گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 414843

ایران است که آمریکا را مدیریت می‌کند

فرمانده کل سپاه گفت: دشمن می‌خواهد از حوادث و اشتباهات ما رویداد بسازد، این کشور غنی است، ما در محاصره هستیم و وقتی می‌خواهیم لبنان را از فشار اقتصادی درآوریم، کشتی‌های ما را نمی‌توانند بزنند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از دفاع پرس؛ سردار سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز (سه‌شنبه) همزمان با سالروز تأسیس بسیج دانشجویی و طلاب به فرمان حضرت امام خمینی (ره) در نشست با جمعی از دانشجویان و فرماندهان بسیج دانشجویی کشور که در اردوگاه فرهنگی تربیتی ثامن الائمه (ع) برگزار شد، اظهار داشت: خدا را شاکرم که امروز در جمع بسیجیان و دانشجویان عزیز شرف حضور پیدا کردم، هفته بسیج مستضعفین و سالروز تشکیل این شجره طیبه مبارک که ریشه‌های آن در عمق احساس و ایمان ماست و شاخه‌های پر ثمر آن در آسمان اندیشه، اعتقاد، باور و آگاهی سیر می‌کند را تبریک می‌گویم.

ایران است که آمریکا را مدیریت می‌کند

وی با بیان اینکه بسیج و ظهور آن یک نشانه از اعجاز ذهنی رهبر کبیر و بزرگ انقلاب اسلامی است، ادامه داد: ایشان با ژرف‌اندیشی و نگاهی ملکوتی آنچنان که به ابراهیم خداوند قدرت دیدن ملکوت (حقیقت خلقت آسمان و زمین) بخشید توانست به یک شاهکار بزرگ یعنی طلوع یک خورشید در سپهر انقلاب اسلامی یعنی بسیج مستضعفین دست بزند.

فرمانده کل سپاه افزود: بعدها که زمان گذشت و حجم فاصله‌ها روشن و شکوه ما در سر قله‌های انقلاب اسلامی مشخص شد، فهمیدیم این خلاقیت و ذکاوت ذهنی چطور نهادی را روی زمین ایجاد کرد که فرمول گذر انقلاب از سختی‌ها بوده است، بسیج تشکلی است که تفکر، روحیه انقلاب و اندیشه انقلابی، دینی و اسلامی و شاکله این نظام را در خود متبلور می‌سازد، تشکلی بدون بعد، نامتناهی و بی کرانه با خاصیت نهایت ناپذیری هندسه فکری انقلاب در عرض و طول سیال این حقیقت عظیم می‌درخشد.

سردار سلامی بیان کرد: بسیج بی مرز و حصار است، در افقی پهناور حرکت می‌کند و مانند خورشید برای همه اهل زمین گرمابخش است و برای همه نور داشته و این چنین تشکلی در هیچ نقطه‌ای از عالم وجود ندارد، شاید تکرارناپذیر باشد و به دلیل موقعیت خاص انقلاب ما فقط متعلق به این حالت از تفکر و اندیشه است.

وی با اشاره به اینکه میدان رشد بسیج سرزمین انقلاب است، ادامه داد: در این سرزمین است که این درخت رشد می‌کند و این یک واقعیت مسلم است که در این ۴۳ سال انقلاب این توفیق را داشته‌ایم تا نظاره‌گر تمام حوادث تلخ و شیرین و همه فراز و نشیب‌های سال‌های پر حماسه و حادثه بوده و آن را در میدان از نزدیک دیده باشیم.

سرنوشت یک جامعه با رهبران منشأ تولید تفکر رقم می‌خورد

سرلشکر سلامی اضافه کرد: ما از تاریخی تاریک بیرون آمدیم، از تاریخی که سلطه استعمار بر این سرزمین انجماد اندیشه ایجاد کرده بود و در تیرگی جهل و ظلمت جهالت مدرن زندگی می‌کردند، به خصوص در دهه‌های آخر منتهی به انقلاب که اندیشه غرب به تدریج در حال تبدیل شدن به یک مدل در کشور ما می‌شد و هویت ملی، اسلامی و دینی این ملت را غارت می‌کرد و اجازه تفکر پیرامون تفکر خود را نمی‌داد، ساختن سرنوشت در یک جامعه هنگامی اتفاق می‌افتد که رهبران یک جامعه منشأ تولید تفکر برای اداره آن باشند یعنی جایی که تفکر استراتژیک یا راهبردی وجود داشته باشند ملت بر سرنوشت خود حاکم است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه در حاکمیت طاغوت ملت نهایت سطح اندیشه‌اش عملیات بود، ادامه داد: در مدیریت سه سطح تاکتیکی، عملیاتی و استراتژیک می‌بینید، سطح تاکتیکی بسیار سطحی است و سطح استراتژیک اساسی‌ترین سطح است و مسیر رسیدن اهداف را با استفاده از ظرفیت‌های موجود ممکن می‌سازد و سطح میانه عملیاتی است این سه سطح در تمام دنیا وجود دارد.

وی تشریح کرد: شما با فضای استدلال سر و کار دارید و اندیشه می‌ورزید؛ پس این موضوعات برای شما مهم است، ایران فاقد سطح اندیشه‌ورزی استراتژیک بود و جداسازی میان جسم و ذهن را ایجاد می‌کرد تا با استفاده از ذهن منفصل در دوردست تفکرات جامعه را در دست بگیرد؛ این دقیقا در دوران پیش از انقلاب واقعیت داشت و ذهن ایرانی به ذهن ایرانی متصل نبود.

سردار سلامی تبیین کرد: ایرانیان کارگذار چیزی بودند که غربی‌ها آن را بوجود آورده بودند و ما جزوی از نقشه سیاست‌گذاری غرب در جغرافیایی منفصل بودیم یعنی استقلال سیاسی نداشتیم، استقلال سیاسی یعنی یک کشور بتواند برای خود خط مشی تبیین کند نه اینکه کشوری دیگر برای او این مسیر را بسازد و کشوری تحت تاثیر کشوری دیگر خط مشی خود را مشخص کند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظرسنجی

با کدام شیوه‌ی تحصیل در ترم آینده موافق هستید؟

آموزش حضوری - امتحانات حضوری
آموزش مجازی - امتحانات حضوری
آموزش مجازی - امتحانات مجازی
مشاهده نتایج