گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 414584

اختیار بازگشایی به مدارس واگذار نشده است!

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: اختیار بازگشایی به مدارس واگذار نشده بلکه نحوه حضور،گروه‌بندی دانش‌آموزان و طراحی برنامه درسی به مدارس واگذار شده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم؛ رضوان حکیم زاده درباره روند بازگشایی مدارس ابتدایی از روز دوشنبه اول آذر 1400 و در پاسخ به این پرسش که آیا اختیار بازگشایی به مدارس واگذار شده است؟ اظهار کرد: اختیار بازگشایی به مدارس واگذار نشده بلکه نحوه حضور،گروه‌بندی دانش‌آموزان و طراحی برنامه درسی به مدارس واگذار شده است.

اختیار بازگشایی به مدارس واگذار نشده است!

وی افزود: براساس مصوبه ستاد ملی کرونا، دانش‌آموزان دوره ابتدایی و متوسطه اول از ابتدای آذر به شیوه‌ای که در دستورالعمل بازگشایی پیش‌بینی شده  و براساس مدلی که مدرسه تعیین کرده است، آموزش حضوری خواهند داشت اما ترتیب روزهای حضور، مدت زمان حضور در مدرسه و گروه‌بندی دانش‌آموزان بر عهده مدارس است و ممکن است شرایط در مدارس مختلف متفاوت باشد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: مدارس شرایط متفاوتی دارند و ممکن است کلاس‌های درس برخی مدارس پرجمعیت باشد بنابراین نیاز دارند کلاس درس را به سه گروه تقسیم کنند و دانش‌آموزان برخی روزهای هفته به مدرسه بیایند بنابراین براساس برنامه‌ای که مدرسه ارائه می‌کند، نحوه حضور دانش‌آموزان مشخص می‌شود؛ اصول کلی یعنی بازگشایی مدارس از ابتدای آذر ماه در ستاد ملی کرونا تصویب شده است.

حکیم‌زاده ادامه داد: بازگشایی مدارس در ستاد ملی کرونا مصوب شده است و بر اساس قوانین و مقررات، دانش‌آموزان باید آنگونه که مدرسه تعیین می‌کند در برنامه درسی مشارکت داشته باشند یعنی برای آن بخش از آموزش‌ها که حضوری تعیین شده است در مدرسه حاضر شوند و برای دروسی که به صورت غیرحضوری است، آموزش را از فضای مجازی دریافت کنند.

علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش نیز درباره بازگشایی مدارس ابتدایی و متوسطه اول از اول آذر گفته بود: مدارس دوره ابتدایی و متوسطه اول از اول آذر با برنامه‌ و الگویی که مدارس تدوین کرده‌اند، آموزش حضوری را آغاز خواهند کرد و به تدریج زمینه حضور دانش‌آموزان در مدارس فراهم می‌شود؛ رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مدنظر است تا نگرانی بین خانواده‌ها و دانش‌آموزان ایجاد نشود. تعداد کلاس‌های حضوری مدارس در اختیار مدرسه است و حضور دانش‌آموزان در این کلاس‌ها الزامی است، آموزش صرف مجازی در همه مدارس از یکم آذر ماه ممنوع است و باید مدارس حداقل هفته‌ای یک یا دو روز آموزش حضوری داشته باشند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری
 • نظرسنجی

  با کدام شیوه‌ی تحصیل در ترم آینده موافق هستید؟

  آموزش حضوری - امتحانات حضوری
  آموزش مجازی - امتحانات حضوری
  آموزش مجازی - امتحانات مجازی
  مشاهده نتایج