تاریخ انتشار: یکشنبه 1400/08/30 - 10:08
کد خبر: 414528

جدیدترین اخبار آزمون EPT را از TheEnglishToday.ir پیگیری کنید

می توانید برای دریافت جدیدترین نمونه سوالات ازمون EPT و مهم ترین اخبار این آزمون مثل نمره قبولی ازمون ای پی تی، منابع ازمون ای پی تی، سهمیه ایثارگران و بسیجی فعال در ازمون ای پی تی و جدول زمان بندی ازمون ای پی تی به وبسایت https://theenglishtoday.ir مراجعه نمایید.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی https://english.iau.ac.ir/ept اصلی ترین مرجع برای انتشار خبرهای مربوط به آزمون ای پی تی می باشد. اما برخی از خبرها در این سایت منتشر نمی شوند و می بایست از خبرگزاری ها اخبار آزمون EPT را هم پیگیری نمایید.

همچنین داوطلبان این فرصت را ندارند که هر روز به این سایت مراجعه کنند تا ببینند که آیا خبر جدیدی منتشر شده است یا خبر!

در این مقاله قصد داریم تا به شما یک مرجع موثق که قابل اعتماد است و تمام اخبار به روز آزمون EPT را منتشر می کند، به شما معرفی کنیم.

کانال تلگرام TheEnglishToday؛ منبع جدیدترین اخبار آزمون EPT

کانال تلگرام TheEnglishToday

کانال تلگرام TheEnglishToday به نشانی https://t.me/theenglishtoday به طور قطع بهترین مرجع خبری حال حاضر برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون EPT می باشد.

مهم ترین اخبار EPT که می بایست دنبال کنید !

دریافت نمونه سوالات آزمون EPT دوره های گذشته :

با برگزاری هر دوره، جدیدترین نمونه سوالات آزمون EPT در کانال تلگرام TheEnglishToday به همراه پاسخ منتشر می شوند. مشاهده ی جدیدترین سوالات ازمون ای پی تی و همچنین دریافت تحلیل های مربوط به آزمون، می تواند به شما در قبول شدن در دوره های بعدی کمک کند.

آگاهی از جدول زمان بندی آزمون های EPT  :

مرکز سنجش دانشگاه آزاد اسلامی هر ساله چند نوبت جهت ارائه مدرک زبان انگلیسی به داوطلبانی که قصد تحصیل در مقطع دکتری این دانشگاه را دارند و فاقد مدرک زبان معتبر هستند، اقدام به برگزاری آزمون EPT می کند. زمان ثبت نام آزمون ای پی تی برای هر دوره حداقل حدودا از یک ماه قبل طی جدولی مشخص می شود.

دانشگاه آزاد ابتدای هر سال جدول زمانبندی آزمون زبان EPT را از طریق سایت سامانه ثبت نام آزمون ای پی تی، در اختیار داوطلبان قرار می دهد تا بتوانند با برنامه ریزی دقیق تر و مطالعه منابع معرفی شده، خود را برای موفقیت در آن آماده کنند.

به طور معمول آزمون EPT حداقل هر دو ماه یکبار برگزار می شود. اطلاع یافتن از زمان دقیق آزمون که بتوانید هم به موقع در آزمون ثبت نام نمایید و اینکه بتوانید خود را برای آزمون هر چه بهتر آماده کنید، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

در این کانال تلگرام، جدول زمان بندی آزمون EPT به طور کامل و با اعلام از طریق سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اطلاع رسانی می شود.

آگاهی از نمره قبولی و جدیدترین بخشنامه های مربوط به آن :

دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس ضوابط این دانشگاه می‌توانند به دو صورت در آزمون جامع شرکت کنند یا باید حداقل نمره قبولی ۵۰ (۵۰۰) را در آزمون EPT کسب کنند و وارد آزمون جامع شوند یا نمره مشروط ۴۰ (۴۰۰) را به دست آورند و در آزمون جامع شرکت کنند و در فرصتی دیگر نمره قبولی زبان را کسب کنند.

لازم به ذکر است که نمره این آزمون گاها از ۱۰۰۰ نمره و گاهی از ۱۰۰ نمره مطرح می‌شود. سامانه آزمون ای پی تی نمرات را بر حسب عددی از ۱۰۰۰ اعلام می‌کند.

البته در بعضی از شرایط مثل کرونا پیش آمده است که طبق بخشنامه ای، در بازه ای از زمان این نمره برای افراد عادی از 50 به 48 کاهش یافته است.

آگاهی از این بخشنامه ها و مصوبه هایی که توسط مرکز سنجش دانشگاه آزاد اسلامی منتشر می شود، کمک شایانی به داوطلبان ازمون ای پی تی می کند.

سهمیه ایثارگران و بسیجی فعال در آزمون EPT :

در ازمون ای پی تی، برای ایثارگران سهمیه ای در نظر گرفته شده است. ایثارگران گرامی می‌توانند با احتساب ۱۰ نمره تخفیف، حدنصاب آزمون ای پی تی را کسب کنند، به عبارت دیگر، معیار نمره مشروطی نمره ۳۲ (۳۲۰) و معیار نمره قبولی ۴۰ (۴۰۰) خواهد بود.

در گذشته های دور، بسیجی فعال هم در این ازمون شامل تخفیفات نمره ای می شده است. اما در حال حاضر بخشنامه ای در این رابطه وجود ندارد و تاثیری هم در ازمون ندارد.

اطلاع از زمان صدور کارت ورود به جلسه آزمون ای پی تی :

معمولا دو الی سه روز قبل از برگزاری ازمون ای پی تی، کارت ورود به جلسه این ازمون از طرف مرکز ای پی تی دانشگاه ازاد برای کسانی که در این ازمون ثبت نام کرده اند، صادر می شود.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ای پی تی توسط سامانه آزمون ای پی تی تعیین می گردد. داوطلبان می بایست از طریق سایت به نشانی /english.iau.ac.ir/ept اقدام به اخذ این کارت نمایند. دقت نمایید که معمولا حداقل ۲ روز قبل از برگزاری آزمون، امکان دریافت این کارت از طریق سایت امکان پذیر می شود.

کافی است تا با مراجعه به سامانه ی این مرکز کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند تا از زمان دقیق و محل برگزاری ازمون خود اطلاعات دقیقی کسب کنند.

برای داشتن امکان شرکت در سرجلسه آزمون ای پی تی، حتما لازم است که کارت ورود به جلسه آزمون EPT را همراه خود داشته باشید. این کارت شامل مشخصات داوطلب و همچنین مکان برگزاری جلسه آزمون برای هر داوطلب می باشد. البته برای این که برای ورود به جلسه به مشکلی برنخورید، بهتر است که کارت ملی یا شناسنامه (ترجیحا عکس دار) خود را هم به همراه داشته باشید.

اطلاع از زمان اعلام نتایج آزمون EPT :

معمولا نتایج مربوط به این آزمون، دو هفته پس از برگزاری آزمون اعلام می شود. البته بعضا پیش میاد که نتایج آزمون با کمی تاخیر و یا حتی زودتر از موعد، اعلام می شود.

بعد از اعلام نتایج آزمون EPT از طرف مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، شما قادر خواهید بود تا با مراجعه به سامانه آزمون ای پی تی ، کارنامه مربوط به آزمون ای پی تی خود را دریافت نمایید. این کارنامه حاوی اطلاعاتی نظیر نمره داوطلب از ۱۰۰۰ نمره، اسم و فامیل،نام پدر، شماره پرونده، کد ملی، شماره شناسنامه، رشته، واحد تحصیلی می باشد.

آگاهی از جدیدترین بخشنامه ها و مصوبه ها و قوانین مربوط به برگزاری آزمون ای پی تی :

بعضا دیده شده است که قوانین و یا مصوبه ها و بخشنامه هایی به طور مقطعی برای ازمون ای پی تی صادر می شوند که اگر در آن بازه ی زمانی از آن ها مطلع شوید، شاید بتواند کمک بزرگی برای شما جهت قبولی در این ازمون باشد.

همچنین ممکن است که قانون جدیدی مصوب شود که اگر از آن اطلاع نداشته باشید، شرکت در چند دوره از این ازمون را از دست بدهید.

پس این خیلی مهم است که داوطلبانی که قصد شرکت در ازمون ای پی تی را دارند، از طریق یک کانال ارتباطی معتبر تمام اخبار و حواشی مربوط به این آزمون را دنبال کنند.

می توانید برای دریافت جدیدترین نمونه سوالات ازمون EPT و مهم ترین اخبار این آزمون مثل نمره قبولی ازمون ای پی تی، منابع ازمون ای پی تی، سهمیه ایثارگران و بسیجی فعال در ازمون ای پی تی و جدول زمان بندی ازمون ای پی تی به وبسایت https://theenglishtoday.ir مراجعه نمایید.

مرتبط ها
نظرات
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
تورهای مسافرتی آفری
ماجرای بازداشت خدمه ایرانی هواپیمای ونزوئلا در آرژانتین
تعرض به مدافعان حرم، خاک پاشیدن به آفتاب است
دردانه: بدبختی تشکل‌های دانشجویی دخالت در لیست‌های سیاسی بود/ مشهدی: تشکل‌های دانشجویی باید فضاهای خالی را پر کنند
گزارش تصویری از نشست سالیانه اتحادیه دانشجویان مستقل
اهداف شعارهای چندسال اخیر نشست سالانه اتحادیه دانشجویان مستقل +جدول
از ظرفیت‌های دانشگاهی برای حضور دانشجویان در سفر اربعین استفاده می شود
۲۳ مجتمع خدماتی جاده‌ای استان بوشهر برای اربعین آماده خواهند شد
پیروزی پورتو در لحظات پایانی با حضور ۹۰ دقیقه‌ای طارمی
آمریکا نتوانست ما را منزوی کند
جزئیات نشست مشترک دولت و مجلس
دولت گزارش‌های خوبی درباره مسائل معیشتی ارائه کرد
بایرن مونیخ مقتدرانه صدر نشین شد
سیاست خارجی دولت وابسته به توافق ۲۰۱۵ نیست
مردمی بودن اصلی‌ترین جهت‌گیری دولت سیزدهم است
فیلم| روایت حاج قاسم سلیمانی از لحظه شلیک موشک به ناوچه رژیم صهیونیستی
گذرنامه‌های دارای یک ماه اعتبار می توانند به عراق سفر کنند
پست اینستاگرامی «یزدانی» با حال‌وهوای استقلالی
نامه جنبش عدالتخواه به عوامل برنامه سوره
خلاء حداقل‌های یک توافق خوب
 انقلاب اسلامی ایران گفتمان جدیدی به جهان معرفی کرد
پروژه میلیاردی بلااستفاده شد
از ظرفیت‌های دانشگاهی برای حضور دانشجویان در سفر اربعین استفاده می شود
نامه جنبش عدالتخواه به عوامل برنامه سوره
شرکت‌های دانش بنیان کمتر از توان علمی آن هستند
گزارش تصویری/ مراسم یادبود مرحوم سید مهدی حاجی‌آبادی پژوهشگر و فعال دانشجویی سابق
کنکور حذف‌شدنی نیست
برگزاری آزمون مجدد برای رشته‌ علوم ورزشی در کنکور آخر هفته
وکالت تخصصی می شود
اعلام رشته ها و مواد امتحانی آزمون دکتری سال ۱۴۰۲
درخواست اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان از دستگاه قضا برای برخورد قاطع با فتنه‌گران
انتشار کارت آزمون عملی رشته‌های هنر در کنکور ۱۴۰۱ از چهارشنبه
ستاری: طرح جهش تولید دانش بنیان، از اولویت‌های جدی ما
برگزاری آزمون مجدد برای رشته‌ علوم ورزشی در کنکور آخر هفته
طرح نگهداشت نخبگان وزارت علوم برای حمایت از نخبگان
واکنش شورای شهر به قطع درختان دانشگاه الزهرا(س)
پورعباس: هیچ فردی نمی‌تواند انتخاب رشته را تضمین کند، حتی خود من
واکنش دفتر تحکیم وحدت به اکران فیلم قهرمان در سینما‌های اسرائیل
دسته‌بندی خط قرمزها در انتخاب رشته کنکور
اعلام سری دوم اصلاحات انتخاب رشته کنکور
اعلام زمان آغاز رتبه بندی معلمان
نشست سالیانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در اصفهان برگزارشد
بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه ای اهانت میرحسین موسوی به مدافعان حرم را محکوم کرد
نظرسنجی

با دو مرحله‌ای شدن کنکور سراسری موافق هستید؟مشاهده نتایج
go to top