گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 415601

گزارشی از حواشی رئیس سابق دانشگاه آزاد؛

«پیشگامان ترویج فساد» در تاریخ دانشگاه آزاد، قهرمان ملی می‌شوند؟/ جاسبی صلاحیت تدوین دانشگاه آزاد را ندارد

هرگز بدنه علمی و دانشجویی جریان انقلابی دانشگاه آزاد اسلامی چنین انتخابی را عادلانه و مطابق با شایسته سالاری ندانسته و آن را مصداق تایید عملکرد فرد متخلف و غیرانقلابی دانسته و آن را محکوم می نماید. لازم است هر چه سریع تر آن شورای محترم نسبت به اصلاح این خطای فاحش اقدام و عضویت آقای عبدالله جاسبی را لغو نماید تا شرایط رسیدگی به تخلفات گسترده وی تسهیل گردد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ اردیبهشت سال 98 بود که 15 دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد با انتشار نامه ای خطاب به عبدالله جاسبی رئیس سابق دانشگاه آزاد با عنوان "جاسبی صلاحیت تدوین تاریخ دانشگاه آزاد را ندارد" متذکر شدند: «مکتب جاسبی سمبل سرویس دهی به مسئولان و نمایندگان مجلس و نمک گیر کردن آنان است. مکتب جاسبی سمبل تربیت مدیران اشرافی گر و پر خرج است. مکتب جاسبی مظهر ترویج فرهنگ بی حجابی و تضعیف فرهنگ شهرهای مذهبی است. 

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ اردیبهشت سال 98 لود که 15 دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد با انتشار نامه ای خطاب به عبدالله جاسبی رئیس سابق دانشگاه آزاد با عنوان

در بخشی از این نامه آمده است: جاسبی نماد یک سبک مدیریت مردود در جمهوری اسلامی است که بیت المال و اموال دانشگاه را ملک شخصی خود می پندارد که اگر صندلی ریاست را به زور از زیر پایش نکشیده بودند با توهم مالکیت بیت المال قصد داشت با وقف غیرقانونی دانشگاه، توپ خلافت موسسین را از شخصی به شخص دیگر پاس دهد.

در ادامه این نامه ضمن اشاره به ماموریت جاسبی در تدوین تاریخ دانشگاه آزاد، آمده است: شش سال است که ماموریت مطالعه و تدوین تاریخ دانشگاه آزاد اسلامی که به دکتر جاسبی واگذار گردیده است. مشخص نیست در این سالها چند صفحه تاریخ دانشگاه تدوین گردیده و قرار است چند سال دیگر این ماموریت ادامه پیدا کند. وی با تکذیب بدیهیات تاریخی در برنامه زنده تلوزیونی نشان داد صلاحیت لازم برای تدوین تاریخ دانشگاه آزاد اسلامی را ندارد. تاریخ دانشگاه پر است از مبارزه عدالت‌خواهان انقلابی با اشرافی گری، فتنه گری و هرآنچه از ویژگی های این مدیریت مردود که در  بندهای بالا بر شمردیم. یقین داریم این برگ های زرین مبارزاتی عدالت‌خواهان با نظر حضرتشان در تاریخ ثبت نخواهد شد. انتظار می رود چنین ماموریت مهمی از ایشان باز پس گرفته شود. از طرفی دیگر باید گفت جاسبی با جمع آوری برخی مدیران برکنار شده دانشگاه و بکارگیری ده ها کارمند آنجا را به حیات خلوت تبدیل کرده و بیم آن می رود که آنجا به کانون فتنه های مدیریتی تبدیل کند.

بیشتر بخوانید: نامه دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد؛ جاسبی صلاحیت تدوین تاریخ دانشگاه آزاد را ندارد

هرگز بدنه علمی و دانشجویی جریان انقلابی دانشگاه آزاد اسلامی چنین انتخابی را عادلانه و مطابق با شایسته سالاری ندانسته و آن را مصداق تایید عملکرد فرد متخلف و غیرانقلابی دانسته و آن را محکوم می نماید. لازم است هر چه سریع تر آن شورای محترم نسبت به اصلاح این خطای فاحش اقدام و عضویت آقای عبدالله جاسبی را لغو نماید تا شرایط رسیدگی به تخلفات گسترده وی تسهیل گردد.

اختلاف در بدنه انقلابی دانشجویان دانشگاه آزاد با عبدالله جاسبی به همین نامه موکول نشد و حدود یکسال و نیم  پس از این نامه در بهمن سال 99 جمعی از دفاتر بسیج دانشجویی در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد طی نامه‌ای به اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی نوشتند: چگونه آقای عبدالله جاسبی ریاست سابق دانشگاه آزاد اسلامی که نامش با رنج دانشجویان و نیروهای انقلابی گره خورده است و بخش اعظمی از پرونده تخلفات دانشگاه آزاد اسلامی به دوران ریاست پر مصائب و سیاه وی برمی‌گردد، به عنوان عضو هیئت تجدید نظر دانشگاه آزاد اسلامی معرفی می گردد؟!

در ادامه این نامه آمده است: هرگز بدنه علمی و دانشجویی جریان انقلابی دانشگاه آزاد اسلامی چنین انتخابی را عادلانه و مطابق با شایسته سالاری ندانسته و آن را مصداق تایید عملکرد فرد متخلف و غیرانقلابی دانسته و آن را محکوم می نماید. لازم است هر چه سریع تر آن شورای محترم نسبت به اصلاح این خطای فاحش اقدام و عضویت آقای عبدالله جاسبی را لغو نماید تا شرایط رسیدگی به تخلفات گسترده وی تسهیل گردد.

بیشتر بخوانید: جمعی از دفاتر بسیج دانشجویی خواستار اخراج جاسبی از دانشگاه آزاد شدند

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ اردیبهشت سال 98 لود که 15 دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد با انتشار نامه ای خطاب به عبدالله جاسبی رئیس سابق دانشگاه آزاد با عنوان

ماجرا به همینجا ختم نشد و اخیرا عبدالله جاسبی تحرکاتی را برای انتشار عملکرد خود در دانشگاه آزاد اسلامی آغاز کرده و به دنبال آن است که خود و مرحوم هاشمی رفسنجانی را به عنوان قهرمانان ملی معرفی کند.

عبدالله جاسبی به دنبال انتشار مطلبی تحت عنوان تاریخ دانشگاه آزاد است که در بخشی از آن با جعل واقعیات تاریخی ادعا کرده که امام (ره) و رهبر انقلاب از حامیان وی و مرحوم هاشمی رفسنجانی بوده‌اند.

این در حالی است که مرحوم هاشمی رفسنجانی در خاطرات سال ۶۵ خود نوشته که در ملاقاتی که با حضرت امام (ره) داشته از ایشان درخواست حمایت در برابر فشارها و انتقادات علیه دانشگاه آزاد اسلامی می‌کند. امام هم می‌فرمایند گزارشی از اقدامات انجام شده در دانشگاه آزاد را به من بدهید. مرحوم هاشمی نوشته که من گزارشی را نوشتم و تقدیم امام(ره) کردم اما بعد از آن هرچه پیگیری کردم تا امام از من حمایتی کند، ایشان حمایت نکردند.

هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با مصوبه‌ای در سال‌های گذشته مقرر کرده‌اند که هیچ مطلبی درباره عملکرد عبدالله جاسبی در این دانشگاه، منتشر نشود. بنا به اطلاعات موجود عبدالله جاسبی در دوران ریاست بر دانشگاه آزاد اسلامی نیز در جلسات هیئت امنا شرکت نمی‌کرد. مرحوم هاشمی در سال ۶۳ در جمع هیئت امنا به وی گفته بود که شما به دلیل اشتغالات خود نظارت بر دانشگاه آزاد را به من تفویض کنید. اما دیگر جلسات هیئت امنا تا ۱۶ سال برگزار نشد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ اردیبهشت سال 98 لود که 15 دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد با انتشار نامه ای خطاب به عبدالله جاسبی رئیس سابق دانشگاه آزاد با عنوان

طی این تحرکات عباس سلیمی‌نمین مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران در نامه‌ای به علی‌اکبر ولایتی رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد نوشت.

دراین نامه آمده است: همان‌گونه که مستحضرید تلاش‌های فراوانی صورت گرفت تا جریانی که دانشگاه آزاد را تبدیل به حیاط خلوت سیاسی‌اش نموده بود و خود را مالک آن می‌پنداشت از این مجموعه عظیم متعلق به اموال عمومی خلع ید شود. جناب‌عالی وقتی توفیق یافتید با حکم رهبری به ریاست هیئت امنای این دانشگاه در آیید قول دادید برای اولین بار به حسابرسی مالی دوران مدیریت آن جریان بپردازید.

متأسفانه نه تنها چنین قولی حتی برای اطلاع افراد رده بالای نظام محقق نشد، بلکه مدتی است که به آقای جاسبی فرصت داده شده است تا با تدوین دلخواه تاریخ دانشگاه آزاد تحت مدیریت جریان مورد اشاره که خود نیز عضو مؤثر آن بوده، امام و مقام معظم رهبری را حامی تمامی تخلفات پشت صحنه‌ آن دوران جلوه‌گر سازد، در حالی که امام از سال 1365 به دلیل انحراف این دانشگاه از اهداف اعلامی‌اش، علی‌رغم درخواست‌های مکرر مرحوم آقای هاشمی رفسنجانی (آن‌گونه که در خاطرات ایشان به صراحت آمده است) به هیچ وجه دیگر از این مجموعه حمایت نکردند.

آیت‌الله خامنه‌ای نیز در سال‌های پایانی ریاست جمهوری‌شان از امور مدیریتی این دانشگاه فاصله گرفتند و در دوران رهبری‌شان نه تنها شاهد حمایت از آن نبودیم بلکه با تلاش دست‌اندرکاران دانشگاه برای گریز از نظارت قانون، با توسل به ترفندهایی چون «وقف» به شدت مقابله کردند.

جناب آقای دکتر ولایتی! جای تأسف دارد که امروز به فرد متخلفی چون آقای جاسبی فرصت داده شده است تا تاریخ دانشگاه آزاد را به نوعی تدوین کند که متخلفان و "پیشگامان ترویج فساد" درون ساختاری کاملاً تطهیر شوند. اگر بنا نیست اصلاح مورد انتظار صورت گیرد، این نامه را صرفاً محض یادآوری قولی بپندارید که به دلسوزان سلامت این مرز وبوم داه‌اید".

گزارش از مسلم خلخال

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری
 • نظرسنجی

  با کدام شیوه‌ی تحصیل در ترم آینده موافق هستید؟

  آموزش حضوری - امتحانات حضوری
  آموزش مجازی - امتحانات حضوری
  آموزش مجازی - امتحانات مجازی
  مشاهده نتایج