تاریخ انتشار: چهارشنبه 1400/10/08 - 08:58
کد خبر: 419106

نکات برگزاری مراسم ترحیم به بهترین شکل

ممکن است سخت باشد که بدانید چگونه می توانید تسلیت خود را به دوستان و خانواده ای که در غم و اندوه هستند ابراز کنید. آوردن یا ارسال یک هدیه متفکرانه برای مراسم تدفین می تواند به شخص عزادار بفهماند که شما بیش از هر زمان دیگری به او فکر می کنید.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، مرگ هرکدام از عزیزان ما، خواسته و یا ناخواسته می تواند زندگی ما را مختل کرده و باعث ایجاد ناراحتی های درونی شود. در واقع تاثیرات عمیقی که سوگ اعضای نزدیک خانواده بر ما تحمیل می کند، می تواند به مراتب برای ما سنگین و غیرقابل تحمل باشد. فلسفه پیدایش مراسم ترحیم، تخلیه عواطف و احساسات درونی تلقی می شود. در واقع ما با خرید حلوا خرما، تاج گل ترحیم، پک میوه ختم و بسیاری از اقلام ضروری دیگر، برای اموات خود خیرات می دهیم و این کار، باعث تسکین درونی ما می شود.

ممکن است سخت باشد که بدانید چگونه می توانید تسلیت خود را به دوستان و خانواده ای که در غم و اندوه هستند ابراز کنید. آوردن یا ارسال یک هدیه متفکرانه برای مراسم تدفین می تواند به شخص عزادار بفهماند که شما بیش از هر زمان دیگری به او فکر می کنید. برخی اوقات، اطرافیان افراد داغ دیده، تلاش می کنند با خرید انواع تاج گل ترحیم، احساس همدردی با شخص عزادار ایجاد کنند.

استفاده از انواع حلوا خرما آماده و بسته بندی، می تواند راهی مناسب برای ایجاد بهترین نوع پذیرایی باشد. در واقع این محصول، برای مراسمات ترحیم تدارک دیده شده است و مناسب با این مراسم، طراحی شده است؛ بنابراین استفاده از آن می تواند ایده ای جذاب برای پذیرایی در مراسم ترحیم باشد.

نکات برگزاری مراسم ترحیم به بهترین شکل

همچنین خرید و تهیه پک میوه ختم، پذیرایی را در طول مراسم ترحیم آسان می کند زیرا به علت نبود شرایط مناسب داغ دیدگان برای پذیرایی، در این مواقع استفاده از وسایل آماده ای مانند پک میوه می تواند راهی درست در جهت پذیرایی از مهمانان باشد.                               

اقلام مورد نیاز برای مراسم ترحیم

هر مراسمی، آداب و رسوم خاص خود را می طلبد و به اقتضای زمان و مکان، نحوه پذیرایی ما در مراسمات مختلف نیز متفاوت می باشد. برای مثال؛ در مراسم عروسی و جشن شادی و سرور، به شکلی خاص از مهمانان خود پذیرایی می کنیم، مراسمات ترحیم نیز نوع پذیرایی خاص خود را می طلبند. اصولا انجام پذیرایی ترحیم اهمیت بسیاری برای صاحب عزا دارد زیرا انجام درست این کار به منزله احترام به متوفی حساب می شود. برای همین است که امروزه در مراسمات تشییع و ترحیم، از انواع تاج گل ترحیم و یا حتی حلوا خرما استفاده می کنند.

وقتی به نحوه پذیرایی در مراسم ترحیم فکر می کنید، آنچه به ذهنتان خطور می کند به محل زندگی، فرهنگ و سنت های خانوادگی شما بستگی دارد. صرف نظر از اینکه تصمیم دارید چه کاری انجام دهید، مهم است که به یاد داشته باشید که هدف از مراسم تشییع جنازه این است که به کسانی که برای ادای احترام آمده اند این فرصت را بدهند تا دور هم جمع شوند تا بار دیگر یاد و خاطره متوفی را زنده نگه دارند و از خدا برای او طلب مغفرت نمایند.

 بنابراین، از مهمان حاضر در مراسم ترحیم، به خوبی باید پذیرایی نمود. ممکن است گمان کنید برای انجام پذیرایی به یک بسته حلوا خرما ساده نیاز دارید و به کمک این محصول، می توان به خوبی از مهمان پذیرایی نمایید اما باید گفت که برای ادای احترام بیش تر به حاضران در جمع، بهتر است از بهترین وسایل پذیرایی استفاده کنید. اگر انتظار جمعیت زیادی را دارید، باید اقلامی را انتخاب کنید که می‌توانند به صورت عمده پاسخگوی نیاز مهمانان باشد. امروزه انواع حلوا خرما و پک میوه ختم به صورت عمده و در بسته بندی های مناسبی فروخته می شوند.    

نکات برگزاری مراسم ترحیم به بهترین شکل

روشی ارزان برای تهیه حلوا خرما

هدف از برگزاری مراسم ترحیم، ایجاد نوعی احساس همدردی با صاحبان عزا می باشد. در واقع ما انسان ها در قبال همنوعان خود احساس مسئولیت می کنیم و برای رهایی آن ها از غم و اندوه به وجود آمده، تلاش می نماییم. برای همین در زمان فوت یکی از دوستان و یا آشنایان، برای جلوگیری از مصیبت و اندوه به وجود، با صاحب غم معاشرت می کنیم.

اگرچه ممکن است به نظر برسد مراسم تشییع جنازه زمان مناسبی برای نگرانی در مورد مسائل مالی نیست، با این حال ممکن است هزینه زیادی متحمل شوید. پس باید در انتخاب وسایلی باکیفیت و در عین حال ارزان قیمت بکوشید. بسته بندی های متنوعی که از انواع حلوا خرما ارائه می شود، گزینه ای مناسب برای پذیرایی در مراسم ترحیم می باشند. این محصولات کاملا به صورت بهداشتی بسته بندی شده اند و از هرگونه آلودگی محیطی در امان هستند.

مراکز فروشی که در زمینه ارائه حلوا خرما فعالیت دارند، پس از بسته بندی این محصولات، آن ها را برای خرید آماده می کنند. در این صورت، خریدار می بایست تعداد سفارش خود و زمان تحویل آن را تعیین نماید و سپس، در زمان مقرر، آن را تهیه نماید.

نکات برگزاری مراسم ترحیم به بهترین شکل

تاج گل ترحیم چیست؟

گاهی اوقات کلمات برای کسی که اخیراً یکی از عزیزان خود را از دست داده و دچار یک تراژدی غمگین شده است، کافی نیست. بنابراین همه چیز را با یک تاج گل ترحیم زیبا برای از دست دادن مادر، پدر، فرزند یا عزیزان بیان کنید. در واقع می توانید با انتخاب طیف گسترده ای از انواع تاج گل ترحیم، در غم صاحب عزا شریک شوید و به نوعی با او احساس همدردی ایجاد کنید.

وقتی کسی در زندگی شما غمگین است، مهم است که راهی برای نشان دادن حمایت و همدردی با او در دوران سختی پیدا کنید. آخرین چیزی که یک فرد سوگوار به آن نیاز دارد این است که حس همدردی عمیقی با یکی از اطرافیان خود داشته باشد. اقلام و وسایلی که باعث ایجاد حس همدردی می شوند، به عزیزان شما کمک می کند تا فقط یک لحظه ذهن خود را از غم و اندوه دور کنند و به یاد داشته باشند که افرادی در میان اطرافیان هستند که حتی در شرایط سخت، برای از بین بردن ناراحتی آن ها تلاش می کنند.

استفاده از تاج گل در مراسم ترحیم می تواند نشان دهنده این موضوع باشد که حیات انسان با مرگ پایان نمی پذیرد و زندگی به روال همیشگی خود ادامه می دهد. اغلب مهمانانی که در مراسم ترحیم حضور می یابند، برای ایجاد حس دلگرمی در عزادار، تاج گل ترحیم را با خود به همراه می آورند. این کار به منزله احترام به صاحب عزا و متوفی است. علاوه بر موارد گفته شده، استفاده از حلوا خرما و همچنین پک های میوه نیز می تواند باعث رسمی تر شدن مراسمات عزاداری شود و به نوعی منزلت و شان شخص فوت کرده را افزایش دهد. بنابراین می توانید برای پذیرایی بهتر، تمامی اقلام گفته شده را خریداری نمایید.

نحوه دسترسی به خدمات پذیرایی ترحیم

هنگامی که عزیزی را از دست می دهیم، در عمیق ترین بخش وجود خود احساس ناکامی داریم و این مشکل، می تواند برای مدت زمانی طولانی در ما باقی بماند. مسلم است که در این شرایط، پذیرایی از مهمانان کار سخت و دشواری است و افراد در این زمان، توانایی روحی کافی برای تهیه لوازم پذیرایی در خانه ندارند. به همین علت تنها راه پیشرو، استفاده از خدمات پذیرایی حاضری می باشد.

ما با ارائه تمام ویژگی های مورد نظر و ثابت قدم ماندن بر سر تعهدات خود، توانسته ایم تبدیل به مجموعه ای مشهور در زمینه فروش و ارائه انواع محصولات پذیرایی مراسم ترحیم باشیم. از طریق وب سایت www.tarhimyaran.com می توانید به انواع پک میوه ختم و همچنین حلوا خرما دسترسی داشته باشید و بنابر سلیقه و میزان مبلغ پرداختی، نوع دلخواه آن را سفارش دهید.

اصولا مراسمات ترحیم در مکان های مختلفی اعم از مسجد، منازل مسکونی و یا حتی سر مزار انجام می گیرند. ما با انجام خدمات حمل و نقل، کار شما را آسان نموده ایم و محصولات پذیرایی را در هر محلی که سفارش بدهید، تحویل خواهید گرفت. دقت داشته باشید که بسته بندی این محصولات بسیار بهداشتی می باشد زیرا توسط بهترین انواع پلاستیک ها و به صورت کاملا آکبند تهیه شده اند.

نظرات
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
تورهای مسافرتی آفری
رتبه بندی معلمان در کمیسیون عمومی دولت بررسی شد/ میزان دریافتی معلمان مشخص نیست
بخشنامه ضریب حقوق فرهنگیان ابلاغ شد +دانلود
مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد
مقاومت پیروز/ پروژه آمریکایی- سعودی در لبنان شکست خورد
عبدالسلام کریمی خواستار به کارگیری شایستگان اهل‌سنت شد
دغدغه دولت سیزدهم مراقبت از سفره کم‌درآمدها است
سازوکار پرداخت وام‌ های بانکی تسهیل شود
آینده کشور وابسته به آینده ارتباطات است
کلوپ از هواداران لیورپول حمایت کرد
یونان: روسیه با حمله به اوکراین ناتو را به ۳۲ کشور توسعه داد
سفر  وزرای خارجه سوئد و فنلاند به آنکارا
 «الیزابت بورن»  نخست وزیر جدید فرانسه شد
برداشت‌های بی‌بازگشت دولت‌های قبل از صندوق توسعه، بدون اطلاع بوده است
با حل شدن مسائل اقتصادی، مسائل جمعیت حل شود
نخست وزیر فرانسه از سمت خود استعفا داد
بازار داخل با اجرای طرح مردمی کردن یارانه ها به تعادل می رسد
ایران‌خودرو در مسیر اصلاح حرکت است
مرکز مشاوره دانشگاه امیرکبیر به عنوان مرکز نمونه کشوری انتخاب شد
به مناسبت سال‌روز وفات حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)
کادر فنی تیم ملی فوتبال تقویت می‌شود
برگزاری هفتمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و غنا
رتبه بندی معلمان در کمیسیون عمومی دولت بررسی شد/ میزان دریافتی معلمان مشخص نیست
بخشنامه ضریب حقوق فرهنگیان ابلاغ شد +دانلود
مرکز مشاوره دانشگاه امیرکبیر به عنوان مرکز نمونه کشوری انتخاب شد
آغاز ثبت‌نام آزمون کارآموزی وکالت سال ۱۴۰۱
لزوم اطلاع رسانی در مورد اجرای آزمون‌های هوشمند و بدون کاغذ
در کشورهای خارجی هم با لباس مهمانی به دانشگاه نمی‌روند!
رویکرد دانشگاه آزاد، میدان دادن به نسل جوان
مدعیان رتبه بندی معلمان چه کردند؟
آن طور که باید، دانشگاهیان سند دانشگاه اسلامی را نمی شناسند
همکاری دانشگاه علوم‌پزشکی شهیدبهشتی با پژوهشگاه ملی ژنتیک
به زوج‌های دانشجو توسط ستاد اجرایی، ارائه تسهیلات فرزندآوری
آخرین فرصت دریافت اعتراض به سوالات آزمون دستیاری، امروز
عدم لغو کلاس های تئوری دانشگاه امیرکبیر در ۲۸ اردیبهشت
اعلام نتایج معرفی شدگان به مصاحبه دکتری تا آخر اردیبهشت
آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون نظام مهندسی، امروز
نکات کنکوری/ جزئیات افزایش ظرفیت پزشکی
نکات کنکوری/ ۸ تکنیک طراح کنکور!
نکات کنکوری/ تفریحات یک کنکوری
یک معلم و دو دانش‌آموز در هوتگ غرق شدند
رتبه‌بندی معلمان تا پایان خردادماه اجرا می شود
برگزاری آیین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران
نظرسنجی

با توجه به ایجاد کمپین های مختلف برای تعویق کنکوری کارشناسی ارشد، آیا با تعویق آن موافق هستید؟مشاهده نتایج
go to top