

    امتحانات حضوری
    امتحانات غیرحضوری
    مشاهده نتایج