گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 415726

اعلام جزئیات رشته‌های بین‌رشته‌ای جدید در حوزه کارآفرینی

معاون آموزشی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران از اتمام طراحی چهار رشته بین‌رشته‌ای جدید در این دانشکده خبر داد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از دانشگاه تهران، سیدرضا حجازی، معاون آموزشی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران گفت: دانشکده کارآفرینی چندین رشته جدید را در دست طراحی و تصویب دارد. رشته طراحی کسب‌وکار در چارچوب بازنگری رشته‌ها و گرایش‌های رشته کارآفرینی، با هدف تربیت متخصص در طراحی کسب‌وکار به منظور گردآوری و تحلیل اطلاعات لازم برای طراحی ابعاد کسب‌وکار در تمام مراحل ایجاد کسب‌وکار و افزایش توان تخصصی کارآفرینان شرکتی و سازمانی در طراحی کسب‌وکار به تصویب نهایی رسید.

اعلام جزئیات رشته‌های بین‌رشته‌ای جدید در حوزه کارآفرینی

وی افزود: راه‌اندازی رشته "سیاست‌گذاری کارآفرینی" نیز در حال تصویب و مراحل نهایی قرار دارد، اما رشته "کارآفرینی در مالکیت فکری" مراحل ابتدایی تصویب را می‌گذراند. همچنین مراحل تصویب رشته "کارآفرینی فناورانه" که بر رشته‌های فنی‌ومهندسی متمرکز است نیز در دست اقدام است.

حجازی از برنامه‌ریزی برای ایجاد رشته‌های "کارآفرینی در بایوفناوری"، "کارآفرینی در نانوفناوری" و "نوآوری تکنولوژیک در سازمان‌ها" به عنوان طرح‌های آینده دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران نام برد و گفت: برخی از این رشته‌ها، مباحث و رشته‌هایی است که در سایر دانشگاه‌های جهان وجود دارد و برخی نیز مانند "کارآفرینی در حوزه انرژی" کاملاً یک رشته بر اساس نیاز‌های بومی و داخلی است.

معاون آموزشی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران در پاسخ به اینکه این رشته‌های بین‌رشته‌ای بیشتر با همکاری کدام دانشکده‌ها طراحی می‌شود، اظهار کرد: در تصویب این بین‌رشته‌ای‌ها به طور مشخص چند حوزه هدف داریم که دانشکدگان فنی و دانشکدگان علوم در حوزه بایو فناوری مدنظر هستند، البته با سایر دانشکدگان نیز همکاری‌هایی داریم.

وی تصویب رشته‌های بین‌رشته‌ای را ناظر به حل مسائل کشور دانست و گفت: یکی از ویژگی‌های تصویب بین‌رشته‌ای‌ها همان اثربخشی در جامعه است و این در تصویب رشته‌های جدید و بین‌رشته‌ای‌ها تحت عنوان کارآمدسازی بیان می‌شود که قطعاً باید منطبق بر نتایج علمی جدید هم باشد. به عنوان مثال در رشته کارآفرینی فناورانه، کاربرد‌های نانو و بایو و روش تجاری‌سازی نانو و بایو را پیگیری می‌کنیم.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری
 • نظرسنجی

  با کدام شیوه‌ی تحصیل در ترم آینده موافق هستید؟

  آموزش حضوری - امتحانات حضوری
  آموزش مجازی - امتحانات حضوری
  آموزش مجازی - امتحانات مجازی
  مشاهده نتایج