گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 416537

بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران بمناسبت ۱۶ آذر؛

دولتِ انقلابیِ تازه‌نفس با سرعت، موانع تولید را رفع کند

در قسمتی از این بیانیه آمده است: امروز و در میانه میدان جنگ اقتصادی، نیاز نظام اسلامی به همین جنبش‌های مسلمان دانشجویی کم‌تر از آن روزها نیست. پیوند صنعت و دانشگاه که مطالبه دائمی رهبری از دانشگاه است، این‌بار می‌تواند سنگر جدید استکبار ستیزی این جنبش باشد که پیروان آن پیشینه افتخار افرین در پیش روی خود دارند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران به مناسبت۱۶ آذر بیانیه ای را صادر کردند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: امروز و در میانه میدان جنگ اقتصادی، نیاز نظام اسلامی به همین جنبش‌های مسلمان دانشجویی کم‌تر از آن روزها نیست. پیوند صنعت و دانشگاه که مطالبه دائمی رهبری از دانشگاه است، این‌بار می‌تواند سنگر جدید استکبار ستیزی این جنبش باشد که پیروان آن پیشینه افتخار افرین در پیش روی خود دارند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

أصحابُ المَهدِیِّ شَبابٌ لا کُهولٌ فیهِم إلاّ مِثلَ کُحلِ العَینِ وَالمِلحِ فِی الزّادِ وَأقَلُّ الزّادِ المِلحُ .

یاران مهدى(عج) جوان‌اند و کهن‌سالان ، در میان آنان ، اندک‌اند ، مانند سرمه در چشم و نمک در زاد و توشه ، که کم‌ترین قسمت توشه ، نمک است .

۱۶آذر ۳۲، بی آن‌که هنوز دوره انقلاب اسلامی را درک کرده‌باشند، جوانانی به دفاع از استقلال کشورشان برخاستند و ۳شهید قربانی آرمان استکبارستیزی کردند. و این سرآغاز ابراز وجود جنبش دانشجویی در این مرز و بوم بود. و پس از آن هم علی‌رغم خفقان دوره استبداد سیاه پهلوی، چه جان‌ها و جوان‌هایی که زندان و اعدام و شکنجه را تحمل کردند اما آرمان خود را رها نکردند تا انقلاب اسلامی به ثمر رسید. و باز بزرگ‌ترین حرکت ضد استکباری پس از پیروزی نهضت اسلامی از دل جنبش دانشجویی جوشید. و خود انقلاب در انقلاب و بزرگ‌تر از انقلاب اول شد و در کم‌تر از یک‌سالگی انقلاب، لانه جاسوسی توسط جنبش‌ دانشجویی خط امام تسخیر شد.

دفاع مقدس نیز دانشجویان بسیاری را پای درس خود نشاند و از آنان درس‌ها به یادگار گذاشت که شهید علم‌الهدی سرآمد آنان بود.

امروز و در میانه میدان جنگ اقتصادی، نیاز نظام اسلامی به همین جنبش‌های مسلمان دانشجویی کم‌تر از آن روزها نیست. پیوند صنعت و دانشگاه که مطالبه دائمی رهبری از دانشگاه است، این‌بار می‌تواند سنگر جدید استکبار ستیزی این جنبش باشد که پیروان آن پیشینه افتخار افرین در پیش روی خود دارند.

جنبش دانشجویی اما در این راه درازی که آمده فقط کنش‌گر نبوده‌است . بلکه مسائل محلی و ملی و بین‌المللی را یک‌به‌یک احصا کرده و برای رفع آن از دستگاه‌های مربوطه پیگیری کرده‌است و اینک از مجلس مطالبه می‌کند که قانون شفافیت را بی فوت وقت تصویب کند تا حاشیه‌های امن مفسدین از بین برود.

امروز و در میانه میدان جنگ اقتصادی، نیاز نظام اسلامی به همین جنبش‌های مسلمان دانشجویی کم‌تر از آن روزها نیست. پیوند صنعت و دانشگاه که مطالبه دائمی رهبری از دانشگاه است، این‌بار می‌تواند سنگر جدید استکبار ستیزی این جنبش باشد که پیروان آن پیشینه افتخار افرین در پیش روی خود دارند.

دولتِ انقلابیِ تازه‌نفس با سرعتی بیش از آن‌چه که هست، موانع تولید را رفع کند و با دیپلماسی اقتصادی زمینه‌های جهش اقتصاد را فراهم کند.

در روابط خارجی نیز باید با حمایت از جبهه جهانی مقاومت، مکتب شهید سلیمانی دنبال شود

شورای تبین مواضع استان تهران ضمن گرامی داشت این روز دانشجویان ,اساتید, احاد جامعه را به پاسداشت اهداف این جنبش اصیل و زنده نگه داشتن آن رهنمون می سازد.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران

آذر1400 

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظرسنجی

با کدام شیوه‌ی تحصیل در ترم آینده موافق هستید؟

آموزش حضوری - امتحانات حضوری
آموزش مجازی - امتحانات حضوری
آموزش مجازی - امتحانات مجازی
مشاهده نتایج