تاریخ انتشار: یکشنبه 1400/11/03 - 16:15
کد خبر: 421856

بازدید جمعی از نمایندگان تهران و نیکزاد از شهرستان اسلامشهر

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس مصوبات بازدید جمعی از نمایندگان مجلس به همراه نیکزاد نایب رئیس مجلس از شهرستان اسلامشهر را تشریح کرد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، علی خضریان در تشریح بازدید میدانی یک روزه تعدادی از اعضای مجمع نمایندگان تهران به همراه علی نیکزاد، نایب رییس مجلس شورای اسلامی به شهرستان اسلامشهر، گفت: این بازدید به درخواست و میزبانی مجمع نمایندگان استان تهران انجام شد تا روند پروژه‌های عمرانی، خدماتی و بهداشتی این منطقه مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر این اساس ابتدا آئین آغاز عملیات اجرایی ایستگاه مترو میدان نماز اسلامشهر با حضور نایب رییس مجلس و سایر نمایندگان و مسئولان اجرایی برگزار شد تا روند توسعه حمل و نقل ریلی اسلامشهر با جمعیت ۷۰۰ هزار نفری تسریع یابد؛ همچنین از پروژه مسکن مهر این منطقه نیز بازدید شد تا مشکلات مربوط به زیرساخت‌ها و دیگر کاستی‌ها با همراهی دستگاه‌های اجرایی برطرف شود.

وی ادامه داد: همچنین باید اذعان کرد بازدید از بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی اسلامشهر نیز از دیگر برنامه‌های این سفر نظارتی بود؛ متاسفانه احداث این بیمارستان طی ۱۳ سال گذشته هنوز به اتمام و بهره‌برداری نرسیده که امیدواریم با تصمیمات اتخاذ شده این امر تسریع یابد. همچنین باید یادآور شد از بندر خشک آپرین نیز بازدید شد تا در آینده‌ای نزدیک شاهد رونق اقتصادی در جنوب غربی استان تهران باشیم.

وی ر خصوص مصوبات این بازدید میدانی از شهرستان اسلامشهر، افزود: شب گذشته جلسه‌ای با حضور بنده و آقایان نیکزاد و شریفیان به همراه استاندار تهران و فرماندار و شهردار اسلامشهر و دیگر مدیران اجرایی برگزار گردید و مقرر شد با نظر استاندار تهران، مصارف صنعت و کشاورزیِ حاصل از پساب تصفیه‌خانه واوان بازتوزیع شود و با پیگیری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، مجوز حفر ۸ حلقه چاه برای شهر و ۷ حلقه برای روستاها جهت حل مشکل تنش آبی شهرستان از شرکت آب منطقه‌ای استان تهران اخذ و در اختیار شهرستان قرار گیرد. در این میان مقرر شد جهت حل مشکل تنش آبی روستاهای این شهرستان، جهت تامین آب پایدار، مبلغ ۲۰ میلیارد تومان در دو سال در اختیار شهرستان قرار گیرد.

خضریان در رابطه با مصوبات این نشست نسبت به تکمیل و بهره‌برداری از بندر خشک آپرین، گفت: مقرر شد جهت تکمیل و بهره‌برداری بندر خشک آپرین، گمرک جمهوری اسلامی ایران و شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران آخرین تدابیر مورد نیاز را با تسریع انجام داده، این بندر را حداکثر تا ۲۲ بهمن‌ماه سال جاری به بهره‌برداری برسانند.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس بیان کرد: همچنین مقرر شد جهت احداث کمربندی جنوبی اسلامشهر، احداث ۱۵ کیلومتر از این محور با استفاده از منابع حاصل از تهاتر نفت توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در اولویت قرار گیرد و انجام شود. پیگیری لازم از قرارگاه خاتم النبیاء(ص) و سازمان برنامه و بودجه، توسط شرکت ساخت و توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل کشور انجام خواهد شد.

وی ادامه داد:  مقرر شد تعهدات قبلی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران جهت اراضیِ مورد نیاز برای احداث کمربندی شمالی اسلامشهر که در جلسه‌ای در هیئت رئیسه مجلس بین شهردار وقت و مدیرعامل شرکت راه آهن تعهد شده بود، در اختیار شهرداری قرار گیرد.

خضریان با اشاره به مصوبات مربوط به حوزه بهداشت و درمان شهرستان اسلامشهر، افزود: جهت تکمیل و اتمام پروژه احداث بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی اسلامشهر، مقرر شد حداکثر تا یک هفته آینده مبلغ ۵۰ میلیارد تومان از محل منابع حاصل از مالیات بر ارزش افزوده به استناد ماده ۴۹ لایحه مالیات بر ارزش افزوده در اختیار این پروژه قرار گیرد تا کارگاه همچنان فعال باقی بماند. پیگیری این مهم توسط نمایندگان مجلس و استاندار تهران انجام خواهد شد.

عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان استان تهران همچنین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز باید پس از رسیدن پیشرفت فیزیکی این پروژه به ۷۰ درصد، نسبت به تامین تجهیزات مورد نیاز اقدام کنند.

خضریان تصریح کرد: در این بین مقرر شد با پیگیری نمایندگان مجلس در لایجه بودجه ۱۴۰۱ و پیگیری استاندار تهران از طریق مصوبات سفر ریاست محترم جمهور به اسلامشهر، حداقل ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه برای تکمیل این پروژه در سال ۱۴۰۱ تخصیص یابد و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز جهت حل مشکل مراکز جامع سلامت شهرستان اسلامشهر با عنایت به اعلام نیاز به ۳۲ میلیارد تومان اعتبار جهت حل مشکل استیجاری بودن مراکز، بررسی و اقدام لازم را انجام دهد.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس با اشاره به اینکه رفع مشکلات ساکنان مسکن مهر اسلامشهر دارای اهمیت است، بیان کرد: در این راستا مقرر شد جهت رفع مشکلات مجموعه مسکن مهر شهرک امام خمینی(ره)، با توجه به اینکه اعیانی، متعلق به مالکان و عرصه متعلق به دولت است، در صورت درخواست مردم، عرصه به قیمت کارشناسی در اختیار مالکان قرار گیرد و اقدام لازم جهت صدور سندهای مالکیت انجام شود.

وی ادامه داد: همچنین مقرر شد اداره کل راه و شهرسازی استان تهران و سازمان ملی زمین و مسکن، حداکثر تا ۱۰ روز آینده با تنظیم صورتجلسه، اراضی با کاربری فضای سبز، تاسیسات شهری، خدماتی، آتش نشانی و سایر سرانه‌های مربوط به شهرداری را به شهرداری اسلامشهر واگذار کنند و جهت احداث حرم مطهر شهدای گمنام و درمانگاه در مجموعه مسکن مهر، مبلغ ۱ میلیارد تومان توسط سازمان ملی مسکن مهر در اختیار شهرداری اسلامشهر قرار گیرد.

وی با اشاره به دیگر مصوبات نشست مجمع نمایندگان استان تهران و نایب رییس مجلس در شهرستان اسلامشهر، افزود: بر این اساس مقرر شد پیگیری لازم توسط نمایندگان مجلس و استاندار تهران جهت تخصیص صد درصد اعتبار متروی اسلامشهر و همچنین افزایش ردیف اعتباری این پروژه در بودجه ۱۴۰۱ صورت بگیرد و همچنین مقرر شد با پیگیری نمایندگان قوه مقننه از کمسیون عمران مجلس، اصلاحات لازم در زمینه لایحه بودجه ۱۴۰۱ در زمینه انتشار اوراق توسط شهرداری‌ها انجام و سهم ۵۰ درصدی دولت از بازپرداخت اوراق و همچنین صدور تضمین‌نامه توسط دولت احیا شود.

خضریان با اشاره به اینکه در این نشست مقرر شد شورای شهر و شهرداری اسلامشهر تدبیر لازم برای پیشرفت همزمان پروژه احداث خط راه آهن و تاسیس ایستگاه مترو انجام دهند، گفت: همچنین مقرر شد جهت پیگیری تاثیر افزایش بهای برق و گاز بر صنایع استان، در هفته آتی جلسه‌ای در این موضوع با حضور معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و معاون اقتصادی استانداری تهران تشکیل شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در پایان نشست نیز مقرر شد با پیگیری معاون اقتصادی استاندار تهران، به شرط تامین وثیقه و توجیه اقتصادی، تسهیلات سرمایه در گردش مورد نیاز برای واحدهای صنعتی این شهرستان پرداخت شود.

نظرات
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
تورهای مسافرتی آفری
مذاکره کریمی با چند گزینه کارنامه‌دار برای هدایت استقلال
رشته‌های جدید در مقطع کارشناسی ارشد/ امکان تدریس «دانشجویان دکتری» دانشگاه آزاد / سهم معدل در پذیرش نهایی داوطلبان ارشد
غرب از تشکیل ائتلاف جدید دریایی ایران با کشور‌های منطقه عصبانی است
۷۰ درصد مدارس ابتدایی معلم ورزش ندارند!
ابراهیمی: پرسپولیس می‌تواند سال‌ها قهرمان شود
رئیسی: چرا بعضی‌ها نمی‌خواهند پیشرفت‌ها را ببینند؟ +فیلم
بنزما: دوست داشتم در کشوری مسلمان زندگی کنم
«ظریف» مقامات ارشد نظام را مقصرخسارت برجام می‌داند!
مالیات بخش عرضه محصولات حجاب و عفاف کاهش یابد
واکنش‌ها به حضور ساپینتو در قبرس!
تحقق عدالت فرهنگی در کشور اولویت وزارت فرهنگ است
طوفان ترافیک پایتخت را غافلگیر کرد
رئیس جمهور: تشکیل بنیاد ادبیات ترکی ایرانی پیگیری شود
تحریم‌های جدید آمریکا علیه شرکت ملی نفت ایران
لفاظی وزیر خارجه آمریکا علیه ایران
شماره جدید نشریه «صراط» منتشر شد+دانلود
تیم بعدی ریکاردو ساپینتو مشخص شد
عامل مهم در عدم تمدید قرارداد ساپینتو
انفجار در مجلس ختمی که مقامات ارشد طالبان در آن حضور داشتند
نسخه نهایی لایحه عفاف و حجاب منتشر شد
پذیرش دانشجویان شریف در مدرسه تابستانه هوافضا دانشگاه بائومان
نظرسنجی
عملکرد مجلس یازدهم را در آستانه ورود به سال چهارم چگونه ارزیابی می‌کنید؟مشاهده نتایج
go to top