گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 409918

پیوند مردم و دولت از اهداف دولت سیزدهم

وزیر کشور با بیان اینکه آقای استاندار از امروز استاندار همه و در استانداری به روی همه باز است، گفت: دولت سیزدهم از مهمترین اهدافش این است که پیوند مردم و دولت را تحقق بخشد و مطلوب نظام و رهبر انقلاب اسلامی را عملی کند‌.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم؛ احمد وحیدی عصر‌امروز در مراسم و تودیع استاندار فارس با بیان اینکه  امروز زیر سایه نظامی هستیم که به نام اهل بیت شکل گرفته و تحت رهبری عالم، شجاع، زاهد و پارسا است، اظهار داشت: خدمت در این نظام کوچک و بزرگ ندارد و هر کس در هر جایی در خدمت این نظام و کشور قرار داشته باشد باید به خود ببالد و امتحانی است که باید سربلند بیرون بیاییم.

وی با بیان اینکه هر چه مسئولیت‌ها بزرگتر باشد دغدغه‌ها از اینکه مسئولیت به خوبی اجرا شود، بیشتر می‌شود، گفت: استاندار پیشین تلاش کرده تا هر چه در توان داشته انجام دهد و استاندار جدید نیز در این شهر و استان مشهور به ایمان، تدین و تلاش مستمر است، از بیت علم و عالم و عامل است و امروز مسسئولیتی در این استان پیدا می‌کند که سنگین است.

وحیدی با بیان اینکه استان فارس که ملقب به سومین حرم اهل بیت شده فقط اسم نیست بلکه پشت آن مسئولیت‌ها است، افزود: وقتی حرم سوم اهل بیت شد ثقل معنوی و فرهنگی است و این ثقل معنوی و فرهنگی باید از همه چیز مهم‌تر باشد. مقام معظم رهبری با یک کلمه کوتاه یک جایگاه رفیعی برای فارس درست کرده که همه باید در آن مسیر حرکت کنند‌.

وی با بیان اینکه باید در استان فارس فرهنگ و معنویت موج بزند، بیان کرد: انسجام شرط هر حرکت رو به جلویی است، وقتی انسجام حاصل شد پیشرفت اجتماعی، اقتصادی و سیاسی و پیشرفت معنوی و مادی به سرعت و بهترین نحو اتفاق می‌افتد.

وزیر کشور با بیان اینکه در استانی که عنوان سومین حرم اهل بیت را دارد انتظار است که مظهر تعامل مثبت در راستای نظام مقدس اسلامی و رفع نیازها و مطالبات مردم باشد که از مهمترین توفیقات است، عنوان کرد: رسیدن به این مهم به تنهایی مسیر نیست و باید همه مسئولان و مردم کمک کنند.

وحیدی با بیان اینکه پیوند دولت و ملت یعنی ملت و دولت دو چیز نیست، تصریح کرد: وقتی ماهیت دولت و ملت یکی شود مردم سالاری دینی تحقق می‌شود و این را باید در عمل نشان داد. دغدغه همه مسئولان باید این باشد که مردم چه نیاز و مشکل و مطالبه‌ای دارند و  دنبال حل آن باشند.

وی با بیان اینکه فارس باید محل ظهور و بروز مسائل فرهنگی باشد و وقتی چنین شد الهام‌آفرین می‌شود، خاطرنشان کرد: استانی به نام حرم اهل بیت باید از لحاظ رفاه و پیشرفت و همبستگی و نبود آسیب‌های اجتماعی سرآمد باشد.

وزیر کشور با بیان اینکه آقای استاندار از امروز استاندار همه و در استانداری به روی همه باز است، گفت: دولت سیزدهم از مهمترین اهدافش این است که پیوند مردم و دولت را تحقق بخشد و مطلوب نظام و رهبر انقلاب اسلامی را عملی کند‌.

وحیدی افزود: مهم این است که مسئولی با مردم باشد و با همه وجود توان بگذارد ولو اینکه مشکل حل نشود، مهم این است که مردم بدانند مسئولین جزئی از آنها هستند و جدا از مردم نیستند و دولت اسلامی یکی از ویژگی‌هایش این است که فاصله‌ای بین او و مردم نباشد و این دولت منتهی به جامعه اسلامی می‌شود و هدف انقلاب اسلامی نیز تحقق جامعه اسلامی است.

وی با بیان اینکه کارهای زیادی در طول 40 سال انقلاب اسلامی شده البته کارهای زیادی هم باید انجام شود، گفت: استان فارس باید در زمینه‌های مختلف قطب باشد، اقتصاد استان باید دانش‌بنیان باشد و اقتصاد دیجیتال باید در استان توسعه پیدا کند.

وزیر کشور با بیان اینکه استان فارس در انواع مختلف گردشگری ظرفیت دارد و نباید هیچ زمانی را برای جلب سرمایه از دست بدهیم، گفت: همه فرصت‌های استان باید لیست شود و مجوزها دریافت شود تا هر کس مراجعه کرد برای سرمایه‌گذاری مجوز در زمان کوتاهی صادر شود. باید استان را که در برخی از زمینه‌ها عقب افتاده به جایی که شایسته این استان است برساند‌.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری
  • نظرسنجی

    باتوجه به آموزش مجازی دانشگاه‌ها در طول ترم جاری، با کدام نوع از امتحانات پایان ترم موافق هستید؟

    امتحانات حضوری
    امتحانات غیرحضوری
    مشاهده نتایج