تاریخ انتشار: سه شنبه 1400/09/09 - 07:21
کد خبر: 415615

دانشجویان باید بدانند؛

معرفی ۱۰نرم افزار کاربردی ویندوز برای دانشجویان + جزئیات

معرفی ۱۰نرم افزار کاربردی ویندوز برای دانشجویان + جزئیات

امروزه دانشجویان بیشترین استفاده از اینترنت و فضای مجازی را به خود اختصاص داده اند،و انجام تحقیقات و پژوهش ها در اینترنت توسط دانشجویان به امری عادی تبدیل شده است. انتخاب نوع مناسب برنامه می تواند به شما در انجام تکالیف، کسب یا حفظ دانش و افزایش نتیجه یادگیری کمک کند.

به گزارش سرویس فناوری اطلاعات «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ فناوری نحوه برخورد دانشجویان با تحصیلات و نحوه حضور اساتید در کلاس را تغییر داده است. یک دانشجو به تعداد زیادی برنامه در رایانه خود دسترسی دارد.امروزه دانشجویان بیشترین استفاده از اینترنت و فضای مجازی را به خود اختصاص داده اند،و انجام تحقیقات و پژوهش ها در اینترنت توسط دانشجویان به امری عادی تبدیل شده است. انتخاب نوع مناسب برنامه می تواند به شما در انجام تکالیف، کسب یا حفظ دانش و افزایش نتیجه یادگیری کمک کند.

معرفی ۱۰ نرم افزار کاربردی ویندوز برای دانشجویان + جزئیات

در ادامه گزارشی ازکاربردی ترین  نرم افزارهای ویندوز را برای دانشجویان می خوانید که مطمئناً در طول سال تحصیلی برای هر دانشجویی مفید خواهند بود.

1. Edraw MindMaster

معرفی ۱۰ نرم افزار کاربردی ویندوز برای دانشجویان + جزئیات

Mindmaster یک برنامه ویندوز بصری و غنی از ویژگی های ذهنی برای دانشجویان است. این برنامه رابط کاربری مشابه Microsoft Office را ارائه می دهد. روی روبان ، همه عناصر مهم نقشه ذهنی را پیدا خواهید کرد. می توانید مباحث ، تصاویر ، پیوندها ، ترسیم خطوط رابطه ، افزودن یادداشت و موارد دیگر را وارد کنید.هنگام راه اندازی ، الگویی را از کتابخانه انتخاب کنید. به طور پیش فرض ، این برنامه بسیاری از الگوهای آماده ، تصاویر کلیپ و نمودارهای برداری را ارائه می دهد. پانل سمت چپ بوم اصلی شما است. در سمت راست ، گزینه هایی برای تغییر شکل نقشه ذهنی ، افزودن پس زمینه ، نمادها ، تاریخ به موقع کار ، نمایش و طرح کلی صادرات و موارد دیگر پیدا خواهید کرد. اگر نقشه ذهنی را به شاخه های جداگانه تقسیم کنید ، Mindmaster می تواند به طور خودکار اسلایدهای ارائه را از آن ایجاد کند. سپس ، پس زمینه ، یادداشت ها را اضافه کنید و آن را به عنوان یک فایل PPT صادر کنید.

2. Cold Turkey

معرفی ۱۰ نرم افزار کاربردی ویندوز برای دانشجویان + جزئیات

شاید این مورد را بتوان یکی از برنامه های جالب و کاربردی ویندوز برای دانشجویان دانست. بازی های آنلاین ، فیس بوک ، توییتر ، یوتیوب و سایر وب سایت ها در حال جلب توجه شما هستند. بسیاری از مردم خود را سرزنش می کنند که نمی توانند از شبکه های اجتماعی دوری کنند. به عنوان یک دانشجو ، مهم است که تمرکز خود را حفظ کنید و زمانی را برای فعالیت های خلاقانه و ورزش اختصاص دهید. Cold Turkey یک برنامه کم حجم است که به شما امکان می دهد سایت ها و برنامه های منحرف کننده را برای مدت زمان مشخصی مسدود کنید. وب سایت ها و زمانی را که می خواهید سایت ها را برای آن محدود کنید ، انتخاب کنید. در حین قفل کردن ، نمی توانید عملکرد برنامه را غیرفعال کنید یا زمان را تغییر دهید.

3. OneNote

معرفی ۱۰ نرم افزار کاربردی ویندوز برای دانشجویان + جزئیات

تحقیقات نشان داده است که یادداشت برداری نتایج یادگیری شما را بهبود می بخشد. Microsoft OneNote دارای مجموعه ای گسترده از ویژگی ها برای گرفتن اطلاعات و مدیریت یادداشت ها است. شما می توانید یادداشت ها را تایپ کنید ، تصاویر ، فیلم ها ، جدول ها و موارد دیگر را وارد کنید تا ایده های خود را به روشی کارآمد ساختار دهید و به هم متصل کنید. OneNote Class Notebook یک افزودنی رایگان برای OneNote 2016 است و در برنامه OneNote تعبیه شده است. این یک فضای کاری شخصی و مشترک برای هر معلم و دانش آموز است. اساتید می توانند برای هر کلاس دفترچه ایجاد کرده و دانشجویان را که می توانند به یک کتابخانه محتوا از جزوه ها دسترسی پیدا کرده و توزیع کنند ، مدیریت کنند.با Class Notebook می توانید از استاد خود در زمان واقعی بازخورد بگیرید. این به راحتی می تواند با سیستم مدیریت یادگیری (LMS) ادغام شود تا وظایف خود را انجام دهد یا نمرات را مستقیماً از دفتر یادداشت ارسال کند.

4. Google Drive

معرفی ۱۰ نرم افزار کاربردی ویندوز برای دانشجویان + جزئیات

ابزاری رایگان با مجموعه اداری داخلی ، همگام سازی فایل و فضای ذخیره سازی ابری است. این امکان را برای دانشجو و استاد فراهم می کند تا هر موضوعی را یاد بگیرید . اسناد به شما کمک می کنند تا مقاله ها و کارهای خود را با استنادات دقیق بنویسید. مجموعه آفیس در Google Drive تعبیه شده است که به وسیله آن می توانید پرونده ها را با همکلاسی ها واساتید به اشتراک بگذارید یا همگام سازی کنید.

5. Wolfram Alpha

 معرفی ۱۰ نرم افزار کاربردی ویندوز برای دانشجویان + جزئیات

گوگل وب را جستجو می کند تا بهترین اطلاعات ممکن را به شما ارائه دهد. با این حال ، برای دانشجویان یادگیری چیز جدید کافی نیست. Wolfram Alpha یک موتور جستجوی محاسباتی است که برای پاسخگویی به هر سوالی با استفاده از دانش بنیان و هوش مصنوعی ساخته شده است. می توانید از این ابزار برای جستجوی اطلاعات خاص در مورد واحدها ، فرمول ، معادلات ، آمار ، تجزیه و تحلیل داده ها ، توضیحات علمی با حقایق یا ارقام و موارد دیگر استفاده کنید. شما می توانید آزمونهای علمی و معماهای ریاضی را تمرین کنید یا از موضوعات مختلف مانند امور مالی ، حساب ، جبر و آمار با یک کلیک جواب بگیرید.

6. myHomework

معرفی ۱۰ نرم افزار کاربردی ویندوز برای دانشجویان + جزئیات

یک برنامه ریز مطالعه برای کامپیوتر می تواند به شما در تنظیم تکالیف و پیگیری کلیه فعالیت ها کمک کند. با myHomework ، هیچ وقت کلاس ها ، برنامه ها یا پروژه ها و تکالیف را از دست نخواهید داد. داشبورد خلاصه ای کامل از کلاسهایی که شرکت می کنید ، برنامه ها و جزئیات تکالیف را نشان می دهد. نسخه رایگان myHomework به شما امکان همگام سازی ، پیگیری تکالیف ، کلاس ها و یادآوری های موعد مقرر را می دهد. اشتراک حق بیمه تم های بیشتری به شما می دهد ، به شما امکان می دهد فایل ها را پیوست کنید ، به یک تقویم خارجی دسترسی داشته باشید و موارد دیگر.

7. Anki Flashcards

معرفی ۱۰ نرم افزار کاربردی ویندوز برای دانشجویان + جزئیات

مطالعه هر موضوع شامل خواندن ، یادداشت برداری و حفظ کردن است. Anki یک برنامه فلش کارت است که به شما کمک می کند حقایق ، فرمول ها یا اصطلاحات پیچیده را به خاطر بسپارید. این بهترین برنامه مطالعه برای رایانه شماست. با ایجاد عرشه و کارت های یادداشت شروع کنید. می توانید مواردی را با برخی از کلمات بسته (cloze) ، کارت های معکوس اختیاری و موارد دیگر وارد کنید.همچنین می توانید کارتی ایجاد کرده و تنظیمات آن را سفارشی کنید. مرورگر کارت داخلی به شما امکان می دهد هر یادداشتی را که اخیراً یاد گرفته اید یا اضافه کرده اید مشاهده و ویرایش کنید. در حین یادگیری یک کارت قدیمی یا جدید ، Anki کارتهای شما را مرتباً به هم می زند تا میزان یادگیری یا حفظ آنها را بررسی کند. Anki پیشرفت یادگیری را نمره گذاری کرده و آن را با ویندوز و برنامه تلفن همراه همگام سازی می کند. فلش کارت Anki هم از قابلیت یادآوری فعال و هم از تکنیک های تکرار فاصله برای تقویت حافظه طولانی مدت شما پشتیبانی می کند

8. Polar

معرفی ۱۰ نرم افزار کاربردی ویندوز برای دانشجویان + جزئیات

Polar یک خواننده ، مدیر اسناد یکپارچه است که به شما امکان می دهد تمام مطالب خواندنی خود را در یک مکان نگه دارید. این برنامه از پوشه ها و برچسب ها پشتیبانی می کند ، پیشرفت خواندن شما را ردیابی می کند و ابزار حاوی حاشیه نویسی به شما امکان می دهد یادگیری را از منابع مختلف دیجیتال ساده کنید.با استفاده از نوار کناری حاشیه نویسی می توانید آنها را برجسته ، یادداشت برداری و مدیریت کنید.  همچنین یک برنامه افزودنی گوگل کروم وجود دارد که به شما امکان می دهد هر صفحه وب را ضبط کرده و در برنامه ذخیره کنید.

9. Grammarly

معرفی ۱۰ نرم افزار کاربردی ویندوز برای دانشجویان + جزئیات

هنگامی که در حال نوشتن اولین پیش نویس خود هستید ، یافتن اشتباهات املایی ، جمله های ضعیف نوشته شده یا علائم نگارشی اشتباه متداول است. گرامارلی با شناسایی و اصلاح خطاهای مربوط به هجی ، واژگان و حتی ساختار جمله ها به شما در بهبود کیفیت نوشتن کمک می کند.این برنامه ، برنامه هایی را برای موبایل و رایانه لوحی و برنامه های الحاقی ارائه می دهد که با هر مرورگری ادغام می شوند.

10. Zotero

معرفی ۱۰ نرم افزار کاربردی ویندوز برای دانشجویان + جزئیات

Zotero یک مدیر مرجع منبع باز است که برای جمع آوری ، سازماندهی و استناد به منابع طراحی شده است. این یک برنامه ضروری دانشجویی برای لپ تاپ ویندوز شما است. هر مرجع یک مورد را تشکیل می دهد. بسته به نوع سند ، مورد شامل فراداده های مختلف است. هنگام راه اندازی ، سه بخش خواهید دید : پنجره سمت چپ شامل تمام موارد موجود در My Library است .موارد در مرکز و فراداده های آن در صفحه سمت راست ظاهر می شوند. وقتی یک مقاله تحقیقاتی جالب پیدا کردید ، روی دکمه Zotero connector کلیک کنید تا مقالات خود را کلیپ کنید. این برنامه به طور خودکار فراداده مربوطه را پر می کند ، پیوندی را پیوست می کند و در صورت موجود بودن PDF را وارد می کند. سپس ، یک برچسب یا یادداشت به مورد اضافه کنید.

گزارش از شکوفه راشدی

مرتبط ها
نظرات
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
تورهای مسافرتی آفری
ترسیم چشم‌انداز خوبی برای اقتصاد کشور با کاهش بدهی‌ها
واکنش دفتر تحکیم وحدت به اکران فیلم قهرمان در سینما‌های اسرائیل
دسته‌بندی خط قرمزها در انتخاب رشته کنکور
اعلام سری دوم اصلاحات انتخاب رشته کنکور
نوری: ۷۵درصد قبولی‌های کنکور، از مدارس دولتی بوده‌اند
دستگاه بسته بندی حبوبات + قیمت
آیا میم کوین‌ها هم شت کوین هستند؟
وزیر اقتصاد: فراریان مالیاتی شناسایی شدند
آمریکا در آستانه جنگ با روسیه و چین است
اعلام زمان آغاز رتبه بندی معلمان
تیراندازی به یک اتوبوس درقدس
نامه دفتر تحکیم وحدت خطاب به اصغر فرهادی
مجید حسینی: امسال کنکور آبروی نظام آموزشی را برد
مهدی قایدی به ایران برگشت +عکس
شوندی: ارتباطات دولت با تشکل‌های دانشجویی از نمایشی بودن خارج شود/ پناهی: وزیر علوم به بهانه‌های مختلف بین تشکل‌ها حضور پیدا نمی‌کند
هر اصلاح طلبی بتواند اینچنین شوآف کند جایزه دارد!
کاربرد زبان تهدید مقابل ایران و ایرانی بدون نتیجه‌ است
مردم دارن با گوشت و پوست و استخوان لمس می‌کنند این تفاوت رو
واکنش محمد موسوی به حواشی اخیر
تفاوت دولت لیبرال و دولت مردمی به روایت تصویر
اصلاحاتی چه داند قیمت رئیس‌جمهور مردمی!
واکنش دفتر تحکیم وحدت به اکران فیلم قهرمان در سینما‌های اسرائیل
دسته‌بندی خط قرمزها در انتخاب رشته کنکور
اعلام سری دوم اصلاحات انتخاب رشته کنکور
اعلام زمان آغاز رتبه بندی معلمان
نشست سالیانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در اصفهان برگزارشد
بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه ای اهانت میرحسین موسوی به مدافعان حرم را محکوم کرد
موفقیت تیم ریاضی دانشگاه صنعتی شریف در مسابقات جهانی ریاضی IMC
آموزش راه اندازی سامانه پیامکی دانشگاه و ارسال اس ام اس به دانشجویان
جایگاه دانشگاه الزهرا(س) در میان موسسات جهانی و ایرانی ارتقا یافت
آغاز انتخاب رشته رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد در کنکور ۱۴۰۱
تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ تا دوشنبه ۲۴ مرداد
کاهش هزینه پیاده روی اربعین برای دانشجویان
رشته‌های جدید دفترچه‌های راهنمای انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ اعلام شد
تغییرات اعلام شده در کنکور ۱۴۰۲ قطعا اجرا می شود
ضرایب دروس عمومی و تخصصی کنکور تا شهریور ماه اعلام می شود
هیچ مزیتی برای دانش آموزان مدارس غیر دولتی نیست
آغاز عملیات اجرایی رتبه‌بندی معلمان
۱۴ ترفند فوق‌العاده برای یادگیری سریع زبان انگلیسی در منزل
دوره فلوشیپ پزشکی در آلمان ۲۰۲۲
مهلت شرکت متقاضیان در آزمون‌های علوم پزشکی تمدید شد
پذیرفته‌شدگان دانشگاه یزد در ۱۶ رشته بورسیه واحد‌های اقتصادی می‌شوند
نظرسنجی

با دو مرحله‌ای شدن کنکور سراسری موافق هستید؟مشاهده نتایج
go to top