گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 415758

افشای دروغ مقامات سعودی درباره دستاوردهای امنیتی

بسیاری از حقایق موجود در عربستان نشان می‌دهد که این کشور فاقد امنیت اقتصادی، داخلی و خارجی برای شهروندان خود است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم، از جمله دستاوردهای دروغینی که رژیم آل سعود آن را در کشور خود تبلیغ می‌کند، امنیت است.

وب سایت سعودی لیکس نوشت: رژیم آل سعود با هم‌پیمانان منافق خود و به صورت سیستماتیک به دنبال تثبیت این ایده است که حاکمیت موجود برای عربستان امنیت را تضمین می‌کند.

در همین راستا حساب کاربری « کشکول» اعلام کرد که دولتی که نمی‌تواند غذا، دارو و سلاح برای خود تولید کند، دولت واقعی نیست.همچنین این دولت نتوانسته صنعت تسلیحات و یک ارتش نیرومند از شهروندان خود با وجود توانایی مردمانش بسازد.

رژیم آل سعود در دوره حکومت خود از ارائه یک پروژه ملی که چرخه اقتصادی ایجاد کند و منجر به خودکفایی کشور شود، ناتوان بوده است و همچنین نتوانسته بحران بیکاری و معیشتی را در کشور حل کند.

عربستان به یک کشور رانتی انگلی تبدیل شد که همه چیز را وارد می‌کند و چرخه اقتصادی ندارد، زیرا کاملاً وابسته به استخراج نفت است که بخش عظیمی از این نفت توسط خاندان آل سعود فروخته می‌شود و درآمدهای حاصل از نفت نیز خرج هزینه‌های شخصی و تجمل‌گرایی آن‌ها می‌شود بدین ترتیب دستیابی شهروندان به امنیت اقتصادی ممکن نیست.

در مورد امنیت خارجی چطور؟ بودجه وزارت دفاع در عربستان بیشتر از بودجه شش ارتش قدرتمند جهان است ، اما این کشور ارتش قوی ندارد.این ارتش تنها ابزاری برای خرید اسلحه از آمریکا و کشورهای غربی است تا به این بهانه عربستان ثروت خود را به آمریکا و هم‌پیمانان آن بدهد.

امروز ناتوانی ارتش عربستان در برابر جهانیان به خوبی آشکار شده ، همانطور که در برابر توانایی نظامی و قدرت انصارالله در یمن شکست خورد و انصارالله در پاسخ به تجاوزات عربستان به خاک یمن بارها تاسیسات اساسی و مهم این کشور را مورد هدف قرار داد.

امنیت داخلی چطور؟ وظیفه نهادهای مسلح دولتی، اعم از پلیس و سایرین حفاظت از خاندان آل سعود، نزدیکان آنها و شهروندان کشورهای غربی مقیم کشور عربستان است. نیروهای نظامی در عربستان بسیاری از افراد را بازداشت می‌کنند و مورد شکنجه قرار می‌دهند.همچنین بسیاری از زنان مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند و از ابتدایی ترین حقوق خود به عنوان انسان محروم هستند. ملت این کشور از ابراز عقاید و نظرات خود محروم هستند و در صورت انتقاد بازداشت و مجازات خواهند شد.

عربستان فاقد یک سیستم قضایی مستقل و شفاف است که بر اساس دستور آل سعود حکمی را صادر می‌کند و تنها احکام صادر شده این دستگاه قضایی در راستای ظلم و ستم بر شهروندان است.

رژیم آل سعود رویکرد سیاسی مستقلی ندارد و تنها در راستای منافع آمریکا و به ضرر و زیان ملت عربستان گام بر می‌دارد.

نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری
 • نظرسنجی

  با کدام شیوه‌ی تحصیل در ترم آینده موافق هستید؟

  آموزش حضوری - امتحانات حضوری
  آموزش مجازی - امتحانات حضوری
  آموزش مجازی - امتحانات مجازی
  مشاهده نتایج